Trainer Advocaat: kritiek te veel gericht op Feyenoord-fans
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Dick Advocaat hoopt dat de eigen aanhang zich komend weekend voorbeeldig gedraagt tijdens de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag. De wedstrijd van afgelopen weekend tegen FC Twente werd breed uitgemeten in de politiek, omdat de supporters zich niet hielden aan de coronaregels door onder meer te zingen en te schreeuwen.
Premier Mark Rutte sprak zijn onvrede uit over het gedrag en stelde dat de fans "hun bek moesten houden" als ze naar de wedstrijd keken. "Ik ben een groot fan van Rutte, maar dat vond ik een misplaatste opmerking. Dat woord moet hij niet gebruiken, want daar heeft hij te veel kwaliteiten voor", doelde Advocaat op het woord "bek". Later gaf Rutte ook aan dat hij fout zat.
Advocaat vond dat de kritiek zich te veel toespitste op de gebeurtenissen in De Kuip. "Ik vond het heel erg gericht op Feyenoord en dat vond ik een beetje ver gaan", aldus Advocaat. "Zelfs Rutte praat alleen maar over Feyenoord. Ik vind dat iedereen op dezelfde manier behandeld moet worden. Maar de fans moeten zich wel houden aan de anderhalve meter afstand. Dat lijkt me niet zo moeilijk in zo'n groot stadion. Dan is de burgemeester ook tevreden. Want anders ben ik bang dat hij maatregelen gaat treffen."
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciƫle inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
9 uur geleden