Trainer Alonso denkt dat doorbreken hegemonie Bayern gezond is
LEVERKUSEN (ANP) - Xabi Alonso, de trainer van Bayer Leverkusen, denkt dat het goed is dat de hegemonie van Bayern München eindelijk doorbroken is. Leverkusen werd zondag voor het eerst landskampioen, na elf titels op een rij voor Bayern.
"Het is misschien wel gezond voor de Bundesliga en het Duitse voetbal dat een ander team eens kampioen is geworden. Het zorgt voor grote vreugde dat wij het zijn", zei Xabi Alonso na de 5-0-overwinning op Werder Bremen voor de camera van DAZN.
"Het is een speciale dag voor iedereen, voor de hele club. In het verleden hebben hier geweldige spelers gespeeld. Deze titel is van veel mensen en we moeten ervan genieten. We moeten dit vieren met familie, vrienden en supporters. Het is de eerste keer dat Leverkusen de titel wint in zijn 120-jarige geschiedenis. Ik ben blij om daar deel van uit te maken."
Europa League
Toch wil Xabi Alonso niet te lang in de euforie blijven hangen. Donderdag is West Ham United alweer de tegenstander in de kwartfinales van de Europa League. De thuiswedstrijd eindigde in 2-0.
"Voor dit seizoen hebben we nog steeds grote doelen, want in de Europa League willen we zo ver mogelijk komen. We hebben een goede kans om de halve finale te bereiken en hebben ook de beker nog", aldus de Spaanse trainer.
Voor Xabi Alonso (42), voormalig speler van onder meer Liverpool, is het zijn eerste job als hoofdtrainer.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
13 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
15 uur geleden