Trainer Barcelona vreest einde van Spaanse voetbalseizoen
BARCELONA (ANP) - Trainer Quique Setién van FC Barcelona vreest dat het Spaanse voetbalseizoen niet meer wordt uitgespeeld. "Ik heb plannen gelezen, maar ik denk niet dat die uit te voeren zijn", zegt hij zonder op details in te gaan. "Ik denk dat het logistiek ook heel moeilijk wordt."
La Liga ligt sinds 10 maart stil, vanwege de uitbraak van het coronavirus. Javier Tebas, voorzitter van de hoogste klasse van het Spaanse clubvoetbal, hoopt dat de competitie op 29 mei, 7 juni of 28 juni wordt hervat. Hij schat dat alle clubs gezamenlijk ruim 1 miljard euro aan inkomsten uit tv-gelden en kaartverkoop missen als de laatste elf speelronden niet worden uitgespeeld.
Middenvelder Sergio Busquets van Barcelona heeft gehoord dat alle ploegen in geïsoleerde trainingskampen moeten verblijven totdat het seizoen is afgelopen. "We kunnen misschien voorzichtig beginnen met trainen maar het wordt lastig als alle ploegen moeten reizen. Ik heb gehoord dat ze ons een paar maanden bij elkaar willen zetten. Dat is mij een beetje te veel van het goede."
Barcelona staat aan kop van La Liga, met een voorsprong van 2 punten op Real Madrid.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
15 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
15 uur geleden