Trainer Bosz met Leverkusen in bekerfinale tegen Bayern München
BUITENLANDS VOETBAL - DUITSLANDBERLIJN (ANP) - Trainer Peter Bosz staat vanaf 20.00 uur met Bayer Leverkusen tegenover Bayern München in de Duitse bekerfinale. Hij wil in een vrijwel leeg Olympiastadion van Berlijn een mooie traditie in ere houden. Nog nooit verloor een Nederlandse coach een eindstrijd van de DFB-Pokal.
Huub Stevens won de Duitse beker tweemaal met zijn geliefde Schalke 04. Rinus Michels (1. FC Köln) en Louis van Gaal (Bayern München) stapten eenmaal als winnaar uit de eindstrijd. "Het zou super zijn om in zo'n rijtje met grote Nederlandse trainers te komen", blikte Bosz vooruit.
Bayern München is de grote favoriet voor de winst van de Duitse beker. De club won twee weken geleden de achtste landstitel op rij en lijkt in augustus ook kansrijk als de Champions League wordt beslist. Leverkusen beëindigde het seizoen in de Bundesliga als vijfde en neemt volgend seizoen deel aan de Europa League.
Daley Sinkgraven kan niet voor Bayer Leverkusen uitkomen. Joshua Zirkzee zal hopen op een invalbeurt bij Bayern München.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
2 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
3 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden