Trainer Bosz (60) denkt dat hij na zijn periode bij PSV stopt
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz denkt dat PSV de laatste club van zijn trainersloopbaan wordt. Die uitspraak deed de 60-jarige trainer, die met de Eindhovenaren afstevent op de landstitel, voor de camera van PSV TV.
"Ik denk dat ik hierna stop, dan is het toch mooi geweest?", antwoordde Bosz op de vraag wat zijn uiteindelijke doelen als trainer zijn. "Dan ga ik naar palmbomen liggen kijken en wil ik genieten. Ik geniet nu ook wel, maar ik ben altijd onderweg. Ik werk al 45 jaar in de voetballerij en heb niet zoiets van: ik moet nog naar de Premier League."
Bosz zegt wel een uitzondering te maken wanneer de KNVB bij hem aanklopt. "Kijk, als het Nederlands elftal een keer komt, dat lijkt me geweldig", aldus de trainer. "Maar dat moet dan wel net passen. Je moet geen club hebben."
Eerste seizoen
Bosz is bezig aan zijn eerste seizoen bij PSV. Hij verloor in de eerste seizoenshelft geen punt in de Eredivisie en wist met zijn ploeg de poulefase van de Champions League te overleven.
Voor zijn periode in Eindhoven werkte Bosz ook bij Ajax. In 2017 vertrok hij naar Borussia Dortmund in Duitsland. Daarna werkte hij in Duitsland bij Bayer Leverkusen en bij de Franse club Olympique Lyon.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP/BELGA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, heeft toegegeven dat hij enkele jaren geleden een vals coronavaccinatiebewijs heeft verkregen. De 33-jarige recordinternational van zijn land heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de komende vier wedstrijden van Zwitserland in de Nations League.
5 uur geleden