Trainer Alonso denkt dat doorbreken hegemonie Bayern gezond is
LEVERKUSEN (ANP) - Xabi Alonso, de trainer van Bayer Leverkusen, denkt dat het goed is dat de hegemonie van Bayern München eindelijk doorbroken is. Leverkusen werd zondag voor het eerst landskampioen, na elf titels op een rij voor Bayern.
"Het is misschien wel gezond voor de Bundesliga en het Duitse voetbal dat een ander team eens kampioen is geworden. Het zorgt voor grote vreugde dat wij het zijn", zei Xabi Alonso na de 5-0-overwinning op Werder Bremen voor de camera van DAZN.
"Het is een speciale dag voor iedereen, voor de hele club. In het verleden hebben hier geweldige spelers gespeeld. Deze titel is van veel mensen en we moeten ervan genieten. We moeten dit vieren met familie, vrienden en supporters. Het is de eerste keer dat Leverkusen de titel wint in zijn 120-jarige geschiedenis. Ik ben blij om daar deel van uit te maken."
Europa League
Toch wil Xabi Alonso niet te lang in de euforie blijven hangen. Donderdag is West Ham United alweer de tegenstander in de kwartfinales van de Europa League. De thuiswedstrijd eindigde in 2-0.
"Voor dit seizoen hebben we nog steeds grote doelen, want in de Europa League willen we zo ver mogelijk komen. We hebben een goede kans om de halve finale te bereiken en hebben ook de beker nog", aldus de Spaanse trainer.
Voor Xabi Alonso (42), voormalig speler van onder meer Liverpool, is het zijn eerste job als hoofdtrainer.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
6 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
21 uur geleden