Trainer Advocaat neemt met een finale afscheid bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat neemt met een finale om een plaats in de tweede voorronde van Conference League afscheid bij Feyenoord. De 73-jarige oefenmeester zag zijn ploeg vrij eenvoudig van Sparta Rotterdam (2-0) winnen in de halve eindstrijd van de play-offs. Utrecht is zaterdag de tegenstander in de finale.
Het is nog onduidelijk waar dat duel wordt afgewerkt. Feyenoord mag zaterdag thuis spelen, op basis van de hoogste eindklassering in de Eredivisie. Maar burgemeester Ahmed Aboutaleb wil niet dat de kampioen van 2017 tijdens het Eurovisie Songfestival voetbalt in Rotterdam. "We gaan met z'n allen naar Ahoy", zong een deel van de aanwezige aanhang in De Kuip tijdens een eenzijdige Rotterdamse derby.
Want Feyenoord had weinig te stellen met Sparta. Veel van de 6500 aanwezige toeschouwers in De Kuip vroegen zich voor de aftrap af of hun spelers zich nog wel konden opladen voor een of twee extra wedstrijden. Feyenoord deed al vier keer eerder mee met de play-offs en dat leverde nooit het gewenste resultaat op. Al snel in de wedstrijd werd echter duidelijk dat Feyenoord er alles aan wil doen om het seizoen zo goed als mogelijk af te sluiten.
Strafschop
De thuisploeg zette Sparta onder druk en het was wachten op de openingstreffer. Nicolai Jørgensen schoot nog de paal, maar na 31 minuten was het wel raak. Steven Berghuis benutte een strafschop, nadat Adil Auassar de mee opgekomen Ridgeciano Haps onderuit had gegleden. Twee minuten later was het al 2-0, toen de ongelukkige Tom Beugelsdijk een voorzet van Luis Sinisterra in eigen doel werkte.
Feyenoord nam gas terug in de tweede helft, maar Sparta kon daarvan niet profiteren. Orkun Kökcü was in de slotfase dichtbij de 3-0, maar hij raakte de paal. Voor trainer Advocaat, die na het seizoen plaatsmaakt voor Arne Slot, was het ook wel heel zuur geweest als hij met een verloren halve finale tegen Sparta afscheid had moeten nemen van Feyenoord. De ervaren coach bleef in zijn eerste 26 competitieduels ongeslagen met zijn club uit Rotterdam-Zuid. Dit kalenderjaar vallen de prestaties tegen, met slechts zes overwinningen uit de laatste achttien competitiewedstrijden. De matige serie verplichtte Feyenoord tot deelname aan de play-offs.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
38 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.
2 uur geleden