Trabzonspor zes duels zonder fans in thuiswedstrijden na rellen
ANKARA (ANP/RTR) - Trabzonspor mag de eerstvolgende zes thuiswedstrijden in de Turkse voetbalcompetitie geen toeschouwers toelaten. De Turkse voetbalbond TTF heeft dit besloten na grootscheepse rellen na afloop van de topper tussen Trabzonspor en Fenerbahçe (2-3). Fans van de thuisclub bestormden het veld om spelers van 'Fener' aan te vallen. Enkelen van hen verdedigden zich door te schoppen en te slaan.
Fenerbahçe overwoog zelfs zich terug te trekken uit de Super Lig, maar besloot dinsdag na een extra congres dit plan niet door te zetten. Een dag later volgde de strafmaatregel van de Turkse voetbalbond, inclusief een boete van een kleine 90.000 euro voor de thuisploeg. Trabzonspor-coach Egemen Korkmaz mag zich bovendien een duel noch in de kleedkamer noch op de bank ophouden.
Fenerbahçe-verdediger Bright Osayi-Samuel, die vocht met een fan die hem aanviel, kreeg geen straf. Dit gold echter niet voor zijn ploeggenoten Irfan Can Egribayat en de Nederlander Jayden Oosterwolde. Beiden werden voor één duel geschorst en kregen een boete.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich na strafschoppen ten koste van Colombia geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. Na 120 minuten stond het 0-0 in het Vancouver Stadium. De strafschoppenserie werd met 4-3 gewonnen door de Zwitsers. Zwitserland bereikte twee keer eerder de kwartfinales, maar dat was voor het laatst op het WK in eigen land in 1954.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.
11 uur geledenSEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.
11 uur geledenATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.
12 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.
18 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.
22 uur geledenARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.
22 uur geleden