Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Bosz begint nieuwe jaar met Leverkusen met nederlaag

Trainer Bosz begint nieuwe jaar met Leverkusen met nederlaag

FRANKFURT (ANP) - Bayer Leverkusen is het nieuwe jaar in de Bundesliga niet goed begonnen. Het elftal van de Nederlandse trainer Peter Bosz verloor zaterdag met 2-1 bij Eintracht Frankfurt. Leverkusen had het laatste duel voor de korte winterstop ook verloren, van Bayern München (1-2).

Bosz zag zijn ploeg goed beginnen. Middenvelder Nadiem Amiri opende in de 10e minuut de score met een mooie hakbal. Halverwege de eerste helft maakte Amin Younes, die nog met Bosz samenwerkte bij Ajax, gelijk. Voor Younes betekende het zijn eerste doelpunt in de competitie voor Frankfurt sinds zijn overstap van Napoli.

Verdediger Edmond Tapsoba van Leverkusen werkte de bal in de 54e minuut achter zijn eigen doelman: 2-1. Bosz bracht in de 71e minuut met Kerem Demirbay, Karim Bellarabi en Lucas Alario drie nieuwe krachten in de ploeg, maar het hielp niet. Frankfurt hield de voorsprong vast.

Sinkgraven

Leverkusen, waar de Nederlander Daley Sinkgraven vanwege een positieve coronatest ontbrak, staat nu derde achter koploper Bayern München en RB Leipzig. Bayern kan de voorsprong op Leverkusen zondag tot 5 punten vergroten als het wint van 1. FSV Mainz.

Sheraldo Becker had een belangrijk aandeel in de overwinning van 1. FC Union Berlin bij Werder Bremen: 0-2. De Nederlandse aanvaller nam in de 12e minuut de eerste treffer voor zijn rekening. Bij Bremen mocht Tahith Chong alleen het laatste kwartier meedoen. Union Berlin is door de winst naar de vijfde plek gestegen.

FC Augsburg, met aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw, won van 1. FC Köln: 0-1. Verdediger Mike van der Hoorn ging met Arminia Bielefeld onderuit tegen Borussia Mönchengladbach (0-1).

Meer uit Voetbal

Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

1 uur geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

2 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

6 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

12 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

15 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

21 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

23 uur geleden