Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Bosz denkt niet aan Oranje

Trainer Bosz denkt niet aan Oranje

LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Natuurlijk wil Peter Bosz graag bondscoach worden van het Nederlands elftal, maar op dit moment is daar volgens hem geen sprake van. "Het heeft alleen zin om daarover na te denken als je gevraagd wordt. En dat ben ik niet", zei de Nederlandse trainer van Bayer Leverkusen. "Dus waarom zou ik daarover nadenken?"

Oranje heeft na het vertrek van Ronald Koeman naar FC Barcelona een nieuwe bondscoach nodig. Dwight Lodeweges, die assistent was onder Koeman, heeft deze week de leiding over Oranje bij de wedstrijden in de Nations League tegen Polen en Italië.

"Bondscoach worden is voor iedere Nederlander een eer", zei de 56-jarige Bosz, die eind 2018 begon als trainer van Leverkusen. "Het is het hoogste wat je in Nederland kan bereiken. Maar in het voetbal draait alles om het moment en dat heb je niet onder controle." De oud-trainer van onder meer Vitesse en Ajax ligt nog tot de zomer van 2022 vast bij Leverkusen. Bosz was eerder al eens in beeld als bondscoach van Oranje, maar toen stond hij onder contract bij Borussia Dortmund.

Meer uit Voetbal

Meer dan een miljoen mensen bij parade wereldkampioen Spanje

MADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.

4 uur geleden
FIFA begint onderzoek naar opstootje na WK-finale

ZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.

5 uur geleden
Feyenoorder Hwang vertrekt per direct naar FC Porto

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.

5 uur geleden
UEFA-voorzitter boycotte WK-finale om meningsverschillen met FIFA

NYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Messi na WK-finale: deze wond heeft tijd nodig om te genezen

EAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.

7 uur geleden
Koning Felipe bedankt wereldkampioen Spanje in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.

8 uur geleden
Engelse oud-voetballer en bondscoach Keegan (75) overleden

LONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.

11 uur geleden