Trainer Bosz blijft met Leverkusen koploper van de Bundesliga
KEULEN (ANP) - Trainer Peter Bosz blijft met Leverkusen koploper van de Bundesliga. De formatie won woensdag bij FC Köln, 0-4. Het verschil met de achtervolgers Bayern München en Leipzig bedraagt 1 punt. Bayern versloeg VfL Wolfsburg (2-1), Leipzig won bij Hoffenheim (0-1).
Na 10 minuten leidde Leverkusen in Keulen al met 0-2. Mitchell Weiser en Moussa Diaby maakten de doelpunten. In de tweede helft had het elftal van Bosz een kwartiertje nodig om opnieuw twee keer te scoren. Patrik Schick en Florian Wirtz waren daarvoor verantwoordelijk.
Daley Sinkgraven viel ongeveer een kwartier voor tijd in bij Leverkusen.
Maximilian Philipp zette Wolfsburg in München al snel op voorsprong. De formatie van en met de Nederlandse spits Wout Weghorst moest vlak voor rust echter de gelijkmaker toestaan. Bayern scoorde via Robert Lewandowski.
Kort na de hervatting zette de Pool de kampioen en winnaar van de Champions League vervolgens ook op voorsprong.
Voor Leipzig scoorde Yussuf Poulsen na precies een uur in Hoffenheim. Justin Kluivert viel meteen na rust in bij Leipzig.
Augsburg won bij Arminia Bielefeld (0-1) door een doelpunt van Jeffrey Gouweleeuw vlak voor tijd.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
9 uur geleden