Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Alonso denkt dat doorbreken hegemonie Bayern gezond is

Trainer Alonso denkt dat doorbreken hegemonie Bayern gezond is

LEVERKUSEN (ANP) - Xabi Alonso, de trainer van Bayer Leverkusen, denkt dat het goed is dat de hegemonie van Bayern München eindelijk doorbroken is. Leverkusen werd zondag voor het eerst landskampioen, na elf titels op een rij voor Bayern.

"Het is misschien wel gezond voor de Bundesliga en het Duitse voetbal dat een ander team eens kampioen is geworden. Het zorgt voor grote vreugde dat wij het zijn", zei Xabi Alonso na de 5-0-overwinning op Werder Bremen voor de camera van DAZN.

"Het is een speciale dag voor iedereen, voor de hele club. In het verleden hebben hier geweldige spelers gespeeld. Deze titel is van veel mensen en we moeten ervan genieten. We moeten dit vieren met familie, vrienden en supporters. Het is de eerste keer dat Leverkusen de titel wint in zijn 120-jarige geschiedenis. Ik ben blij om daar deel van uit te maken."

Europa League

Toch wil Xabi Alonso niet te lang in de euforie blijven hangen. Donderdag is West Ham United alweer de tegenstander in de kwartfinales van de Europa League. De thuiswedstrijd eindigde in 2-0.

"Voor dit seizoen hebben we nog steeds grote doelen, want in de Europa League willen we zo ver mogelijk komen. We hebben een goede kans om de halve finale te bereiken en hebben ook de beker nog", aldus de Spaanse trainer.

Voor Xabi Alonso (42), voormalig speler van onder meer Liverpool, is het zijn eerste job als hoofdtrainer.

Meer uit Voetbal

Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

59 minuten geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

1 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

2 uur geleden
Ajax-trainer Grim houdt dubbel gevoel over aan zege bij Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.

3 uur geleden
Ajacied Regeer verwacht weer fit te zijn voor bekerduel met AZ

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.

3 uur geleden
Arsenal na winst bij Portsmouth verder in FA Cup

PORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.

4 uur geleden
Ajax-aanvoerder Klaassen ontevreden ondanks zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.

4 uur geleden