Trainer Bosz gaat snel bijtekenen bij Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - Peter Bosz staat op het punt zijn contract bij Bayer Leverkusen te verlengen. De Nederlandse trainer praat al een tijdje met de leiding van de Duitse club over verlenging van zijn contract, dat komende zomer afloopt. "Voor de hervatting van de competitie komt er duidelijkheid", zei Bosz. Volgens Bild gaat hij bijtekenen tot medio 2022.
De 56-jarige trainer uit Apeldoorn, die eerder bij onder meer Vitesse, Ajax en Borussia Dortmund werkte, ging eind 2018 bij Leverkusen aan de slag. Bosz leidde de ploeg naar de vierde plaats in de Bundesliga en daarmee een plek in de Champions League. Halverwege dit seizoen staat Leverkusen op de zesde plek in de Duitse voetbalcompetitie, negen punten achter koploper RB Leipzig. Als nummer 3 uit de Champions League stroomde Leverkusen door naar de knock-outfase van de Europa League.
"Er ligt een goede basis voor een langere samenwerking", zegt directeur Rudi Völler van Leverkusen. "We willen graag langer door met de huidige trainersstaf." Leverkusen hervat de competitie volgende week tegen SC Paderborn.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
6 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
21 uur geleden