Trainer Bosz met Leverkusen gelijk tegen RB Leipzig
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz wacht met Bayer Leverkusen nog op de eerste overwinning van het seizoen. De thuiswedstrijd tegen RB Leipzig, de nummer 3 van vorig seizoen, eindigde zaterdag in 1-1. Leverkusen was de competitie vorige week ook gestart met een gelijkspel, toen tegen VfL Wolfsburg (0-0). Leipzig heeft na twee duels vier punten.
Emil Forsberg bracht Leipzig na een kwartier spelen op voorsprong. De gelijkmaker kwam in de 20e minuut op naam van Kerem Demirbay. De Nederlander Daley Sinkgraven deed de gehele wedstrijd mee bij Leverkusen.
Borussia Dortmund, de nummer 2 van vorig seizoen, liet zich verrassen door FC Augsburg: 2-0. Aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw zag Felix Uduokhai en Daniel Caligiuri de doelpunten maken voor zijn ploeg. Augsburg is met 6 punten uit twee duels voorlopig koploper in de Bundesliga.
Stuttgart
VfB Stuttgart haalde uit bij 1. FSV Mainz 05. Het werd 1-4. Bij rust was het nog gelijk (1-1). Jeremiah St. Juste en Jean-Paul Boëtius hadden beiden een basisplaats bij Mainz, dat na twee duels nog puntloos is.
Mike van der Hoorn won met Arminia Bielefeld van 1. FC Köln: 1-0. Bielefeld heeft 4 punten. Borussia Mönchengladbach tegen 1. FC Union Berlin eindigde onbeslist: 1-1.
Kampioen Bayern München komt zondag in actie. Drie dagen na winst van de Europese Supercup tegen Sevilla is Hoffenheim de opponent.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
9 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
13 uur geleden