Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Benfica ziet geen favoriet voor tweeluik met Ajax in CL

Trainer Benfica ziet geen favoriet voor tweeluik met Ajax in CL

LISSABON (ANP) - Trainer Nélson Veríssimo gelooft dat Benfica net zoveel kans heeft als Ajax om de kwartfinales van de Champions League te bereiken. "Ik zie geen favoriet, dat meen ik echt", blikte hij vooruit naar het eerste duel tussen beide ploegen van woensdag in Lissabon.

Als je de bookmakers mag geloven, dan heeft Benfica over twee duels maar weinig kans tegen Ajax. Wie voorspelt dat Ajax de laatst acht van de koningsklasse van het clubvoetbal bereikt, kan niet meer dan 1,30 van zijn inzet winnen.

Trainer Veríssimo sluit zijn ogen niet voor de kwaliteiten van de koploper van de Eredivisie. "Ajax is voor mij een van de beste ploegen van Europa", zei hij. "Ze hebben alle groepsduels in de Champions League gewonnen en scoren veel en krijgen nauwelijks doelpunten tegen. Maar wij hebben ook kwaliteiten, dat moeten we niet vergeten. Ik zeg dit niet om op te scheppen."

Veríssimo is de tijdelijke vervanger van Jorge Jesus, die eind december werd ontslagen. De bedoeling is dat hij het seizoen afmaakt, maar na vijf duels op rij met slechts twee overwinningen is dat allang niet zeker meer. "Als ik zou denken dat ik het probleem ben hier, dan zou ik opstappen", zei hij op de laatste persconferentie voor het eerste duel met Ajax. "Maar ik zie mezelf nog steeds als de oplossing."

"We hebben Ajax heel goed geanalyseerd", vertelde Veríssimo. "En zoals iedere ploeg hebben ook zij mindere punten. Nee, ik ga daar niet veel over zeggen. Dat zou niet slim zijn. De wedstrijden tegen Ajax zijn voor ons een grote test. We zijn goed voorbereid en hebben in mijn ogen 50 procent kans om de achtste finales te overleven."

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot looft Konaté na snelle rentree na dood vader

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.

2 uur geleden
Liverpool overklast Newcastle United: 4-1

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.

13 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.

13 uur geleden
Sparta wint na 53 jaar weer vijf keer op rij in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.

13 uur geleden
Napoli-coach Conte klaagt: voetbal gaat kapot aan moordend schema

NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.

15 uur geleden
PEC Zwolle haalt uit tegen Telstar in 'jubileumwedstrijd'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.

16 uur geleden
Koploper Bayern verspeelt ook punten tegen HSV in Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.

16 uur geleden