Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Benfica ziet kansen tegen Ajax in Champions League

Trainer Benfica ziet kansen tegen Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Trainer Nélson Veríssimo gelooft dat Benfica dinsdagavond ten koste van Ajax de kwartfinales van de Champions League gaat bereiken. "Het wordt een wedstrijd van alles of niets", blikte hij vooruit op een persconferentie. "Dat ligt ons denk ik wel. Daar hebben we wel een goede ploeg voor."

Benfica verspeelde vrijdag punten in de competitiewedstrijd tegen FC Vizela (1-1), de nummer 14 van de ranglijst. De club uit Lissabon stond al na 8 minuten met tien spelers op het veld, na een rode kaart voor Adel Taarabt. Benfica staat nog steeds derde in de Portugese competitie, met 12 punten minder dan koploper FC Porto.

Veríssimo is de tijdelijke vervanger van de eind december ontslagen Jorge Jesus. Ook onder zijn leiding kan Benfica niet aan het hoge verwachtingspatroon van de eigen supporters voldoen. "Wij zijn Benfica en moeten alle wedstrijden winnen", weet hij. "Die kwaliteiten hebben we ook. Dat moeten we tegen Ajax laten zien."

Contract

Veríssimo heeft een contract tot aan het einde van het seizoen. Veel Portugese sportjournalisten denken dat hij komende zomer moet plaatsmaken voor een ervaren trainer. "Ik ben daar niet mee bezig", zei hij. "Ik wil mijn ploeg iedere dag weer beter maken. We kunnen ons plaatsen voor de kwartfinale van de Champions League. Dat zou toch een enorme prestatie zijn."

Het eerste duel tussen Ajax en Benfica eindigde drie weken geleden in 2-2. De thuisploeg knokte zich tweemaal terug van een achterstand en had in de slotfase uitzicht op een overwinning. "Ajax heeft een geweldige aanval, maar we hebben laten zien dat ze ook zwakke plekken hebben", zei Veríssimo. "Veel mensen dachten dat we ons thuisduel al zouden verliezen. Maar ik zei voor die wedstrijd al dat we 50 procent kans hebben om verder te gaan. Dat denk ik nog steeds."

Meer uit Voetbal

FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

6 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

9 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

10 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

10 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

11 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

11 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

12 uur geleden