Trainer Bodø/Glimt baalt van arbiter na nederlaag tegen Ajax
BODO (ANP) - Trainer Kjetil Knutsen had na de nederlaag van Bodø/Glimt tegen Ajax (1-2) in de tussenronde van de Conference League forse kritiek op scheidsrechter Anastasios Sidiropoulos. "Hij durfde Ajax geen tweede rode kaart te geven", zei hij vlak na afloop van de verlenging. "Wellicht was het nu paybacktime."
De Griekse arbiter leidde Ajax vier jaar geleden tijdens een thuisduel met Getafe. Na afloop van die wedstrijd kreeg hij veel kritiek van de toenmalige trainer Erik ten Hag van de club uit Amsterdam. De huidige manager van Manchester United snapte niet waarom Sidiropoulos de spelers van Getafe zo veel ruimte had gegeven om tijd te rekken en blessures te simuleren.
De scheidsrechter stuurde op het kunstgras van Bodø/Glimt in de openingsfase van de tweede helft centrale verdediger Josip Sutalo van Ajax met een rode kaart van het veld. Maar volgens trainer Knutsen had hij even later ook voor een strafschop en een rode kaart voor Borna Sosa moeten fluiten, na een handsbal van de linksback van Ajax.
Overtreding
Op advies van de videoscheidsrechter besloot Sidiropoulos het spelmoment nog eens op een televisiescherm naast het veld te bekijken. Uiteindelijk vond hij dat Brede Moe vlak voor de handsbal van Sosa een overtreding op doelman Diant Ramaj van Ajax had gemaakt. "Absoluut ongelooflijk", zei Knutsen. "Ik denk niet dat iemand vindt dat het geen strafschop en rode kaart was. Nee, ik ben niet bang voor een straf van de UEFA. Ik denk dat ik dit gepast omschrijf."
Knutsen was vorig jaar bij Ajax in beeld om John Heitinga op te volgen. Ajax plaatste zich met de uitzege voor de achtste finales van de Conference League. De club wordt vrijdagmiddag tijdens een loting gekoppeld aan Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK Saloniki of Fenerbahçe, de ploeg van ex-Ajacied Dusan Tadic.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
4 uur geleden