Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Traditionele paasvuren vooral in Noord- en Oost-Nederland

Traditionele paasvuren vooral in Noord- en Oost-Nederland

DEN HAAG (ANP) - Deze paasdagen worden traditiegetrouw in Nederland paasvuren ontstoken. Dit gebeurt vooral in het noorden en oosten van het land, op zondag- en maandagavond. Eerder werd bekend dat een aantal paasvuren niet doorgaat of moet veranderen wegens de uitstoot van stikstof.

Minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) schreef begin deze week in een brief aan de Tweede Kamer dat een paasvuur in tien tot twintig gevallen "niet mogelijk is op de locatie of in de omvang die een initiatiefnemer voor ogen staat". "Het is dan aan de initiatiefnemer om het vuur te verplaatsen, te verkleinen of ervan af te zien." Als een paasvuur significant negatieve effecten heeft op een Natura 2000-gebied moet er een vergunning bij de provincie worden aangevraagd.

De paasvuren zijn een oude traditie. In verschillende buurtschappen en dorpen zijn er wedstrijden tussen boakebouwers, Nedersaksisch voor paasvuurbouwers.

Volgens Weeronline is de kans op rook- en stankoverlast door paasvuren vrij groot. Ook in onder meer Duitsland worden grote vuren ontstoken. Vanwege een ongunstige windrichting kan de luchtkwaliteit in Nederland daardoor flink verslechteren.

Meer uit Binnenland

Even tot Hier haalt ruim 3,1 miljoen euro op voor Oekraïne

ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.

4 uur geleden
Twee zwaargewonde kinderen in woning vermeende spookrijder A58

MOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.

4 uur geleden
KNMI waarschuwt ook voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.

5 uur geleden
Van Weel: vrijlating Belarussen goed nieuws, maar velen nog vast

DEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.

6 uur geleden
Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

8 uur geleden
Concertgebouw tijdelijk ontruimd om onbekende stanklucht

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".

8 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

12 uur geleden