Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Advocaat richt zich op play-offs met ADO Den Haag

Trainer Advocaat richt zich op play-offs met ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Dick Advocaat is vol goede moed begonnen aan zijn klus als trainer van ADO Den Haag. "We willen er sowieso bij zijn in de play-offs", verklaarde de opvolger van de vorige week ontslagen Dirk Kuijt tijdens zijn presentatie in het Bingoal-stadion in Den Haag.

Ondanks het feit dat ADO de winterstop in ging als nummer 17 van de Keuken Kampioen Divisie, ziet Advocaat nog kansen. De 75-jarige trainer denkt aan de derde en vierde periode of een eindklassering bij de bovenste acht. "De mogelijkheden zijn er. Het kan niet zo zijn dat je zes maanden geleden dicht bij promotie was en dan nu op de zeventiende plaats staat. Er moet iets in de groep zitten. Het geloof in eigen kwaliteiten moet terugkomen", aldus de oud-bondscoach van onder meer het Nederlands elftal.

Advocaat maakt met zijn terugkeer in Den Haag de cirkel rond. De coach speelde in de jeugd bij ADO Den Haag, voordat hij tijdens het seizoen 1966-1967 als speler zijn professionele debuut maakte voor de club. De middenvelder kwam gedurende twee periodes tot 158 wedstrijden voor ADO.

Keuken Kampioen Divisie

Na zijn laatste periode als bondscoach van Oranje in 2017 werkte Advocaat als trainer bij achtereenvolgens Sparta Rotterdam, FC Utrecht, Feyenoord en het nationale elftal van Irak. Eind vorig seizoen was hij nog enige tijd adviseur bij FC Utrecht.

ADO Den Haag staat met 16 punten op de zeventiende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg wist onder leiding van Kuijt slechts vier overwinningen in zestien wedstrijden te boeken.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

4 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

4 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

7 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

8 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

11 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

12 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

13 uur geleden