Trage aanpak Slob ventilatie op scholen irriteert Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is geïrriteerd over de trage vooruitgang wat betreft de aanleg van goede ventilatie op scholen. Begin oktober maakte onderwijsminister Arie Slob bekend 360 miljoen euro voor ventilatie op scholen vrij te maken, maar schoolbesturen kunnen pas vanaf 1 januari dat geld aanvragen. Met de winter voor de deur is dat veel te laat, klinkt eensgezind in de Kamer.
Veel projecten op scholen zijn uitgesteld omdat het geld nog niet beschikbaar is. Als de ventilatie niet op orde is, wordt geadviseerd tijdelijk te luchten door ramen en deuren open te zetten.
"Dit had toch allang geregeld moeten zijn" zegt PvdA-Kamerlid Kirsten van den Hul. Volgens GroenLinks vraagt de Kamer hier al sinds de zomer om. "Toen was het 25 graden, nu komt de vrieskou eraan", zegt Lisa Westerveld. CDA-er Michel Rog wil dat het kabinet garantstaat voor de kosten die scholen nu maken om de ventilatie op orde te krijgen. "Het is ijskoud in klaslokalen. Voldoet dit nog wel aan de arbeidsomstandighedenwet en kunnen wij het leraren en ander personeel wel aandoen om in dat soort ijskoude lokalen les te geven?"
Begin oktober beloofde Doekle Terpstra, voorzitter van het door het kabinet opgerichte Landelijk Coördinatieteam Ventilatie op Scholen (LCVS), dat "op een uitzondering na kinderen niet met jassen en truien aan in de klas hoeven te zitten. Het is niet de bedoeling dat we Siberische omstandigheden krijgen."
Ventilatie in scholen staat sinds augustus hoog op de agenda, nadat in een verzorgingstehuis in Maassluis was gebleken dat een ventilatiesysteem mogelijk een rol speelde bij de verspreiding van het coronavirus. Volgens het RIVM is de kans dat corona via kleine druppeltjes (aerosolen) verspreid wordt klein, maar is het altijd goed dat scholen voldoen aan de ventilatierichtlijnen.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
2 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.
4 uur geleden