Trainer Bayern hoopt tegen Barcelona op warm onthaal Lewandowski
MÜNCHEN (ANP) - Trainer Julian Nagelsmann van Bayern München hoopt dat Robert Lewandowski dinsdag een waardige ontvangst krijgt in het stadion van de Duitse club. De Poolse topscorer stapte afgelopen zomer over van Bayern naar FC Barcelona. Hij keert nu met zijn nieuwe Spaanse club voor de Champions League terug in München.
"Ik ben blij als onze fans hem op een mooie manier ontvangen", zei Nagelsmann op de persconferentie. "Dat is ook normaal als iemand zoveel voor onze club heeft gedaan. Hij was een belangrijk onderdeel van de Bayern-familie. Ik kijk ernaar uit om hem weer te zien."
Het vertrek van de 34-jarige spits uit München verliep allesbehalve soepel en geruisloos. Lewandowski liet duidelijk blijken dat hij na acht jaar wilde vertrekken, maar de clubleiding hield hem in eerste instantie aan zijn contract. Enkele weken later vertrok de Pool alsnog voor maximaal 50 miljoen euro naar Barcelona. De spits maakte in vijf competitiewedstrijden in La Liga al zes doelpunten en tekende vorige week bij de start van de Champions League tegen Viktoria Pilsen (5-1) voor een hattrick.
Bayern München, dat vorige week met 2-0 won bij Internazionale, mist tegen Barcelona alleen de geblesseerde aanvaller Kingsley Coman. Nagelsmann moet naar eigen zeggen nog beslissen wie hij centraal achterin naast Lucas Hernández zet om Lewandowski te bewaken: Matthijs de Ligt of Dayot Upamecano.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
9 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 dag geleden