Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Bosz krijgt Tolisso terug bij Franse voetbalclub Lyon

Trainer Bosz krijgt Tolisso terug bij Franse voetbalclub Lyon

LYON (ANP) - De Franse voetbalinternational Corentin Tolisso keert na na vijf jaar terug bij Olympique Lyon. De 27-jarige middenvelder verhuisde in 2017 voor ruim 40 miljoen euro van Lyon naar Bayern München, maar keert nu transfervrij terug bij de club van trainer Peter Bosz. Tolisso ondertekende in Zuid-Frankrijk een contract tot de zomer van 2027.

Mede vanwege veel blessures kon de Fransman de verwachtingen niet helemaal waarmaken bij Bayern. Tolisso won met de Duitse club wel vijf landstitels en in 2020 de Champions League, Europese Supercup en het WK voor clubs. Hij speelde in vijf jaar bijna 120 wedstrijden voor de topploeg uit München, waar zijn aflopende contract niet werd verlengd. Bayern trok Ryan Gravenberch van Ajax aan als vervanger van Tolisso.

"Lyon is mijn stad, hier ben ik opgegroeid", zegt de 28-voudig international, onderdeel van de Franse selectie die het WK van 2018 won. "Ik keer met veel plezier terug bij Lyon." De ploeg van Bosz eindigde afgelopen seizoen op de achtste plaats in de Ligue 1.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

10 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

11 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

11 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

12 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

13 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

14 uur geleden