Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Bosz met Leverkusen in bekerfinale tegen Bayern München

Trainer Bosz met Leverkusen in bekerfinale tegen Bayern München

BUITENLANDS VOETBAL - DUITSLANDBERLIJN (ANP) - Trainer Peter Bosz staat vanaf 20.00 uur met Bayer Leverkusen tegenover Bayern München in de Duitse bekerfinale. Hij wil in een vrijwel leeg Olympiastadion van Berlijn een mooie traditie in ere houden. Nog nooit verloor een Nederlandse coach een eindstrijd van de DFB-Pokal.

Huub Stevens won de Duitse beker tweemaal met zijn geliefde Schalke 04. Rinus Michels (1. FC Köln) en Louis van Gaal (Bayern München) stapten eenmaal als winnaar uit de eindstrijd. "Het zou super zijn om in zo'n rijtje met grote Nederlandse trainers te komen", blikte Bosz vooruit.

Bayern München is de grote favoriet voor de winst van de Duitse beker. De club won twee weken geleden de achtste landstitel op rij en lijkt in augustus ook kansrijk als de Champions League wordt beslist. Leverkusen beëindigde het seizoen in de Bundesliga als vijfde en neemt volgend seizoen deel aan de Europa League.

Daley Sinkgraven kan niet voor Bayer Leverkusen uitkomen. Joshua Zirkzee zal hopen op een invalbeurt bij Bayern München.

Meer uit Voetbal

Platini klaagt FIFA-baas Infantino aan in verkiezingszaak 2015

PARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.

1 uur geleden
Spelers van Oranje herdenken overleden Jorritsma voor oefenduel

NEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.

1 uur geleden
Bondscoach Koeman neemt Arsenal niets kwalijk

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."

1 uur geleden
Timber mist WK met Oranje, Geertruida aan selectie toegevoegd

NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.

2 uur geleden
KNVB verdient alleen geld als Oranje wereldtitel wint

NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.

3 uur geleden
Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

7 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

9 uur geleden