Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Traditionele paasvuren vooral in Noord- en Oost-Nederland

Traditionele paasvuren vooral in Noord- en Oost-Nederland

DEN HAAG (ANP) - Deze paasdagen worden traditiegetrouw in Nederland paasvuren ontstoken. Dit gebeurt vooral in het noorden en oosten van het land, op zondag- en maandagavond. Eerder werd bekend dat een aantal paasvuren niet doorgaat of moet veranderen wegens de uitstoot van stikstof.

Minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) schreef begin deze week in een brief aan de Tweede Kamer dat een paasvuur in tien tot twintig gevallen "niet mogelijk is op de locatie of in de omvang die een initiatiefnemer voor ogen staat". "Het is dan aan de initiatiefnemer om het vuur te verplaatsen, te verkleinen of ervan af te zien." Als een paasvuur significant negatieve effecten heeft op een Natura 2000-gebied moet er een vergunning bij de provincie worden aangevraagd.

De paasvuren zijn een oude traditie. In verschillende buurtschappen en dorpen zijn er wedstrijden tussen boakebouwers, Nedersaksisch voor paasvuurbouwers.

Volgens Weeronline is de kans op rook- en stankoverlast door paasvuren vrij groot. Ook in onder meer Duitsland worden grote vuren ontstoken. Vanwege een ongunstige windrichting kan de luchtkwaliteit in Nederland daardoor flink verslechteren.

Meer uit Binnenland

Voor het eerst een vrouwelijke eerste koetsier op Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De koets met het koningspaar wordt voor het eerst bestuurd door een vrouw. De eerste koetsier zit op de glazen koets met daarin koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.

7 minuten geleden
Demonstratievak langs rijtoer vrijwel leeg

DEN HAAG (ANP) - Het demonstratievak langs de route van de glazen koets in Den Haag is bij het begin van de rijtoer grotendeels leeg. In het vak staat alleen Max van den Berg, beter bekend als de fakkeldrager die in 2022 met een brandende fakkel voor het huis van toenmalig D66-leider Sigrid Kaag stond. De politie houdt een oogje in het zeil.

9 minuten geleden
ProRail: treinen Utrecht - Den Haag rijden in middag weer normaal

DEN HAAG (ANP) - Het stuk plastic dat in de bovenleiding is gewaaid tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal kan tussen 13.00 uur en 14.30 uur worden verwijderd, zegt ProRail dinsdag. De spoorbeheerder verwacht dat de treinen kort daarna weer volgens de dienstregeling kunnen rijden.

1 uur geleden
Amnesty en asieladvocaat: veiligheid vertrokken Syriërs onzeker

AMSTERDAM (ANP) - Asieladvocaat Wil Eikelboom noemt het "dubieus" dat de Nederlandse overheid dinsdagochtend een groep Syriërs liet terugkeren naar het land. Volgens het ministerie van Asiel en Migratie zijn de Syriërs vrijwillig vertrokken, maar Eikelboom plaatst daar kanttekeningen bij. "Dat moet wel een keuze zijn die gebaseerd is op de juiste feiten en motieven. Dus niet op basis van een uitzichtloos bestaan in een azc, jarenlang wachtend op een beslissing over asielaanvraag en gezinshereniging."

1 uur geleden
Weer verdachte opgepakt voor mishandeling bij ruzie jeugdgroepen

BEVERWIJK/HEEMSKERK/HAARLEM (ANP) - Een derde verdachte is maandagavond aangehouden voor betrokkenheid bij een ernstige mishandeling en beroving tijdens het conflict tussen jeugdgroepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. De politie maakte dinsdag niet bekend wie de verdachte is en waar deze woont.

1 uur geleden
Politici en gasten komen aan bij Schouwburg voor troonrede

DEN HAAG (ANP) - In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag komen de eerste politici en gasten aan voor de troonrede van de koning. De zogeheten Verenigde Vergadering van de Staten-Generaal begint om 13.00 uur. Kamerleden worden onder meer met bussen gebracht.

1 uur geleden
Twee mannen opgepakt voor afpersing via sekswebsite

HELLEVOETSLUIS/SPIJKENISSE (ANP) - De politie heeft dinsdag twee mannen van 30 en 35 jaar uit Hellevoetsluis en Spijkenisse opgepakt voor afpersing. De politie vermoedt dat ze gebruikers van de sekswebsite Kinky.nl "op grote schaal" hebben afgeperst en denkt dat ze door het hele land honderden slachtoffers hebben gemaakt. De twee hebben vermoedelijk tienduizenden euro's verdiend aan hun acties.

1 uur geleden