Trainer Bosz krijgt Tolisso terug bij Franse voetbalclub Lyon
LYON (ANP) - De Franse voetbalinternational Corentin Tolisso keert na na vijf jaar terug bij Olympique Lyon. De 27-jarige middenvelder verhuisde in 2017 voor ruim 40 miljoen euro van Lyon naar Bayern München, maar keert nu transfervrij terug bij de club van trainer Peter Bosz. Tolisso ondertekende in Zuid-Frankrijk een contract tot de zomer van 2027.
Mede vanwege veel blessures kon de Fransman de verwachtingen niet helemaal waarmaken bij Bayern. Tolisso won met de Duitse club wel vijf landstitels en in 2020 de Champions League, Europese Supercup en het WK voor clubs. Hij speelde in vijf jaar bijna 120 wedstrijden voor de topploeg uit München, waar zijn aflopende contract niet werd verlengd. Bayern trok Ryan Gravenberch van Ajax aan als vervanger van Tolisso.
"Lyon is mijn stad, hier ben ik opgegroeid", zegt de 28-voudig international, onderdeel van de Franse selectie die het WK van 2018 won. "Ik keer met veel plezier terug bij Lyon." De ploeg van Bosz eindigde afgelopen seizoen op de achtste plaats in de Ligue 1.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
55 minuten geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
16 uur geleden