Trainer Bosz begint nieuwe jaar met Leverkusen met nederlaag
FRANKFURT (ANP) - Bayer Leverkusen is het nieuwe jaar in de Bundesliga niet goed begonnen. Het elftal van de Nederlandse trainer Peter Bosz verloor zaterdag met 2-1 bij Eintracht Frankfurt. Leverkusen had het laatste duel voor de korte winterstop ook verloren, van Bayern München (1-2).
Bosz zag zijn ploeg goed beginnen. Middenvelder Nadiem Amiri opende in de 10e minuut de score met een mooie hakbal. Halverwege de eerste helft maakte Amin Younes, die nog met Bosz samenwerkte bij Ajax, gelijk. Voor Younes betekende het zijn eerste doelpunt in de competitie voor Frankfurt sinds zijn overstap van Napoli.
Verdediger Edmond Tapsoba van Leverkusen werkte de bal in de 54e minuut achter zijn eigen doelman: 2-1. Bosz bracht in de 71e minuut met Kerem Demirbay, Karim Bellarabi en Lucas Alario drie nieuwe krachten in de ploeg, maar het hielp niet. Frankfurt hield de voorsprong vast.
Sinkgraven
Leverkusen, waar de Nederlander Daley Sinkgraven vanwege een positieve coronatest ontbrak, staat nu derde achter koploper Bayern München en RB Leipzig. Bayern kan de voorsprong op Leverkusen zondag tot 5 punten vergroten als het wint van 1. FSV Mainz.
Sheraldo Becker had een belangrijk aandeel in de overwinning van 1. FC Union Berlin bij Werder Bremen: 0-2. De Nederlandse aanvaller nam in de 12e minuut de eerste treffer voor zijn rekening. Bij Bremen mocht Tahith Chong alleen het laatste kwartier meedoen. Union Berlin is door de winst naar de vijfde plek gestegen.
FC Augsburg, met aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw, won van 1. FC Köln: 0-1. Verdediger Mike van der Hoorn ging met Arminia Bielefeld onderuit tegen Borussia Mönchengladbach (0-1).
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
8 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
20 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
21 uur geleden