Tragere groei Tencent door extra regels van Chinese overheid
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese techbedrijf Tencent is in het afgelopen kwartaal minder hard gegroeid dan in voorgaande periodes. De strengere aanpak van op consumenten gerichte techbedrijven door de Chinese overheid was daar debet aan. Tencent kreeg onder meer te maken met strenge regels rond onlinegames voor kinderen, maar ook voor chatapp WeChat.
Die app biedt Chinese gebruikers de mogelijkheid om niet alleen te chatten, maar ook te winkelen, bankzaken te regelen en nog veel meer. Beijing wil dat dergelijke zogeheten superapps open worden gesteld voor diensten van andere bedrijven, en gebruikers niet meer louter binnen de eigen app proberen te houden. Dat zorgt ervoor dat Tencent minder aan WeChat kan verdienen.
Ook aan spellen kan Tencent minder verdienen. De strenge regels voor jonge spelers raken het bedrijf nog niet erg, maar China heeft sindsdien ook geen licenties afgegeven voor nieuwe spellen van het bedrijf. Bovendien worden de advertenties in spellen minder waard als jongeren minder spelen.
Chips
Tencent probeert mede daardoor een draai te maken. Het bedrijf richt zich onder meer op bedrijfssoftware en presenteerde onlangs zijn eerste zelf ontworpen chips. Daarmee probeert het enorme bedrijf ook weer wat in de gratie van de leiders van het land te komen. Die hebben namelijk als doel gesteld dat China op technologisch gebied niet meer afhankelijk zou moeten zijn van het buitenland.
De omzet van Tencent kwam in het derde kwartaal uit op omgerekend 16,8 miljard euro, 13 procent meer dan een jaar eerder. Dat is de traagste groei van Tencent in een kwartaal sinds 2004
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
20 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
1 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.
2 uur geleden