Trainer Arteta vindt dat Arsenal onvoorspelbaarder moet zijn
LONDEN (ANP) - Als Arsenal dit seizoen een goede kans wil maken op de Engelse landstitel, dan moet het elftal onvoorspelbaarder gaan voetballen. Dat zei trainer Mikel Arteta dinsdag tijdens een persconferentie, waarin hij vooruit keek naar de competitiewedstrijd van woensdag tegen Everton.
"Steeds meer spelers keren bij ons terug van blessures, daardoor hebben we meer opties. Dat is cruciaal omdat spelers niet tien maanden lang hetzelfde niveau kunnen vasthouden. Dat is gewoon onmogelijk", zei Arteta. "We moeten ons spel soms aanpassen en onvoorspelbaarder zijn. Die opties hebben we nu."
Arsenal neemt bij een zege op Everton 5 punten voorsprong op regerend kampioen Manchester City. De Londenaren komen bij winst op 60 punten na 25 duels. Deze eeuw lukte het Arsenal slechts twee keer eerder minimaal zoveel punten te halen na zoveel wedstrijden als nu. "Maar dat zegt nog niets", waarschuwde Arteta voor te veel euforie.
Arsenal werd in 2004 voor het laatst kampioen, toen met 90 punten. In 2002 kwam Arsenal, dat toen ook de titel pakte, op 87 punten uit.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
21 uur geleden