Trainer Benfica ziet kansen tegen Ajax in Champions League
LISSABON (ANP) - Trainer Nélson Veríssimo gelooft dat Benfica dinsdagavond ten koste van Ajax de kwartfinales van de Champions League gaat bereiken. "Het wordt een wedstrijd van alles of niets", blikte hij vooruit op een persconferentie. "Dat ligt ons denk ik wel. Daar hebben we wel een goede ploeg voor."
Benfica verspeelde vrijdag punten in de competitiewedstrijd tegen FC Vizela (1-1), de nummer 14 van de ranglijst. De club uit Lissabon stond al na 8 minuten met tien spelers op het veld, na een rode kaart voor Adel Taarabt. Benfica staat nog steeds derde in de Portugese competitie, met 12 punten minder dan koploper FC Porto.
Veríssimo is de tijdelijke vervanger van de eind december ontslagen Jorge Jesus. Ook onder zijn leiding kan Benfica niet aan het hoge verwachtingspatroon van de eigen supporters voldoen. "Wij zijn Benfica en moeten alle wedstrijden winnen", weet hij. "Die kwaliteiten hebben we ook. Dat moeten we tegen Ajax laten zien."
Contract
Veríssimo heeft een contract tot aan het einde van het seizoen. Veel Portugese sportjournalisten denken dat hij komende zomer moet plaatsmaken voor een ervaren trainer. "Ik ben daar niet mee bezig", zei hij. "Ik wil mijn ploeg iedere dag weer beter maken. We kunnen ons plaatsen voor de kwartfinale van de Champions League. Dat zou toch een enorme prestatie zijn."
Het eerste duel tussen Ajax en Benfica eindigde drie weken geleden in 2-2. De thuisploeg knokte zich tweemaal terug van een achterstand en had in de slotfase uitzicht op een overwinning. "Ajax heeft een geweldige aanval, maar we hebben laten zien dat ze ook zwakke plekken hebben", zei Veríssimo. "Veel mensen dachten dat we ons thuisduel al zouden verliezen. Maar ik zei voor die wedstrijd al dat we 50 procent kans hebben om verder te gaan. Dat denk ik nog steeds."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
40 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
16 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
16 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
20 uur geleden