
Trafigura gebruikt door Berlijn gedekte lening voor gasleveringen
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Grondstoffenhandelaar Trafigura Group heeft een door de Duitse overheid gedekte lening van 3 miljard dollar gebruikt voor gasleveringen. Duitsland biedt steun aan grondstoffenhandelaren via relatief goedkope leningen. Door de hoge grondstoffenprijzen en extreme schommelingen op de markt is er namelijk meer behoefte aan krediet. Ook zijn sommige banken terughoudend geworden met verstrekken van leningen aan de sector.
Met de steun probeert Berlijn de energievoorziening veilig te stellen nu Rusland de gasleveringen aan het land steeds verder heeft verminderd. Dat was een reactie op de westerse sancties tegen Moskou als gevolg van de Russische invasie van Oekraïne. De eerste gaslevering van Trafigura vond plaats op 1 november.
Het in Singapore gevestigde Zwitserse handelshuis, dat ook kantoren heeft in Amsterdam, Londen en Luzern, gaf maandag aan voornamelijk leveringen te doen uit zijn bestaande wereldwijde portefeuille van gas en vloeibaar gemaakt aardgas (lng). De belangrijkste handelsactiviteiten van Trafigura bestaan naast gas ook uit leveringen van ruwe olie, olieproducten, steenkool en metalen. In oktober kondigde Trafigura al aan een lening van 800 miljoen dollar te hebben gekregen, met garantie van de Duitse overheid, om metalen aan Duitsland te leveren.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreanen die in de Verenigde Staten werden gearresteerd bij een inval door de immigratiedienst zullen donderdag om 12.00 uur (lokale tijd) per vliegtuig terug naar Zuid-Korea vertrekken. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle is woensdag flink meer waard geworden op de aandelenbeurs in New York. Het Amerikaanse softwareconcern kwam met sterke omzetverwachtingen voor de komende maanden waarover beleggers verrast waren. Door de koerssprong passeerde Oracle-topman Larry Ellison, wiens vermogen voor een groot deel vastzit in het bedrijf, gedurende de handelssessie Elon Musk als rijkste man ter wereld.
5 uur geledenARLINGTON (ANP) - Boeing heeft woensdag een voorlopig akkoord gesloten met stakende werknemers van de defensietak van de vliegtuigbouwer. Dat heeft vakbond IAM bekendgemaakt op socialmediaplatform X. Het gaat om een overeenkomst voor de duur van vijf jaar waarin onder meer loonsverhogingen zijn afgesproken.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico wil de importheffingen op auto's uit China verhogen van 20 procent naar 50 procent. Dat heeft de Mexicaanse minister van Economie Marcelo Ebrard woensdag bekendgemaakt. Volgens hem is de maatregel bedoeld om de banen in het land te beschermen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump is in beroep gegaan tegen een tijdelijk verbod van de rechter om Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. De Amerikaanse president wil af van Cook omdat zij zich volgens hem schuldig heeft gemaakt aan hypotheekfraude.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - Piloten die tijdens een vlucht een dutje doen is een "zorgwekkende realiteit" geworden, waarschuwt de Duitse pilotenvakbond Vereinigung Cockpit, die 10.000 leden vertegenwoordigt. De bond slaat alarm over de "toenemende vermoeidheid" binnen de sector.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Onder andere Randstad (min 2,9 procent) leverde in de hoofdgraadmeter aan beurswaarde in na een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley. Sterkste stijger in de hoofdgraadmeter was staalconcern ArcelorMittal, dat 2,2 procent hoger sloot.
9 uur geleden