Trainer Barcelona vreest einde van Spaanse voetbalseizoen
BARCELONA (ANP) - Trainer Quique Setién van FC Barcelona vreest dat het Spaanse voetbalseizoen niet meer wordt uitgespeeld. "Ik heb plannen gelezen, maar ik denk niet dat die uit te voeren zijn", zegt hij zonder op details in te gaan. "Ik denk dat het logistiek ook heel moeilijk wordt."
La Liga ligt sinds 10 maart stil, vanwege de uitbraak van het coronavirus. Javier Tebas, voorzitter van de hoogste klasse van het Spaanse clubvoetbal, hoopt dat de competitie op 29 mei, 7 juni of 28 juni wordt hervat. Hij schat dat alle clubs gezamenlijk ruim 1 miljard euro aan inkomsten uit tv-gelden en kaartverkoop missen als de laatste elf speelronden niet worden uitgespeeld.
Middenvelder Sergio Busquets van Barcelona heeft gehoord dat alle ploegen in geïsoleerde trainingskampen moeten verblijven totdat het seizoen is afgelopen. "We kunnen misschien voorzichtig beginnen met trainen maar het wordt lastig als alle ploegen moeten reizen. Ik heb gehoord dat ze ons een paar maanden bij elkaar willen zetten. Dat is mij een beetje te veel van het goede."
Barcelona staat aan kop van La Liga, met een voorsprong van 2 punten op Real Madrid.
Meer uit Voetbal
FAYETTEVILLE (ANP/AFP) - PSV'ers Sergiño Dest en Ricardo Pepi zijn door voetbalbondscoach Mauricio Pochettino opgenomen in de Amerikaanse selectie voor de komende vier oefenwedstrijden tegen Peru, Chili, Mexico en Canada. Ten opzichte van het voorbije wereldkampioenschap, waar de Amerikanen in eigen land in de achtste finales door België werden uitgeschakeld, zijn nog dertien spelers over.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan wereldvoetbalbond FIFA met het verzoek om alle documenten rondom het veelbesproken en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond het WK vrij te geven. Dat meldt de BBC. Ook wil de FA een schriftelijke verklaring voor de ingetrokken schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun tijdens het afgelopen WK.
4 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbondscoach Mohamed Ouahbi zegt dat Sofyan Amrabat bedankt heeft voor het Marokkaanse elftal omdat hij vindt dat hij te weinig speeltijd krijgt. Dat zei hij tijdens een persconferentie waar hij zijn selectie bekendmaakte voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Ajacied Abdellah Ouazane is voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal van Marokko. De 17-jarige geboren Amsterdammer hoort bij de selectie voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana van de komende weken.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Jürgen Klopp heeft Ajax-doelman Marc ter Stegen opgeroepen voor zijn eerste wedstrijden als bondscoach van de Duitse voetballers. Klopp debuteert volgende week donderdag in het Nations Leagueduel met Oranje, drie dagen later gevolgd door een thuiswedstrijd tegen Griekenland.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Oud-international Winston Bogarde volgt Leeroy Echteld op als assistent-trainer bij Jong Oranje. Echteld werkt sinds begin dit jaar als hoofdtrainer bij AZ. Bij Jong Oranje bestaat de technische staf van bondscoach Michael Reiziger nu uit assistent-trainers Said Bakkati en Bogarde en keeperstrainer Khalid Benlahsen.
11 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - Lionel Messi heeft met zijn honderdste treffer voor Inter Miami bijgedragen aan het veroveren van de Campeones Cup. In het duel van de Amerikaanse kampioen met de Mexicaanse kampioen Cruz Azul (2-0) verzorgde de 39-jarige Argentijn halverwege de eerste helft de openingstreffer met een kopbal. Bij de 2-0 van de Braziliaan Casemiro was Messi de aangever.
12 uur geleden