Trainer Bosz stelt met Leverkusen teleur tegen Schalke: 1-1
GELSENKIRCHEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in de Bundesliga opnieuw puntenverlies geïncasseerd. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam bij middenmoter Schalke 04 niet verder dan 1-1. De bekerfinalist, die vorig weekeinde met 2-4 boog voor koploper Bayern München, klom nog wel naar de vierde plek op de ranglijst.
Concurrent Borussia Mönchengladbach verloor zaterdag met 2-1 van Bayern München en bleef op 56 punten staan. Leverkusen kon een dag later, met Daley Sinkgraven als invaller, niet tot de volle winst komen en heeft nu één punt meer dan nummer 5 Gladbach. De eerste vier plaatsen zich voor de Champions League. Er zijn nog drie speelronden te gaan in de Bundesliga.
Het danig verzwakte Schalke, dat in de Bundesliga op 17 januari voor de laatste keer won, was in de eerste helft zeker niet de mindere van Leverkusen. De beste kansen waren ook voor de thuisclub, maar met het nodige geluk bleef de ploeg van Bosz een achterstand bespaard. De bezoekers waren voor de rust ook een paar keer gevaarlijk. Lucas Alario kopte in de slotfase van de eerste helft raak, maar het doelpunt werd geannuleerd wegens buitenspel.
Kort na de pauze kwam Schalke op voorsprong. Daniel Caligiuri benutte een strafschop nadat verdediger Edmond Tapsoba de bal ongelukkig tegen zijn arm had gekregen. Dankzij een eigen doelpunt van Juan Miranda ontsnapte Bosz aan de tweede competitienederlaag op rij.
Middenvelder Kai Havertz maakte zijn rentree bij Leverkusen. De 21-jarige aanvoerder ontbrak in de laatste twee duels door een blessure. Het grote talent kon in Gelsenkirchen het verschil niet maken en werd in de zeventigste minuut gewisseld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
3 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
20 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 dag geleden