Trainer Aston Villa: wereld kijkt toe bij herstart Premier League
LONDEN (ANP) - De wereld kijkt toe als Aston Villa woensdag aftrapt tegen Sheffield United en de Premier League na drie maanden weer van start gaat. Dat zegt Dean Smith, de coach van Villa. "Ik beschouw het als een eer dat wij de eerste wedstrijd mogen spelen."
"En we verheugen ons er enorm op", vervolgt de trainer. "Sinds het seizoen als gevolg van de coronacrisis is gestopt, hebben de spelers heel hard gewerkt. Eerst thuis tijdens de lockdown, met de programma's die wij ze hebben opgestuurd. Daarna bij de non-contact trainingen en vervolgens weer bij het echte werk. Eindelijk gaat het nu weer echt beginnen."
Het wordt bovendien de eerste wedstrijd in de Premier League zonder publiek. Smith: "Dat is heel jammer. De fans geven ons extra motivatie, adrenaline. Dat missen we nu. De spelers moeten zich aanpassen aan deze omstandigheden en de motivatie uit zichzelf halen. Maar dat gaat lukken."
De Premier League is de laatste van de vijf grote Europese competities die een herstart maakt. Eerder gebeurde dat in Duitsland, Spanje en Italië (beker). In Frankrijk is het seizoen vroegtijdig beëindigd.
Woensdag staat in de Premier League ook de wedstrijd Manchester City - Arsenal op het programma.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
42 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
15 uur geleden