Trainer Bodø/Glimt baalt van arbiter na nederlaag tegen Ajax
BODO (ANP) - Trainer Kjetil Knutsen had na de nederlaag van Bodø/Glimt tegen Ajax (1-2) in de tussenronde van de Conference League forse kritiek op scheidsrechter Anastasios Sidiropoulos. "Hij durfde Ajax geen tweede rode kaart te geven", zei hij vlak na afloop van de verlenging. "Wellicht was het nu paybacktime."
De Griekse arbiter leidde Ajax vier jaar geleden tijdens een thuisduel met Getafe. Na afloop van die wedstrijd kreeg hij veel kritiek van de toenmalige trainer Erik ten Hag van de club uit Amsterdam. De huidige manager van Manchester United snapte niet waarom Sidiropoulos de spelers van Getafe zo veel ruimte had gegeven om tijd te rekken en blessures te simuleren.
De scheidsrechter stuurde op het kunstgras van Bodø/Glimt in de openingsfase van de tweede helft centrale verdediger Josip Sutalo van Ajax met een rode kaart van het veld. Maar volgens trainer Knutsen had hij even later ook voor een strafschop en een rode kaart voor Borna Sosa moeten fluiten, na een handsbal van de linksback van Ajax.
Overtreding
Op advies van de videoscheidsrechter besloot Sidiropoulos het spelmoment nog eens op een televisiescherm naast het veld te bekijken. Uiteindelijk vond hij dat Brede Moe vlak voor de handsbal van Sosa een overtreding op doelman Diant Ramaj van Ajax had gemaakt. "Absoluut ongelooflijk", zei Knutsen. "Ik denk niet dat iemand vindt dat het geen strafschop en rode kaart was. Nee, ik ben niet bang voor een straf van de UEFA. Ik denk dat ik dit gepast omschrijf."
Knutsen was vorig jaar bij Ajax in beeld om John Heitinga op te volgen. Ajax plaatste zich met de uitzege voor de achtste finales van de Conference League. De club wordt vrijdagmiddag tijdens een loting gekoppeld aan Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK Saloniki of Fenerbahçe, de ploeg van ex-Ajacied Dusan Tadic.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.
31 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
16 uur geleden