
Trainer Barcelona wil niet over toekomst Messi speculeren
BARCELONA (ANP) - Trainer Quique Setién van FC Barcelona wil niet speculeren over de toekomst van Lionel Messi. "Ik heb hem niets horen zeggen over een vertrek", zei hij tijdens een persconferentie voor de uitwedstrijd van zondag tegen Villarrreal.
"Het heeft voor mij geen zin in te gaan op speculaties", verwees Setién naar verhalen over dat de Argentijnse aanvaller zijn tot volgend jaar lopende contract niet meer wil verlengen. De 33-jarige Messi was volgens het radiostation Cadena Ser met de Catalaanse club in gesprek over een langer verblijf maar zou de onderhandelingen hebben afgebroken.
Messi zou boos zijn over naar de media gelekte berichten dat hij verantwoordelijk is voor zaken binnen de club zoals het ontslag in januari van coach Ernesto Valverde. Ook zou hij gefrustreerd zijn over het gebrek aan kwaliteit in het team dat inmiddels 4 punten achterstand heeft op koploper Real Madrid.
Onrust neemt toe
De verhalen over een mogelijk vertrek van Messi hebben de onrust bij Barcelona verder doen toenemen. De club won slechts een van de laatste vier duels en lijkt nagenoeg kansloos voor de titel. De kritiek op Setién zwelt ook aan. Barcelona zou al op zoek zijn naar een andere trainer voor het komend seizoen.
Setién wekte dinsdag verbazing toen hij Antoine Griezmann pas in de laatste minuut van het duel met zijn vorige club Atlético Madrid (2-2) in het veld bracht. "Ik heb daar even met hem over gepraat", zei de trainer van Barcelona. "Maar hij is een echte professional en kan daar mee omgaan. Hij is nog steeds gemotiveerd. Maar als Griezmann speelt dan vraagt iedereen waarom Ansu Fati op de bank zit. Ik kan niet iedereen opstellen."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Vivianne Miedema houdt een "best wel goed gevoel" over aan de uitzwaaiwedstrijd voor het EK tegen Finland (2-1). De topscorer aller tijden van Oranje speelde na een blessure haar eerste wedstrijd sinds begin april en maakte haar 98e en 99e interlandtreffer. "Ik heb keihard gewerkt om hier überhaupt te staan en het is fijn dat ik mijn doelpuntjes meepak", zei de 28-jarige spits bij ESPN.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Aanvoerder Givairo Read van Oranje onder 19 is "heel trots" op zijn team. Dat zei de verdediger van Feyenoord na de met 1-0 gewonnen EK-finale in Boekarest tegen Spanje. Read gaf in de 62e minuut een voorzet die door de Spaanse doelman Raúl Jiménez in eigen doel werd gewerkt. Oranje onder 19 werd voor het eerst Europees kampioen.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Kees Smit is in Boekarest uitgeroepen tot beste speler van het EK onder 19 in Roemenië. De middenvelder van AZ werd met vier doelpunten samen met de Spanjaard Pablo García ook topscorer van het toernooi. Smit kwam in de met 1-0 gewonnen finale tegen Spanje niet tot scoren.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Peter van der Veen (52) werkte de afgelopen twee jaar naar één doel toe: de Europese titel met Oranje onder 19. Het is gelukt. De 52-jarige bondscoach vertrekt na de 1-0-zege in de finale tegen Spanje met opgeheven hoofd bij de KNVB. Hij begint deze zomer als assistent bij het Duitse VfL Wolfsburg aan een nieuwe uitdaging.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal kunnen met een goed gevoel afreizen naar het EK in Zwitserland. De ploeg van bondscoach Andries Jonker won het uitzwaaiduel met Finland in Leeuwarden met 2-1. De in de basis teruggekeerde Vivianne Miedema maakte in de eerste helft beide treffers van Oranje na fouten in de Finse verdediging.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Oranje onder 19 is in Boekarest voor het eerst Europees kampioen geworden. Het elftal van bondscoach Peter van der Veen versloeg titelverdediger Spanje in de finale met 1-0. Het enige doelpunt van de eindstrijd komt op naam van de Spaanse doelman Raul Jiménez, die een voorzet van Givairo Read in eigen doel werkte.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben het uitzwaaiduel met Finland met 2-1 gewonnen. De in de basis teruggekeerde Vivianne Miedema blonk uit in Leeuwarden en maakte haar 98e en 99e interlanddoelpunt. Aan beide treffers ging een fout in de Finse verdediging vooraf.
9 uur geleden