Trainer Benfica ziet geen favoriet voor tweeluik met Ajax in CL
LISSABON (ANP) - Trainer Nélson Veríssimo gelooft dat Benfica net zoveel kans heeft als Ajax om de kwartfinales van de Champions League te bereiken. "Ik zie geen favoriet, dat meen ik echt", blikte hij vooruit naar het eerste duel tussen beide ploegen van woensdag in Lissabon.
Als je de bookmakers mag geloven, dan heeft Benfica over twee duels maar weinig kans tegen Ajax. Wie voorspelt dat Ajax de laatst acht van de koningsklasse van het clubvoetbal bereikt, kan niet meer dan 1,30 van zijn inzet winnen.
Trainer Veríssimo sluit zijn ogen niet voor de kwaliteiten van de koploper van de Eredivisie. "Ajax is voor mij een van de beste ploegen van Europa", zei hij. "Ze hebben alle groepsduels in de Champions League gewonnen en scoren veel en krijgen nauwelijks doelpunten tegen. Maar wij hebben ook kwaliteiten, dat moeten we niet vergeten. Ik zeg dit niet om op te scheppen."
Veríssimo is de tijdelijke vervanger van Jorge Jesus, die eind december werd ontslagen. De bedoeling is dat hij het seizoen afmaakt, maar na vijf duels op rij met slechts twee overwinningen is dat allang niet zeker meer. "Als ik zou denken dat ik het probleem ben hier, dan zou ik opstappen", zei hij op de laatste persconferentie voor het eerste duel met Ajax. "Maar ik zie mezelf nog steeds als de oplossing."
"We hebben Ajax heel goed geanalyseerd", vertelde Veríssimo. "En zoals iedere ploeg hebben ook zij mindere punten. Nee, ik ga daar niet veel over zeggen. Dat zou niet slim zijn. De wedstrijden tegen Ajax zijn voor ons een grote test. We zijn goed voorbereid en hebben in mijn ogen 50 procent kans om de achtste finales te overleven."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
17 minuten geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
51 minuten geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
55 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
1 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
2 uur geledenIPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
3 uur geleden