Trainer Bosz heeft twee zeges nodig met Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - Twee overwinningen, dat eist trainer Peter Bosz van zijn spelers bij Bayer Leverkusen. "We hebben nog twee finales in de Bundesliga, de spelers weten waar het om gaat. We kunnen in een week tijd alles winnen", zegt Bosz, wiens elftal in de Bundesliga op de vierde plaats staat.
De eerste vier clubs uit de Duitse voetbalcompetitie plaatsen zich voor de Champions League. Leverkusen heeft drie punten minder dan RB Leipzig en één punt meer dan Borussia Mönchengladbach. "We moeten niet naar Gladbach, Leipzig of Borussia Dortmund kijken, maar alleen naar onszelf. We moeten het zelf doen", zegt Bosz. "Als we twee keer winnen, zijn we zeker van de Champions League."
Leverkusen speelt zaterdag in Berlijn tegen Hertha BSC, dat als nummer 11 van de ranglijst nergens meer om speelt. De ploeg van Bosz sluit de competitie op 27 juni af met een thuiswedstrijd tegen 1. FSV Mainz 05. Een week later speelt Leverkusen ook nog de Duitse bekerfinale tegen landskampioen Bayern München.
Het meespelen van Sven Bender is twijfelachtig. De verdediger viel woensdag geblesseerd uit tegen 1. FC Köln (3-1). Zijn broer Lars Bender en Karim Bellarabi kunnen zeker niet meedoen tegen Hertha BSC.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
15 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
40 minuten geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
2 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Dani Carvajal (34) vertrekt na dit seizoen transfervrij bij Real Madrid. Real meldt dat de aanvoerder en de club hebben besloten het "prachtige hoofdstuk" te sluiten. Carvajal had een aflopend contract bij de huidige nummer 2 van Spanje.
2 uur geleden