Tractorbouwer Deere verwacht minder winst, vraag boeren gedaald
MOLINE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse fabrikant van tractoren en andere landbouwmachines Deere heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verlaagd. Dat komt onder meer door dalende gewasprijzen waardoor boeren minder geld hebben om in nieuwe machines te investeren. Ook zijn de leenkosten voor boeren flink omhooggegaan.
's Werelds grootste fabrikant van landbouwmachines voorziet nu dat de winst in het lopende boekjaar uitkomt tussen de 7,5 miljard dollar en 7,75 miljard dollar. In november ging Deere nog uit van een winst tussen de 7,75 miljard en 8,25 miljard dollar. Het concern, vooral bekend van de merknaam John Deere op tractoren, wordt gezien als een graadmeter voor de gezondheid van de landbouwindustrie.
In het eerste kwartaal, dat eindigde op 28 januari, daalde de nettowinst tot 1,75 miljard dollar. In dezelfde periode een jaar eerder hield Deere 2 miljard dollar over onder de streep. De wereldwijde verkopen gingen met 4 procent omlaag tot 12,2 miljard dollar.
Machinefabrikanten staan onder druk door dalende landbouwinkomsten en lagere prijzen voor gewassen, ondanks de groeiende wereldbevolking. Daarbij verdwijnen steeds meer boerenbedrijven. Behalve landbouwmachines levert Deere ook graafmachines, zware dumptrucks en andere spullen voor de bouw.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
22 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.
2 uur geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.
4 uur geleden