Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Bodø/Glimt baalt van arbiter na nederlaag tegen Ajax

Trainer Bodø/Glimt baalt van arbiter na nederlaag tegen Ajax

BODO (ANP) - Trainer Kjetil Knutsen had na de nederlaag van Bodø/Glimt tegen Ajax (1-2) in de tussenronde van de Conference League forse kritiek op scheidsrechter Anastasios Sidiropoulos. "Hij durfde Ajax geen tweede rode kaart te geven", zei hij vlak na afloop van de verlenging. "Wellicht was het nu paybacktime."

De Griekse arbiter leidde Ajax vier jaar geleden tijdens een thuisduel met Getafe. Na afloop van die wedstrijd kreeg hij veel kritiek van de toenmalige trainer Erik ten Hag van de club uit Amsterdam. De huidige manager van Manchester United snapte niet waarom Sidiropoulos de spelers van Getafe zo veel ruimte had gegeven om tijd te rekken en blessures te simuleren.

De scheidsrechter stuurde op het kunstgras van Bodø/Glimt in de openingsfase van de tweede helft centrale verdediger Josip Sutalo van Ajax met een rode kaart van het veld. Maar volgens trainer Knutsen had hij even later ook voor een strafschop en een rode kaart voor Borna Sosa moeten fluiten, na een handsbal van de linksback van Ajax.

Overtreding

Op advies van de videoscheidsrechter besloot Sidiropoulos het spelmoment nog eens op een televisiescherm naast het veld te bekijken. Uiteindelijk vond hij dat Brede Moe vlak voor de handsbal van Sosa een overtreding op doelman Diant Ramaj van Ajax had gemaakt. "Absoluut ongelooflijk", zei Knutsen. "Ik denk niet dat iemand vindt dat het geen strafschop en rode kaart was. Nee, ik ben niet bang voor een straf van de UEFA. Ik denk dat ik dit gepast omschrijf."

Knutsen was vorig jaar bij Ajax in beeld om John Heitinga op te volgen. Ajax plaatste zich met de uitzege voor de achtste finales van de Conference League. De club wordt vrijdagmiddag tijdens een loting gekoppeld aan Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK Saloniki of Fenerbahçe, de ploeg van ex-Ajacied Dusan Tadic.

Meer uit Voetbal

Trainer Flick hoopt dat De Jong snel terugkeert bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick hoopt dat Frenkie de Jong zo snel mogelijk weer aansluit bij zijn selectie van FC Barcelona. "Hij is een geweldige speler van hoog niveau die goed herstelt van zijn blessure en volgens plan werkt. Ik hoop dat hij snel weer inzetbaar is, misschien na de interlandperiode. Dan moeten we kijken hoe het met hem gaat."

24 minuten geleden
Liverpool sluit deal voor nieuwe shirtsponsor vanaf 2027

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool heeft met Turkish Airlines vanaf seizoen 2027/2028 een nieuwe shirtsponsor. De club heeft geen bedrag voor de deal bekendgemaakt, maar volgens de BBC gaat het om 300 miljoen pond (350 miljoen euro) over een periode van vijf jaar.

38 minuten geleden
Onderzoek naar vuurwerkincident FC Utrecht duurt mogelijk weken

UTRECHT (ANP) - De aanklager betaald voetbal is informatie aan het verzamelen om een vooronderzoek te beginnen naar de ongeregeldheden bij FC Utrecht - Go Ahead Eagles van zaterdagavond. Het competitieduel werd twee keer onderbroken en daarna definitief gestaakt wegens het gooien van vuurwerk en bekers op het veld door de aanhang van de thuisclub. Het restant van 26 minuten wordt dinsdag uitgespeeld.

49 minuten geleden
Mensenrechtengroep dient bij FIFA nieuwe klacht over Infantino in

LAUSANNE (ANP/DPA) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft een nieuwe klacht tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingediend bij de ethische commissie van de wereldvoetbalbond. De klachten staan allemaal in verband met de relatie van Infantino met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Duitse persbureau dpa na eerdere berichten van het Duitse Sportschau en de Franse krant L'Équipe.

1 uur geleden
SC Cambuur laat tegen NEC weer uitfans toe na vuurwerkincident

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.

17 uur geleden
Fiorentina haalt na slechte seizoensstart Vanoli terug als coach

FLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.

19 uur geleden
FC Utrecht identificeert eerste verdachten na gestaakt duel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.

20 uur geleden