Trainer Bayern hoopt tegen Barcelona op warm onthaal Lewandowski
MÜNCHEN (ANP) - Trainer Julian Nagelsmann van Bayern München hoopt dat Robert Lewandowski dinsdag een waardige ontvangst krijgt in het stadion van de Duitse club. De Poolse topscorer stapte afgelopen zomer over van Bayern naar FC Barcelona. Hij keert nu met zijn nieuwe Spaanse club voor de Champions League terug in München.
"Ik ben blij als onze fans hem op een mooie manier ontvangen", zei Nagelsmann op de persconferentie. "Dat is ook normaal als iemand zoveel voor onze club heeft gedaan. Hij was een belangrijk onderdeel van de Bayern-familie. Ik kijk ernaar uit om hem weer te zien."
Het vertrek van de 34-jarige spits uit München verliep allesbehalve soepel en geruisloos. Lewandowski liet duidelijk blijken dat hij na acht jaar wilde vertrekken, maar de clubleiding hield hem in eerste instantie aan zijn contract. Enkele weken later vertrok de Pool alsnog voor maximaal 50 miljoen euro naar Barcelona. De spits maakte in vijf competitiewedstrijden in La Liga al zes doelpunten en tekende vorige week bij de start van de Champions League tegen Viktoria Pilsen (5-1) voor een hattrick.
Bayern München, dat vorige week met 2-0 won bij Internazionale, mist tegen Barcelona alleen de geblesseerde aanvaller Kingsley Coman. Nagelsmann moet naar eigen zeggen nog beslissen wie hij centraal achterin naast Lucas Hernández zet om Lewandowski te bewaken: Matthijs de Ligt of Dayot Upamecano.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
6 uur geleden