Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trafigura-dochter koopt failliete tankterminal in Rotterdam

Trafigura-dochter koopt failliete tankterminal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een dochteronderneming van grondstoffenhandelaar Trafigura koopt een tankterminal in de Rotterdamse haven die eerder dit jaar failliet was gegaan. Impala Terminals, zoals het dochterbedrijf heeft, belooft 90 miljoen tot 100 miljoen euro te investeren in de nog in aanbouw zijnde HES Hartel Tankterminal.

De uit vijftig tanks bestaande terminal voor de overslag van brandstoffen ging in januari failliet toen het complex nog in aanbouw was. De opening stond eigenlijk gepland voor 2019, waarna olie- en gasconcern BP de terminal zou gaan gebruiken. Maar de coronapandemie zorgde voor vertraging en veel extra kosten.

Impala had in een veilingproces het beste bod. Trafigura boekte dankzij de energiecrisis na de Russische inval in Oekraïne een recordwinst over boekjaar 2022 van 7 miljard dollar, doordat de handel in olie veel opleverde. De investering in infrastructuur moet meer rendement voor de lange termijn opleveren in vergelijking met de zeer sterk schommelende resultaten uit grondstoffenhandel.

Topman Sjoerd Bazen van Impala noemt de terminal een "sterke en strategisch gelegen faciliteit" in de voor brandstoffenhandel belangrijke regio Amsterdam-Rotterdam-Antwerpen. Volgens het bedrijf levert de terminal ongeveer zeventig nieuwe banen op in de regio Rotterdam.

Meer uit Financieel

CNV: chaos in winkels Albert Heijn door IT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.

29 minuten geleden
Meta wil brillen met camera niet van de markt halen ondanks ophef

MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.

53 minuten geleden
Politie: nog geen strafbaar feit vastgesteld bij Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.

1 uur geleden
Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

2 uur geleden
Lange wachttijden luchthavens door problemen grenscontrolesysteem

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.

2 uur geleden
Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.

3 uur geleden
Met problemen kampende moeder Albert Heijn grootste verliezer AEX

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.

3 uur geleden