Trainer Bayern vindt Lewandowski beste voetballer ter wereld
BERLIJN (ANP) - De Gouden Bal voor de beste voetballer ter wereld ging de afgelopen jaren bijna altijd naar Lionel Messi of Cristiano Ronaldo, maar volgens trainer Hansi Flick van Bayern München verdient nu een ander die persoonlijke onderscheiding. Flick wees na de gewonnen Duitse bekerfinale tegen Bayer Leverkusen (4-2) eens fijntjes op de cijfers van zijn Poolse spits Robert Lewandowski.
"Hij maakte 34 doelpunten in de Bundesliga, elf in de Champions League en in totaal heeft hij dit seizoen 51 keer gescoord. Dat is enorm veel", zegt Flick. "Wellicht kunnen we deze prijs dus een keer aan een speler uit de Bundesliga geven. Waarom niet? Robert voldoet aan alle voorwaarden en speelt dit jaar uitzonderlijk goed. Ik wens het hem toe."
Vorig jaar kreeg Messi zowel de Gouden Bal als de prijs voor de beste voetballer ter wereld op het FIFA-gala The Best. De Argentijn bleef in beide verkiezingen Virgil van Dijk net voor. De Nederlandse verdediger werd door de UEFA wel uitgeroepen tot beste speler in Europa. Luka Modric doorbrak in 2018 de jarenlange hegemonie van Messi en Ronaldo in de verkiezingenstrijd. De Kroaat van Real Madrid kreeg toen beide prijzen voor de beste speler ter wereld.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
11 uur geleden