Traditionele paasvuren vooral in Noord- en Oost-Nederland
DEN HAAG (ANP) - Deze paasdagen worden traditiegetrouw in Nederland paasvuren ontstoken. Dit gebeurt vooral in het noorden en oosten van het land, op zondag- en maandagavond. Eerder werd bekend dat een aantal paasvuren niet doorgaat of moet veranderen wegens de uitstoot van stikstof.
Minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) schreef begin deze week in een brief aan de Tweede Kamer dat een paasvuur in tien tot twintig gevallen "niet mogelijk is op de locatie of in de omvang die een initiatiefnemer voor ogen staat". "Het is dan aan de initiatiefnemer om het vuur te verplaatsen, te verkleinen of ervan af te zien." Als een paasvuur significant negatieve effecten heeft op een Natura 2000-gebied moet er een vergunning bij de provincie worden aangevraagd.
De paasvuren zijn een oude traditie. In verschillende buurtschappen en dorpen zijn er wedstrijden tussen boakebouwers, Nedersaksisch voor paasvuurbouwers.
Volgens Weeronline is de kans op rook- en stankoverlast door paasvuren vrij groot. Ook in onder meer Duitsland worden grote vuren ontstoken. Vanwege een ongunstige windrichting kan de luchtkwaliteit in Nederland daardoor flink verslechteren.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
5 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
6 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
6 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.
7 uur geledenGOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
10 uur geleden