Trainer Benfica ziet kansen tegen Ajax in Champions League
LISSABON (ANP) - Trainer Nélson Veríssimo gelooft dat Benfica dinsdagavond ten koste van Ajax de kwartfinales van de Champions League gaat bereiken. "Het wordt een wedstrijd van alles of niets", blikte hij vooruit op een persconferentie. "Dat ligt ons denk ik wel. Daar hebben we wel een goede ploeg voor."
Benfica verspeelde vrijdag punten in de competitiewedstrijd tegen FC Vizela (1-1), de nummer 14 van de ranglijst. De club uit Lissabon stond al na 8 minuten met tien spelers op het veld, na een rode kaart voor Adel Taarabt. Benfica staat nog steeds derde in de Portugese competitie, met 12 punten minder dan koploper FC Porto.
Veríssimo is de tijdelijke vervanger van de eind december ontslagen Jorge Jesus. Ook onder zijn leiding kan Benfica niet aan het hoge verwachtingspatroon van de eigen supporters voldoen. "Wij zijn Benfica en moeten alle wedstrijden winnen", weet hij. "Die kwaliteiten hebben we ook. Dat moeten we tegen Ajax laten zien."
Contract
Veríssimo heeft een contract tot aan het einde van het seizoen. Veel Portugese sportjournalisten denken dat hij komende zomer moet plaatsmaken voor een ervaren trainer. "Ik ben daar niet mee bezig", zei hij. "Ik wil mijn ploeg iedere dag weer beter maken. We kunnen ons plaatsen voor de kwartfinale van de Champions League. Dat zou toch een enorme prestatie zijn."
Het eerste duel tussen Ajax en Benfica eindigde drie weken geleden in 2-2. De thuisploeg knokte zich tweemaal terug van een achterstand en had in de slotfase uitzicht op een overwinning. "Ajax heeft een geweldige aanval, maar we hebben laten zien dat ze ook zwakke plekken hebben", zei Veríssimo. "Veel mensen dachten dat we ons thuisduel al zouden verliezen. Maar ik zei voor die wedstrijd al dat we 50 procent kans hebben om verder te gaan. Dat denk ik nog steeds."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
2 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
10 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
23 uur geleden