Trainer Bosz krijgt Tolisso terug bij Franse voetbalclub Lyon
LYON (ANP) - De Franse voetbalinternational Corentin Tolisso keert na na vijf jaar terug bij Olympique Lyon. De 27-jarige middenvelder verhuisde in 2017 voor ruim 40 miljoen euro van Lyon naar Bayern München, maar keert nu transfervrij terug bij de club van trainer Peter Bosz. Tolisso ondertekende in Zuid-Frankrijk een contract tot de zomer van 2027.
Mede vanwege veel blessures kon de Fransman de verwachtingen niet helemaal waarmaken bij Bayern. Tolisso won met de Duitse club wel vijf landstitels en in 2020 de Champions League, Europese Supercup en het WK voor clubs. Hij speelde in vijf jaar bijna 120 wedstrijden voor de topploeg uit München, waar zijn aflopende contract niet werd verlengd. Bayern trok Ryan Gravenberch van Ajax aan als vervanger van Tolisso.
"Lyon is mijn stad, hier ben ik opgegroeid", zegt de 28-voudig international, onderdeel van de Franse selectie die het WK van 2018 won. "Ik keer met veel plezier terug bij Lyon." De ploeg van Bosz eindigde afgelopen seizoen op de achtste plaats in de Ligue 1.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
14 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
25 minuten geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
3 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
10 uur geleden