Trainer Bosz begint nieuwe jaar met Leverkusen met nederlaag
FRANKFURT (ANP) - Bayer Leverkusen is het nieuwe jaar in de Bundesliga niet goed begonnen. Het elftal van de Nederlandse trainer Peter Bosz verloor zaterdag met 2-1 bij Eintracht Frankfurt. Leverkusen had het laatste duel voor de korte winterstop ook verloren, van Bayern München (1-2).
Bosz zag zijn ploeg goed beginnen. Middenvelder Nadiem Amiri opende in de 10e minuut de score met een mooie hakbal. Halverwege de eerste helft maakte Amin Younes, die nog met Bosz samenwerkte bij Ajax, gelijk. Voor Younes betekende het zijn eerste doelpunt in de competitie voor Frankfurt sinds zijn overstap van Napoli.
Verdediger Edmond Tapsoba van Leverkusen werkte de bal in de 54e minuut achter zijn eigen doelman: 2-1. Bosz bracht in de 71e minuut met Kerem Demirbay, Karim Bellarabi en Lucas Alario drie nieuwe krachten in de ploeg, maar het hielp niet. Frankfurt hield de voorsprong vast.
Sinkgraven
Leverkusen, waar de Nederlander Daley Sinkgraven vanwege een positieve coronatest ontbrak, staat nu derde achter koploper Bayern München en RB Leipzig. Bayern kan de voorsprong op Leverkusen zondag tot 5 punten vergroten als het wint van 1. FSV Mainz.
Sheraldo Becker had een belangrijk aandeel in de overwinning van 1. FC Union Berlin bij Werder Bremen: 0-2. De Nederlandse aanvaller nam in de 12e minuut de eerste treffer voor zijn rekening. Bij Bremen mocht Tahith Chong alleen het laatste kwartier meedoen. Union Berlin is door de winst naar de vijfde plek gestegen.
FC Augsburg, met aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw, won van 1. FC Köln: 0-1. Verdediger Mike van der Hoorn ging met Arminia Bielefeld onderuit tegen Borussia Mönchengladbach (0-1).
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
19 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
20 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden