
Trainer Bosz is trots op 'moedig' Leverkusen
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft met Bayer Leverkusen een dreigende crisis voorkomen door in de Duitse voetbalcompetitie met 1-0 te winnen bij Borussia Mönchengladbach. "We hebben moed getoond, door ondanks de situatie waarin we zitten ons eigen spel te spelen. Maar ik ben natuurlijk vooral tevreden met de 3 punten, een overwinning is het belangrijkste in de fase waarin wij zitten", zei Bosz.
Leverkusen stond halverwege het seizoen in de top van de ranglijst, maar zakte na de winterstop weg door een reeks nederlagen. De laatste drie competitieduels leverden slechts 2 punten op en de ploeg van Bosz werd in de Europa League ook uitgeschakeld door Young Boys. Leverkusen heeft ook te maken met een flinke blessuregolf. Bosz miste tegen Gladbach maar liefst tien spelers, onder wie de Nederlanders Timothy Fosu-Mensah en Daley Sinkgraven.
"We zitten in een moeilijke fase. Maar daar was, zeker in de openingsfase, weinig van te zien. We speelden met lef en veel druk naar voren. Zo zie ik het graag", zei Bosz. "Ik ben trots op de jongens."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/RTR) - AC Milan-trainer Sérgio Conceição heeft er bij zijn spelers op aangedrongen de druk te omarmen in aanloop naar de Italiaanse bekerfinale van woensdag tegen Bologna. Dat zei de Portugese voormalig international tijdens een persconferentie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo en Brian Brobbey maken deel uit van de selectie van Ajax voor de uitwedstrijd van woensdag tegen FC Groningen. De verdediger en aanvaller zijn op tijd fit, meldt trainer Francesco Farioli op de website van Ajax.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti wil zijn succesvolle periode als trainer van Real Madrid op een waardige manier afsluiten. "Het was een prachtige periode die ten einde loopt. Een geweldige tijd. Ik heb ervan genoten en ik wil het goed afsluiten", vertelde de Italiaan, die na dit seizoen als bondscoach van Brazilië aan de slag gaat, op een persconferentie.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Feyenoord-verdediger Givairo Read moet toch nog vrezen voor een schorsing. De aanklager betaald voetbal heeft besloten in beroep te gaan tegen de vrijspraak door de tuchtcommissie, meldt de KNVB.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen-trainer Dick Lukkien "kijkt enorm uit" naar de laatste reguliere thuiswedstrijd van het seizoen woensdag tegen koploper Ajax. "De competitie nadert een zinderende ontknoping, zowel bovenin als bij de strijd om play-offs voor Europees voetbal. Daar hebben we zin in met zijn allen", zei Lukkien op zijn persconferentie.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het geloof in de landstitel is twee speelronden voor het einde helemaal terug bij PSV. De Eindhovenaren wonnen de vijf laatste competitiewedstrijden op rij en hebben nog maar 1 punt minder dan koploper Ajax. "We moeten hetzelfde doen wat we de afgelopen weken gedaan hebben. We kunnen er alleen maar voor gaan als wij winnen. En dan hebben we het nog niet in eigen hand. We moeten het hebben over Heracles en dat doen we dus", sprak trainer Peter Bosz een dag voor het duel met de Almeloërs op een persconferentie.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard doet niet mee aan de play-offs voor Europees voetbal. Daar zouden de Limburgers wel recht op hebben als ze de huidige negende plek vasthouden, maar de club beschikt niet over een UEFA-licentie om ook daadwerkelijk Europees te gaan spelen. Daarom slaat Fortuna de play-offs hoe dan ook over.
13 uur geleden