Trainer Barcelona wil niet over toekomst Messi speculeren
BARCELONA (ANP) - Trainer Quique Setién van FC Barcelona wil niet speculeren over de toekomst van Lionel Messi. "Ik heb hem niets horen zeggen over een vertrek", zei hij tijdens een persconferentie voor de uitwedstrijd van zondag tegen Villarrreal.
"Het heeft voor mij geen zin in te gaan op speculaties", verwees Setién naar verhalen over dat de Argentijnse aanvaller zijn tot volgend jaar lopende contract niet meer wil verlengen. De 33-jarige Messi was volgens het radiostation Cadena Ser met de Catalaanse club in gesprek over een langer verblijf maar zou de onderhandelingen hebben afgebroken.
Messi zou boos zijn over naar de media gelekte berichten dat hij verantwoordelijk is voor zaken binnen de club zoals het ontslag in januari van coach Ernesto Valverde. Ook zou hij gefrustreerd zijn over het gebrek aan kwaliteit in het team dat inmiddels 4 punten achterstand heeft op koploper Real Madrid.
Onrust neemt toe
De verhalen over een mogelijk vertrek van Messi hebben de onrust bij Barcelona verder doen toenemen. De club won slechts een van de laatste vier duels en lijkt nagenoeg kansloos voor de titel. De kritiek op Setién zwelt ook aan. Barcelona zou al op zoek zijn naar een andere trainer voor het komend seizoen.
Setién wekte dinsdag verbazing toen hij Antoine Griezmann pas in de laatste minuut van het duel met zijn vorige club Atlético Madrid (2-2) in het veld bracht. "Ik heb daar even met hem over gepraat", zei de trainer van Barcelona. "Maar hij is een echte professional en kan daar mee omgaan. Hij is nog steeds gemotiveerd. Maar als Griezmann speelt dan vraagt iedereen waarom Ansu Fati op de bank zit. Ik kan niet iedereen opstellen."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
34 minuten geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
34 minuten geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
4 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
5 uur geleden