Trainer Atalanta: moeten we onze armen afhakken?
BERGAMO (ANP) - Trainer Gian Piero Gasperini van Atalanta snapt niet waarom zijn ploeg zaterdagavond tegen Juventus (2-2) twee keer een strafschop tegen kreeg wegens hands. "Dat zijn hier kennelijk de regels", zei hij. "Maar dit kan alleen in Italië."
Atalanta, met Hans Hateboer en Marten de Roon in de gelederen, had het betere van het spel tegen Juventus. De club uit Bergamo kwam ook tweemaal op voorsprong. Cristiano Ronaldo kon tot twee keer toe gelijkmaken omdat hij een strafschop mocht nemen nadat De Roon en Luis Muriel een bal tegen hun arm kregen geschoten.
"Wat moeten we doen, onze armen afhakken?", vroeg een gefrustreerde Gasperini zich af. "Het is ook niet de eerste keer dat hier strafschoppen voor worden gegeven. Het gebeurt voortdurend, ook bij andere ploegen. Maar in veel andere landen worden hier geen strafschoppen voor gegeven. Ik moet het accepteren omdat hier de regels zo zijn. Maar ik ben het er niet mee eens."
Juventus kan de landstitel nauwelijks meer ontgaan. Matthijs de Ligt en zijn ploeggenoten hebben een voorsprong van acht punten op het als tweede geklasseerde Lazio. Atalanta staat derde op negen punten.
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de eerste oefenwedstrijd onder de nieuwe coach Giovanni van Bronckhorst gewonnen van FC Dordrecht. In het stadion van Dordrecht wonnen de Rotterdammers met 6-0.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oranje-international Marten de Roon heeft na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko via Instagram de Nederlandse supporters bedankt. "Ik ben de trainer, de jongens, de staf en het Nederlands publiek (behalve de racistische kneuzen) zo ontzettend dankbaar voor de ongelooflijke steun", schreef hij.
6 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.
14 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.
16 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.
16 uur geledenARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.
18 uur geleden