Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tractorbouwer Deere verwacht minder winst, vraag boeren gedaald

Tractorbouwer Deere verwacht minder winst, vraag boeren gedaald

MOLINE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse fabrikant van tractoren en andere landbouwmachines Deere heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verlaagd. Dat komt onder meer door dalende gewasprijzen waardoor boeren minder geld hebben om in nieuwe machines te investeren. Ook zijn de leenkosten voor boeren flink omhooggegaan.

's Werelds grootste fabrikant van landbouwmachines voorziet nu dat de winst in het lopende boekjaar uitkomt tussen de 7,5 miljard dollar en 7,75 miljard dollar. In november ging Deere nog uit van een winst tussen de 7,75 miljard en 8,25 miljard dollar. Het concern, vooral bekend van de merknaam John Deere op tractoren, wordt gezien als een graadmeter voor de gezondheid van de landbouwindustrie.

In het eerste kwartaal, dat eindigde op 28 januari, daalde de nettowinst tot 1,75 miljard dollar. In dezelfde periode een jaar eerder hield Deere 2 miljard dollar over onder de streep. De wereldwijde verkopen gingen met 4 procent omlaag tot 12,2 miljard dollar.

Machinefabrikanten staan onder druk door dalende landbouwinkomsten en lagere prijzen voor gewassen, ondanks de groeiende wereldbevolking. Daarbij verdwijnen steeds meer boerenbedrijven. Behalve landbouwmachines levert Deere ook graafmachines, zware dumptrucks en andere spullen voor de bouw.

Meer uit Financieel

ACM mocht overname van Sandd door PostNL in 2019 weigeren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.

1 uur geleden
Mediabedrijf RTL schrapt ongeveer 600 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.

2 uur geleden
ING zet met bankengroep verdere stap richting euro-stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.

2 uur geleden
Nederlandse rechtbank mag Apple-zaak behandelen van EU-hof

LUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.

3 uur geleden
Autobedrijven verkochten minder occasions in november

BUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.

3 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt licht naar 2,2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.

3 uur geleden
HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.

5 uur geleden