Trainer Abelardo na amper 3 maanden weg bij Spaanse club Alavés
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Na een dienstverband van amper drie maanden heeft de Spaanse voetbalclub Alavés al weer afscheid genomen van trainer Abelardo. De 50-jarige Abelardo ging begin januari aan de slag bij de Baskische club, die toen in de Spaanse competitie op de zestiende plaats stond. Onder leiding van Abelardo pakte Alavés in elf competitieduels slechts 5 punten en zakte het naar de laatste plek in La Liga.
Na de nederlaag van zondag tegen Celta (1-3) besloot de clubleiding al weer afscheid te nemen van de trainer, die tussen 2017 en 2019 ook al bij Alavés werkte. Abelardo voetbalde zelf van 1994 tot 2002 voor FC Barcelona en speelde meer dan vijftig interlands voor Spanje.
Als trainer werkte Abelardo ook bij Sporting Gijon en Espanyol. Alavés staat weliswaar onderaan, maar heeft slechts 3 punten achterstand op de 'veilige' zeventiende plek. De clubleiding stelde enkele uren na het ontslag van Abelardo met Javier Calleja een nieuwe trainer aan. De 42-jarige Spanjaard moet Alavés in de hoogste afdeling zien te houden. Calleja, die eerder bij Villarreal werkte, kreeg een contract tot het einde van het seizoen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
6 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
15 uur geleden