Trainer Advocaat richt zich op play-offs met ADO Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Dick Advocaat is vol goede moed begonnen aan zijn klus als trainer van ADO Den Haag. "We willen er sowieso bij zijn in de play-offs", verklaarde de opvolger van de vorige week ontslagen Dirk Kuijt tijdens zijn presentatie in het Bingoal-stadion in Den Haag.
Ondanks het feit dat ADO de winterstop in ging als nummer 17 van de Keuken Kampioen Divisie, ziet Advocaat nog kansen. De 75-jarige trainer denkt aan de derde en vierde periode of een eindklassering bij de bovenste acht. "De mogelijkheden zijn er. Het kan niet zo zijn dat je zes maanden geleden dicht bij promotie was en dan nu op de zeventiende plaats staat. Er moet iets in de groep zitten. Het geloof in eigen kwaliteiten moet terugkomen", aldus de oud-bondscoach van onder meer het Nederlands elftal.
Advocaat maakt met zijn terugkeer in Den Haag de cirkel rond. De coach speelde in de jeugd bij ADO Den Haag, voordat hij tijdens het seizoen 1966-1967 als speler zijn professionele debuut maakte voor de club. De middenvelder kwam gedurende twee periodes tot 158 wedstrijden voor ADO.
Keuken Kampioen Divisie
Na zijn laatste periode als bondscoach van Oranje in 2017 werkte Advocaat als trainer bij achtereenvolgens Sparta Rotterdam, FC Utrecht, Feyenoord en het nationale elftal van Irak. Eind vorig seizoen was hij nog enige tijd adviseur bij FC Utrecht.
ADO Den Haag staat met 16 punten op de zeventiende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg wist onder leiding van Kuijt slechts vier overwinningen in zestien wedstrijden te boeken.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
7 uur geleden