Trainer Bayern vindt Lewandowski beste voetballer ter wereld
BERLIJN (ANP) - De Gouden Bal voor de beste voetballer ter wereld ging de afgelopen jaren bijna altijd naar Lionel Messi of Cristiano Ronaldo, maar volgens trainer Hansi Flick van Bayern München verdient nu een ander die persoonlijke onderscheiding. Flick wees na de gewonnen Duitse bekerfinale tegen Bayer Leverkusen (4-2) eens fijntjes op de cijfers van zijn Poolse spits Robert Lewandowski.
"Hij maakte 34 doelpunten in de Bundesliga, elf in de Champions League en in totaal heeft hij dit seizoen 51 keer gescoord. Dat is enorm veel", zegt Flick. "Wellicht kunnen we deze prijs dus een keer aan een speler uit de Bundesliga geven. Waarom niet? Robert voldoet aan alle voorwaarden en speelt dit jaar uitzonderlijk goed. Ik wens het hem toe."
Vorig jaar kreeg Messi zowel de Gouden Bal als de prijs voor de beste voetballer ter wereld op het FIFA-gala The Best. De Argentijn bleef in beide verkiezingen Virgil van Dijk net voor. De Nederlandse verdediger werd door de UEFA wel uitgeroepen tot beste speler in Europa. Luka Modric doorbrak in 2018 de jarenlange hegemonie van Messi en Ronaldo in de verkiezingenstrijd. De Kroaat van Real Madrid kreeg toen beide prijzen voor de beste speler ter wereld.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
14 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
15 uur geleden