Trainer Abelardo na amper 3 maanden weg bij Spaanse club Alavés
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Na een dienstverband van amper drie maanden heeft de Spaanse voetbalclub Alavés al weer afscheid genomen van trainer Abelardo. De 50-jarige Abelardo ging begin januari aan de slag bij de Baskische club, die toen in de Spaanse competitie op de zestiende plaats stond. Onder leiding van Abelardo pakte Alavés in elf competitieduels slechts 5 punten en zakte het naar de laatste plek in La Liga.
Na de nederlaag van zondag tegen Celta (1-3) besloot de clubleiding al weer afscheid te nemen van de trainer, die tussen 2017 en 2019 ook al bij Alavés werkte. Abelardo voetbalde zelf van 1994 tot 2002 voor FC Barcelona en speelde meer dan vijftig interlands voor Spanje.
Als trainer werkte Abelardo ook bij Sporting Gijon en Espanyol. Alavés staat weliswaar onderaan, maar heeft slechts 3 punten achterstand op de 'veilige' zeventiende plek. De clubleiding stelde enkele uren na het ontslag van Abelardo met Javier Calleja een nieuwe trainer aan. De 42-jarige Spanjaard moet Alavés in de hoogste afdeling zien te houden. Calleja, die eerder bij Villarreal werkte, kreeg een contract tot het einde van het seizoen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
3 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden