Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Benfica ziet kansen tegen Ajax in Champions League

Trainer Benfica ziet kansen tegen Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Trainer Nélson Veríssimo gelooft dat Benfica dinsdagavond ten koste van Ajax de kwartfinales van de Champions League gaat bereiken. "Het wordt een wedstrijd van alles of niets", blikte hij vooruit op een persconferentie. "Dat ligt ons denk ik wel. Daar hebben we wel een goede ploeg voor."

Benfica verspeelde vrijdag punten in de competitiewedstrijd tegen FC Vizela (1-1), de nummer 14 van de ranglijst. De club uit Lissabon stond al na 8 minuten met tien spelers op het veld, na een rode kaart voor Adel Taarabt. Benfica staat nog steeds derde in de Portugese competitie, met 12 punten minder dan koploper FC Porto.

Veríssimo is de tijdelijke vervanger van de eind december ontslagen Jorge Jesus. Ook onder zijn leiding kan Benfica niet aan het hoge verwachtingspatroon van de eigen supporters voldoen. "Wij zijn Benfica en moeten alle wedstrijden winnen", weet hij. "Die kwaliteiten hebben we ook. Dat moeten we tegen Ajax laten zien."

Contract

Veríssimo heeft een contract tot aan het einde van het seizoen. Veel Portugese sportjournalisten denken dat hij komende zomer moet plaatsmaken voor een ervaren trainer. "Ik ben daar niet mee bezig", zei hij. "Ik wil mijn ploeg iedere dag weer beter maken. We kunnen ons plaatsen voor de kwartfinale van de Champions League. Dat zou toch een enorme prestatie zijn."

Het eerste duel tussen Ajax en Benfica eindigde drie weken geleden in 2-2. De thuisploeg knokte zich tweemaal terug van een achterstand en had in de slotfase uitzicht op een overwinning. "Ajax heeft een geweldige aanval, maar we hebben laten zien dat ze ook zwakke plekken hebben", zei Veríssimo. "Veel mensen dachten dat we ons thuisduel al zouden verliezen. Maar ik zei voor die wedstrijd al dat we 50 procent kans hebben om verder te gaan. Dat denk ik nog steeds."

Meer uit Voetbal

Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

8 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

8 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

10 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

10 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

10 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

11 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.

11 uur geleden