Trainer Aston Villa: wereld kijkt toe bij herstart Premier League
LONDEN (ANP) - De wereld kijkt toe als Aston Villa woensdag aftrapt tegen Sheffield United en de Premier League na drie maanden weer van start gaat. Dat zegt Dean Smith, de coach van Villa. "Ik beschouw het als een eer dat wij de eerste wedstrijd mogen spelen."
"En we verheugen ons er enorm op", vervolgt de trainer. "Sinds het seizoen als gevolg van de coronacrisis is gestopt, hebben de spelers heel hard gewerkt. Eerst thuis tijdens de lockdown, met de programma's die wij ze hebben opgestuurd. Daarna bij de non-contact trainingen en vervolgens weer bij het echte werk. Eindelijk gaat het nu weer echt beginnen."
Het wordt bovendien de eerste wedstrijd in de Premier League zonder publiek. Smith: "Dat is heel jammer. De fans geven ons extra motivatie, adrenaline. Dat missen we nu. De spelers moeten zich aanpassen aan deze omstandigheden en de motivatie uit zichzelf halen. Maar dat gaat lukken."
De Premier League is de laatste van de vijf grote Europese competities die een herstart maakt. Eerder gebeurde dat in Duitsland, Spanje en Italië (beker). In Frankrijk is het seizoen vroegtijdig beëindigd.
Woensdag staat in de Premier League ook de wedstrijd Manchester City - Arsenal op het programma.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
18 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
23 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
1 dag geleden