
Trainer Bosz heeft twee zeges nodig met Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - Twee overwinningen, dat eist trainer Peter Bosz van zijn spelers bij Bayer Leverkusen. "We hebben nog twee finales in de Bundesliga, de spelers weten waar het om gaat. We kunnen in een week tijd alles winnen", zegt Bosz, wiens elftal in de Bundesliga op de vierde plaats staat.
De eerste vier clubs uit de Duitse voetbalcompetitie plaatsen zich voor de Champions League. Leverkusen heeft drie punten minder dan RB Leipzig en één punt meer dan Borussia Mönchengladbach. "We moeten niet naar Gladbach, Leipzig of Borussia Dortmund kijken, maar alleen naar onszelf. We moeten het zelf doen", zegt Bosz. "Als we twee keer winnen, zijn we zeker van de Champions League."
Leverkusen speelt zaterdag in Berlijn tegen Hertha BSC, dat als nummer 11 van de ranglijst nergens meer om speelt. De ploeg van Bosz sluit de competitie op 27 juni af met een thuiswedstrijd tegen 1. FSV Mainz 05. Een week later speelt Leverkusen ook nog de Duitse bekerfinale tegen landskampioen Bayern München.
Het meespelen van Sven Bender is twijfelachtig. De verdediger viel woensdag geblesseerd uit tegen 1. FC Köln (3-1). Zijn broer Lars Bender en Karim Bellarabi kunnen zeker niet meedoen tegen Hertha BSC.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger van Jong Oranje heeft alsnog Luciano Valente van FC Groningen opgenomen in de selectie voor het Europees kampioenschap in Slowakije van volgende maand. De 21-jarige middenvelder vervangt Dirk Proper van NEC, die afhaakte vanwege een hoofdblessure.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse aanvaller Ángel Di María keert terug naar de club van zijn jeugdjaren Rosario Central. De club uit de Argentijnse Primera División heeft de terugkeer van de 37-jarige voetballer bekendgemaakt.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Sérgio Conceição vertrekt bij AC Milan. De club uit Milaan kondigde aan dat de samenwerking met de Portugese coach niet wordt voortgezet.
12 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona is mislukt en moet opnieuw. Omdat een rechter van het driekoppige panel zich na verzoeken tot wraking heeft teruggetrokken uit de zaak, moet de procedure nu heropend worden. Het proces werd door de twee overgebleven rechters nietig verklaard, melden Argentijnse media.
15 uur geledenBREMEN (ANP) - Lineth Beerensteyn mist dinsdag ook de laatste wedstrijd van het Nederlands elftal in de Nations League tegen Schotland. Dat vertelde bondscoach Andries Jonker tijdens een digitaal persmoment vanuit Bremen, waar Oranje het vrijdag opneemt tegen Duitsland.
17 uur geledenBREMEN (ANP/DPA) - Werder Bremen heeft Horst Steffen aangesteld als nieuwe trainer. De 56-jarige Duitser is de opvolger van Ole Werner, die dinsdag werd ontslagen omdat hij zijn in 2026 aflopende contract niet wilde verlengen.
19 uur geledenBURNLEY (ANP) - Zian Flemming maakt in de Engelse voetbalcompetitie definitief de overstap van Millwall naar Burnley. De 26-jarige aanvaller ondertekende een vierjarig contract bij de naar de Premier League gepromoveerde club.
19 uur geleden