Trainer Benitez per direct weg bij Engelse voetbalclub Everton
LIVERPOOL (ANP) - Rafael Benitez is per direct geen trainer meer van de Engelse voetbalclub Everton. Vanwege de tegenvallende prestaties kwam het vertrek van de Spanjaard (61) niet als een grote verrassing. De nederlaag van zaterdag bij degradatiekandidaat Norwich City (2-1) blijkt zijn laatste.
Het is nog niet duidelijk wie de nieuwe trainer van Everton wordt. Daar "zal later een update over worden gegeven", schrijft de club bij de bekendmaking van het vertrek.
Benitez was sinds afgelopen zomer de trainer van Everton. Hij ondertekende een contract voor drie jaar bij de club uit Liverpool. In negentien competitiewedstrijden kwam hij met Everton niet verder dan de teleurstellende vijftiende plek. Afgelopen seizoenen eindigde de club uit Liverpool steeds rond de tiende plaats. Benitez werkte eerder bij onder meer Real Madrid, Chelsea en Napoli.
Vorige maand vertrok de Nederlandse technisch directeur Marcel Brands al bij Everton. Hij stapte op, naar eigen zeggen vanwege "een duidelijk verschil in visie voor deze prachtige club".
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
19 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
21 uur geleden