Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tractorbouwer Deere verwacht minder winst, vraag boeren gedaald

Tractorbouwer Deere verwacht minder winst, vraag boeren gedaald

MOLINE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse fabrikant van tractoren en andere landbouwmachines Deere heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verlaagd. Dat komt onder meer door dalende gewasprijzen waardoor boeren minder geld hebben om in nieuwe machines te investeren. Ook zijn de leenkosten voor boeren flink omhooggegaan.

's Werelds grootste fabrikant van landbouwmachines voorziet nu dat de winst in het lopende boekjaar uitkomt tussen de 7,5 miljard dollar en 7,75 miljard dollar. In november ging Deere nog uit van een winst tussen de 7,75 miljard en 8,25 miljard dollar. Het concern, vooral bekend van de merknaam John Deere op tractoren, wordt gezien als een graadmeter voor de gezondheid van de landbouwindustrie.

In het eerste kwartaal, dat eindigde op 28 januari, daalde de nettowinst tot 1,75 miljard dollar. In dezelfde periode een jaar eerder hield Deere 2 miljard dollar over onder de streep. De wereldwijde verkopen gingen met 4 procent omlaag tot 12,2 miljard dollar.

Machinefabrikanten staan onder druk door dalende landbouwinkomsten en lagere prijzen voor gewassen, ondanks de groeiende wereldbevolking. Daarbij verdwijnen steeds meer boerenbedrijven. Behalve landbouwmachines levert Deere ook graafmachines, zware dumptrucks en andere spullen voor de bouw.

Meer uit Financieel

Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

2 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

14 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

16 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

18 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden