Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tractorbouwer Deere verwacht minder winst, vraag boeren gedaald

Tractorbouwer Deere verwacht minder winst, vraag boeren gedaald

MOLINE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse fabrikant van tractoren en andere landbouwmachines Deere heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verlaagd. Dat komt onder meer door dalende gewasprijzen waardoor boeren minder geld hebben om in nieuwe machines te investeren. Ook zijn de leenkosten voor boeren flink omhooggegaan.

's Werelds grootste fabrikant van landbouwmachines voorziet nu dat de winst in het lopende boekjaar uitkomt tussen de 7,5 miljard dollar en 7,75 miljard dollar. In november ging Deere nog uit van een winst tussen de 7,75 miljard en 8,25 miljard dollar. Het concern, vooral bekend van de merknaam John Deere op tractoren, wordt gezien als een graadmeter voor de gezondheid van de landbouwindustrie.

In het eerste kwartaal, dat eindigde op 28 januari, daalde de nettowinst tot 1,75 miljard dollar. In dezelfde periode een jaar eerder hield Deere 2 miljard dollar over onder de streep. De wereldwijde verkopen gingen met 4 procent omlaag tot 12,2 miljard dollar.

Machinefabrikanten staan onder druk door dalende landbouwinkomsten en lagere prijzen voor gewassen, ondanks de groeiende wereldbevolking. Daarbij verdwijnen steeds meer boerenbedrijven. Behalve landbouwmachines levert Deere ook graafmachines, zware dumptrucks en andere spullen voor de bouw.

Meer uit Financieel

Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

47 minuten geleden
Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

1 uur geleden
Trump: China kan nog meer Boeing-vliegtuigen kopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.

1 uur geleden
FNV wil dat Schiphol beveiligers zelf in dienst neemt

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.

2 uur geleden
IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

3 uur geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

4 uur geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

6 uur geleden