Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tragere groei Tencent door extra regels van Chinese overheid

Tragere groei Tencent door extra regels van Chinese overheid

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese techbedrijf Tencent is in het afgelopen kwartaal minder hard gegroeid dan in voorgaande periodes. De strengere aanpak van op consumenten gerichte techbedrijven door de Chinese overheid was daar debet aan. Tencent kreeg onder meer te maken met strenge regels rond onlinegames voor kinderen, maar ook voor chatapp WeChat.

Die app biedt Chinese gebruikers de mogelijkheid om niet alleen te chatten, maar ook te winkelen, bankzaken te regelen en nog veel meer. Beijing wil dat dergelijke zogeheten superapps open worden gesteld voor diensten van andere bedrijven, en gebruikers niet meer louter binnen de eigen app proberen te houden. Dat zorgt ervoor dat Tencent minder aan WeChat kan verdienen.

Ook aan spellen kan Tencent minder verdienen. De strenge regels voor jonge spelers raken het bedrijf nog niet erg, maar China heeft sindsdien ook geen licenties afgegeven voor nieuwe spellen van het bedrijf. Bovendien worden de advertenties in spellen minder waard als jongeren minder spelen.

Chips

Tencent probeert mede daardoor een draai te maken. Het bedrijf richt zich onder meer op bedrijfssoftware en presenteerde onlangs zijn eerste zelf ontworpen chips. Daarmee probeert het enorme bedrijf ook weer wat in de gratie van de leiders van het land te komen. Die hebben namelijk als doel gesteld dat China op technologisch gebied niet meer afhankelijk zou moeten zijn van het buitenland.

De omzet van Tencent kwam in het derde kwartaal uit op omgerekend 16,8 miljard euro, 13 procent meer dan een jaar eerder. Dat is de traagste groei van Tencent in een kwartaal sinds 2004

Meer uit Financieel

Gemiddelde dieselprijs in EU op record van 2,23 euro per liter

BRUSSEL (ANP/AFP) - De gemiddelde dieselprijs aan de pomp in de Europese Unie heeft een recordhoogte bereikt van 2,23 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van gegevens van de Europese Commissie. In Frankrijk en ook in Nederland bereikten de dieselprijzen afgelopen weekend al nieuwe recordniveaus op respectievelijk 2,41 euro en 2,82 euro per liter.

24 minuten geleden
Amerikaanse exportstop diesel drijft Nederlandse pompprijs op

DEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de Nederlandse pomp gaan waarschijnlijk verder omhoog als de Amerikaanse regering de export van diesel de komende maanden verbiedt. Hoeveel Amerikaanse diesel precies in Nederland terechtkomt, is moeilijk te zeggen. Een belangrijk deel van de Nederlandse diesel komt uit de VS, maar door de internationale handel kan Amerikaanse diesel ook via landen als Noorwegen en Turkije ons land binnenkomen.

27 minuten geleden
Duitse onderzoeksinstituten veel positiever over groei economie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie zal dit jaar aanzienlijk sterker groeien dan eerder werd verwacht. Dat melden de vijf belangrijkste economische onderzoeksinstituten in Duitsland. Volgens de onderzoekers zal de groei dit jaar uitkomen op 1,3 procent. In het voorjaar werd nog op een groei van 0,6 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.

51 minuten geleden
Bloomberg: grote overname datacenters Azië en Australië nabij

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Een groep investeerders, waaronder de grote Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock, voert gesprekken over een miljardenovername van datacenters voor AI in Azië en Australië. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het gaat dan om datacenters van het bedrijf Stack Infrastructure. Mogelijk is met die deal een bedrag van 20 miljard tot 25 miljard dollar gemoeid.

1 uur geleden
Bedrijven in Rotterdamse haven eerder aangesloten op stroomnet

ROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven kunnen eerder worden aangesloten op het stroomnet dan gepland. Dat meldt netbeheerder TenneT, in samenwerking met Stedin, Havenbedrijf Rotterdam en Deltalinqs. Een tijdelijke transformator gaat versneld ruimte bieden voor partijen die nu nog op een wachtlijst staan.

2 uur geleden
AEX-index begint licht lager, focus op topontmoeting Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die later op de dag plaatsvindt. De twee wereldleiders spreken naar verwachting over de exportbeperkingen voor geavanceerde chips en zeldzame aardmetalen, AI, Taiwan en de Iranoorlog.

2 uur geleden
Chinese merken jagen Europese verkoop elektrische auto's omhoog

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe volledig elektrische auto's in de Europese Unie is in de eerste acht maanden van dit jaar met 45 procent omhooggeschoten. Vooral Chinese merken zoals BYD, Chery, Geely en Leapmotor stuwden de groei. Veel grote Europese automerken zoals Volkswagen, Peugeot en Renault zagen hun verkoop nauwelijks groeien of gingen zelfs achteruit. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

3 uur geleden