Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Advocaat neemt met een finale afscheid bij Feyenoord

Trainer Advocaat neemt met een finale afscheid bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat neemt met een finale om een plaats in de tweede voorronde van Conference League afscheid bij Feyenoord. De 73-jarige oefenmeester zag zijn ploeg vrij eenvoudig van Sparta Rotterdam (2-0) winnen in de halve eindstrijd van de play-offs. Utrecht is zaterdag de tegenstander in de finale.

Het is nog onduidelijk waar dat duel wordt afgewerkt. Feyenoord mag zaterdag thuis spelen, op basis van de hoogste eindklassering in de Eredivisie. Maar burgemeester Ahmed Aboutaleb wil niet dat de kampioen van 2017 tijdens het Eurovisie Songfestival voetbalt in Rotterdam. "We gaan met z'n allen naar Ahoy", zong een deel van de aanwezige aanhang in De Kuip tijdens een eenzijdige Rotterdamse derby.

Want Feyenoord had weinig te stellen met Sparta. Veel van de 6500 aanwezige toeschouwers in De Kuip vroegen zich voor de aftrap af of hun spelers zich nog wel konden opladen voor een of twee extra wedstrijden. Feyenoord deed al vier keer eerder mee met de play-offs en dat leverde nooit het gewenste resultaat op. Al snel in de wedstrijd werd echter duidelijk dat Feyenoord er alles aan wil doen om het seizoen zo goed als mogelijk af te sluiten.

Strafschop

De thuisploeg zette Sparta onder druk en het was wachten op de openingstreffer. Nicolai Jørgensen schoot nog de paal, maar na 31 minuten was het wel raak. Steven Berghuis benutte een strafschop, nadat Adil Auassar de mee opgekomen Ridgeciano Haps onderuit had gegleden. Twee minuten later was het al 2-0, toen de ongelukkige Tom Beugelsdijk een voorzet van Luis Sinisterra in eigen doel werkte.

Feyenoord nam gas terug in de tweede helft, maar Sparta kon daarvan niet profiteren. Orkun Kökcü was in de slotfase dichtbij de 3-0, maar hij raakte de paal. Voor trainer Advocaat, die na het seizoen plaatsmaakt voor Arne Slot, was het ook wel heel zuur geweest als hij met een verloren halve finale tegen Sparta afscheid had moeten nemen van Feyenoord. De ervaren coach bleef in zijn eerste 26 competitieduels ongeslagen met zijn club uit Rotterdam-Zuid. Dit kalenderjaar vallen de prestaties tegen, met slechts zes overwinningen uit de laatste achttien competitiewedstrijden. De matige serie verplichtte Feyenoord tot deelname aan de play-offs.

Meer uit Voetbal

Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

7 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

8 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

9 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

10 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

11 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

17 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

21 uur geleden