Trainer Atalanta: moeten we onze armen afhakken?
BERGAMO (ANP) - Trainer Gian Piero Gasperini van Atalanta snapt niet waarom zijn ploeg zaterdagavond tegen Juventus (2-2) twee keer een strafschop tegen kreeg wegens hands. "Dat zijn hier kennelijk de regels", zei hij. "Maar dit kan alleen in Italië."
Atalanta, met Hans Hateboer en Marten de Roon in de gelederen, had het betere van het spel tegen Juventus. De club uit Bergamo kwam ook tweemaal op voorsprong. Cristiano Ronaldo kon tot twee keer toe gelijkmaken omdat hij een strafschop mocht nemen nadat De Roon en Luis Muriel een bal tegen hun arm kregen geschoten.
"Wat moeten we doen, onze armen afhakken?", vroeg een gefrustreerde Gasperini zich af. "Het is ook niet de eerste keer dat hier strafschoppen voor worden gegeven. Het gebeurt voortdurend, ook bij andere ploegen. Maar in veel andere landen worden hier geen strafschoppen voor gegeven. Ik moet het accepteren omdat hier de regels zo zijn. Maar ik ben het er niet mee eens."
Juventus kan de landstitel nauwelijks meer ontgaan. Matthijs de Ligt en zijn ploeggenoten hebben een voorsprong van acht punten op het als tweede geklasseerde Lazio. Atalanta staat derde op negen punten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
49 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
7 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
9 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
21 uur geleden