Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Bodø/Glimt baalt van arbiter na nederlaag tegen Ajax

Trainer Bodø/Glimt baalt van arbiter na nederlaag tegen Ajax

BODO (ANP) - Trainer Kjetil Knutsen had na de nederlaag van Bodø/Glimt tegen Ajax (1-2) in de tussenronde van de Conference League forse kritiek op scheidsrechter Anastasios Sidiropoulos. "Hij durfde Ajax geen tweede rode kaart te geven", zei hij vlak na afloop van de verlenging. "Wellicht was het nu paybacktime."

De Griekse arbiter leidde Ajax vier jaar geleden tijdens een thuisduel met Getafe. Na afloop van die wedstrijd kreeg hij veel kritiek van de toenmalige trainer Erik ten Hag van de club uit Amsterdam. De huidige manager van Manchester United snapte niet waarom Sidiropoulos de spelers van Getafe zo veel ruimte had gegeven om tijd te rekken en blessures te simuleren.

De scheidsrechter stuurde op het kunstgras van Bodø/Glimt in de openingsfase van de tweede helft centrale verdediger Josip Sutalo van Ajax met een rode kaart van het veld. Maar volgens trainer Knutsen had hij even later ook voor een strafschop en een rode kaart voor Borna Sosa moeten fluiten, na een handsbal van de linksback van Ajax.

Overtreding

Op advies van de videoscheidsrechter besloot Sidiropoulos het spelmoment nog eens op een televisiescherm naast het veld te bekijken. Uiteindelijk vond hij dat Brede Moe vlak voor de handsbal van Sosa een overtreding op doelman Diant Ramaj van Ajax had gemaakt. "Absoluut ongelooflijk", zei Knutsen. "Ik denk niet dat iemand vindt dat het geen strafschop en rode kaart was. Nee, ik ben niet bang voor een straf van de UEFA. Ik denk dat ik dit gepast omschrijf."

Knutsen was vorig jaar bij Ajax in beeld om John Heitinga op te volgen. Ajax plaatste zich met de uitzege voor de achtste finales van de Conference League. De club wordt vrijdagmiddag tijdens een loting gekoppeld aan Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK Saloniki of Fenerbahçe, de ploeg van ex-Ajacied Dusan Tadic.

Meer uit Voetbal

UEFA schorst Guendouzi na ongeregeldheden Fenerbahçe bij Lyon

NYON (ANP/AFP) - Voetbalbond UEFA heeft Mattéo Guendouzi van Fenerbahçe voor vier wedstrijden geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De Franse voetballer krijgt die straf voor zijn aandeel in de ongeregeldheden in het duel in de voorronde van de Champions League bij het Franse Olympique Lyon in augustus.

18 minuten geleden
PSG verliest voor eigen publiek van AS Monaco

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).

13 uur geleden
Spits Parrott schiet Real Betis naar zege op Real Madrid

SEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

13 uur geleden
Isak helpt Liverpool met dank aan Gakpo aan eerste competitiezege

IPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).

13 uur geleden
Sparta speelt in Eredivisie gelijk tegen PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.

14 uur geleden
Deze zomer ruim meer transfers in Nederlandse betaalde voetbal

ZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.

21 uur geleden
Veel duels tussen Nederlandse topvoetbalsters in Champions League

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters die actief zijn in de Champions League zullen elkaar veelvuldig tegenkomen. Dat bleek uit de loting die vrijdag door de UEFA verricht werd. Het hoofdtoernooi van de Champions League telt bij de vrouwen achttien ploegen die in de competitiefase elk zes tegenstanders treffen.

22 uur geleden