Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Traditionele kruidnoot weer populairst door hoge cacaoprijs

Traditionele kruidnoot weer populairst door hoge cacaoprijs

DEN HAAG (ANP) - Door de snel gestegen cacaoprijs beleeft de traditionele kruidnoot een opleving. De versies met chocolade hadden eerdere jaren nog de overhand in de verkopen van Bolletje, maar nu wordt de 'normale variant' weer het best verkocht. "De traditionele kruidnoot is maar iets in prijs gestegen, die met chocolade met 10 tot 15 procent. Het is nu 55 procent traditioneel en 45 procent chocola, dat was andersom", zegt commercieel directeur Geert-Jan Zandbergen tegen het ANP.

"Nieuwe smaken slaan nog wel aan, zoals dit jaar de mokka en dulce de leche. Maar het 'gewone' chocoladesegment heeft het zwaar en dat zal ook volgend jaar wel zo blijven door de nog altijd hoge cacaoprijs", aldus Zandbergen. Cacao werd dit jaar duurder dan ooit door tegenvallende oogsten in Ghana en Ivoorkust.

"Daarom zijn we aan het nadenken wat we nog meer kunnen met de normale kruidnoot, bijvoorbeeld door een ander formaat verpakking", zegt de directeur. Ook hield Bolletje dit voorjaar een 'kruidnotenreferendum' of het snoepgoed al eerder in de winkels zou moeten komen. "Maar de meeste mensen vinden het een prima najaarslekkernij en dat vinden wij ook, dus dat bijzondere gevoel willen we vasthouden."

Luxe of goedkoop

Ook bij fabrikant Van Delft is de traditionele kruidnoot het populairst, al zijn de varianten met chocola daar nog wel aan een opmars bezig. Dat komt ook door nieuwe smaken als pistache-witte chocolade en framboos-cheesecake. "Mensen blijken toch redelijk fan van chocolade, de consumptie is nauwelijks veranderd. Hele grote verpakkingen doen het iets minder, de kleinere iets beter", zegt directeur Oscar de Lange van Van Delft, dat met de fabriek in Harderwijk ook veel huismerken bedient.

Volgens Van Delft en Bolletje gaan mensen mede door de inflatie of voor luxe of voor goedkoop. "Het middensegment laten ze een beetje liggen. Bij huismerken zien we een lichte groei", aldus De Lange. Dat bevestigt branchevereniging VBZ.

Oubollig imago

Taaitaaipoppen zijn al langere tijd minder gewild. "Ik denk dat deze last hebben van een oubollig imago. En waar kruidnoten voor een algemeen publiek zijn, is taaitaai echt alleen een kinderproduct", zegt De Lange.

Verkade heeft bij de verkoop van chocoladeletters nog niet veel last van de hogere cacaoprijs, ook omdat het de gestegen kosten deels pas later doorberekent. "Dit kan er uiteindelijk wel voor zorgen dat sommige consumenten overstappen op goedkopere alternatieven, zoals koekjes met een chocoladelaagje of andere traktaties", zegt een woordvoerster.

Meer uit Financieel

Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

26 minuten geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

1 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

1 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

4 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

4 uur geleden
Concurreren met spaarrentes neemt hap uit winst bunq

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.

6 uur geleden
Franse economie krimpt 0,1 procent in eerste kwartaal

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie is in het eerste kwartaal gekrompen, meldt het Franse statistiekbureau Insee. Het bruto binnenlands product (bbp) is in de eerste drie maanden met 0,1 procent gedaald, onder meer door tegenvallende export.

6 uur geleden