Trainer Bayern hoopt tegen Barcelona op warm onthaal Lewandowski
MÜNCHEN (ANP) - Trainer Julian Nagelsmann van Bayern München hoopt dat Robert Lewandowski dinsdag een waardige ontvangst krijgt in het stadion van de Duitse club. De Poolse topscorer stapte afgelopen zomer over van Bayern naar FC Barcelona. Hij keert nu met zijn nieuwe Spaanse club voor de Champions League terug in München.
"Ik ben blij als onze fans hem op een mooie manier ontvangen", zei Nagelsmann op de persconferentie. "Dat is ook normaal als iemand zoveel voor onze club heeft gedaan. Hij was een belangrijk onderdeel van de Bayern-familie. Ik kijk ernaar uit om hem weer te zien."
Het vertrek van de 34-jarige spits uit München verliep allesbehalve soepel en geruisloos. Lewandowski liet duidelijk blijken dat hij na acht jaar wilde vertrekken, maar de clubleiding hield hem in eerste instantie aan zijn contract. Enkele weken later vertrok de Pool alsnog voor maximaal 50 miljoen euro naar Barcelona. De spits maakte in vijf competitiewedstrijden in La Liga al zes doelpunten en tekende vorige week bij de start van de Champions League tegen Viktoria Pilsen (5-1) voor een hattrick.
Bayern München, dat vorige week met 2-0 won bij Internazionale, mist tegen Barcelona alleen de geblesseerde aanvaller Kingsley Coman. Nagelsmann moet naar eigen zeggen nog beslissen wie hij centraal achterin naast Lucas Hernández zet om Lewandowski te bewaken: Matthijs de Ligt of Dayot Upamecano.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
7 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
11 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
11 uur geleden