
Trainer Bosz heeft twee zeges nodig met Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - Twee overwinningen, dat eist trainer Peter Bosz van zijn spelers bij Bayer Leverkusen. "We hebben nog twee finales in de Bundesliga, de spelers weten waar het om gaat. We kunnen in een week tijd alles winnen", zegt Bosz, wiens elftal in de Bundesliga op de vierde plaats staat.
De eerste vier clubs uit de Duitse voetbalcompetitie plaatsen zich voor de Champions League. Leverkusen heeft drie punten minder dan RB Leipzig en één punt meer dan Borussia Mönchengladbach. "We moeten niet naar Gladbach, Leipzig of Borussia Dortmund kijken, maar alleen naar onszelf. We moeten het zelf doen", zegt Bosz. "Als we twee keer winnen, zijn we zeker van de Champions League."
Leverkusen speelt zaterdag in Berlijn tegen Hertha BSC, dat als nummer 11 van de ranglijst nergens meer om speelt. De ploeg van Bosz sluit de competitie op 27 juni af met een thuiswedstrijd tegen 1. FSV Mainz 05. Een week later speelt Leverkusen ook nog de Duitse bekerfinale tegen landskampioen Bayern München.
Het meespelen van Sven Bender is twijfelachtig. De verdediger viel woensdag geblesseerd uit tegen 1. FC Köln (3-1). Zijn broer Lars Bender en Karim Bellarabi kunnen zeker niet meedoen tegen Hertha BSC.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
14 uur geleden