Trainer Bosz blijft met Leverkusen koploper van de Bundesliga
KEULEN (ANP) - Trainer Peter Bosz blijft met Leverkusen koploper van de Bundesliga. De formatie won woensdag bij FC Köln, 0-4. Het verschil met de achtervolgers Bayern München en Leipzig bedraagt 1 punt. Bayern versloeg VfL Wolfsburg (2-1), Leipzig won bij Hoffenheim (0-1).
Na 10 minuten leidde Leverkusen in Keulen al met 0-2. Mitchell Weiser en Moussa Diaby maakten de doelpunten. In de tweede helft had het elftal van Bosz een kwartiertje nodig om opnieuw twee keer te scoren. Patrik Schick en Florian Wirtz waren daarvoor verantwoordelijk.
Daley Sinkgraven viel ongeveer een kwartier voor tijd in bij Leverkusen.
Maximilian Philipp zette Wolfsburg in München al snel op voorsprong. De formatie van en met de Nederlandse spits Wout Weghorst moest vlak voor rust echter de gelijkmaker toestaan. Bayern scoorde via Robert Lewandowski.
Kort na de hervatting zette de Pool de kampioen en winnaar van de Champions League vervolgens ook op voorsprong.
Voor Leipzig scoorde Yussuf Poulsen na precies een uur in Hoffenheim. Justin Kluivert viel meteen na rust in bij Leipzig.
Augsburg won bij Arminia Bielefeld (0-1) door een doelpunt van Jeffrey Gouweleeuw vlak voor tijd.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
13 uur geleden