Trainer Advocaat: kritiek te veel gericht op Feyenoord-fans
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Dick Advocaat hoopt dat de eigen aanhang zich komend weekend voorbeeldig gedraagt tijdens de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag. De wedstrijd van afgelopen weekend tegen FC Twente werd breed uitgemeten in de politiek, omdat de supporters zich niet hielden aan de coronaregels door onder meer te zingen en te schreeuwen.
Premier Mark Rutte sprak zijn onvrede uit over het gedrag en stelde dat de fans "hun bek moesten houden" als ze naar de wedstrijd keken. "Ik ben een groot fan van Rutte, maar dat vond ik een misplaatste opmerking. Dat woord moet hij niet gebruiken, want daar heeft hij te veel kwaliteiten voor", doelde Advocaat op het woord "bek". Later gaf Rutte ook aan dat hij fout zat.
Advocaat vond dat de kritiek zich te veel toespitste op de gebeurtenissen in De Kuip. "Ik vond het heel erg gericht op Feyenoord en dat vond ik een beetje ver gaan", aldus Advocaat. "Zelfs Rutte praat alleen maar over Feyenoord. Ik vind dat iedereen op dezelfde manier behandeld moet worden. Maar de fans moeten zich wel houden aan de anderhalve meter afstand. Dat lijkt me niet zo moeilijk in zo'n groot stadion. Dan is de burgemeester ook tevreden. Want anders ben ik bang dat hij maatregelen gaat treffen."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
8 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
10 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
10 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
12 uur geleden