Trainer Abelardo na amper 3 maanden weg bij Spaanse club Alavés
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Na een dienstverband van amper drie maanden heeft de Spaanse voetbalclub Alavés al weer afscheid genomen van trainer Abelardo. De 50-jarige Abelardo ging begin januari aan de slag bij de Baskische club, die toen in de Spaanse competitie op de zestiende plaats stond. Onder leiding van Abelardo pakte Alavés in elf competitieduels slechts 5 punten en zakte het naar de laatste plek in La Liga.
Na de nederlaag van zondag tegen Celta (1-3) besloot de clubleiding al weer afscheid te nemen van de trainer, die tussen 2017 en 2019 ook al bij Alavés werkte. Abelardo voetbalde zelf van 1994 tot 2002 voor FC Barcelona en speelde meer dan vijftig interlands voor Spanje.
Als trainer werkte Abelardo ook bij Sporting Gijon en Espanyol. Alavés staat weliswaar onderaan, maar heeft slechts 3 punten achterstand op de 'veilige' zeventiende plek. De clubleiding stelde enkele uren na het ontslag van Abelardo met Javier Calleja een nieuwe trainer aan. De 42-jarige Spanjaard moet Alavés in de hoogste afdeling zien te houden. Calleja, die eerder bij Villarreal werkte, kreeg een contract tot het einde van het seizoen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
51 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
3 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
5 uur geleden