Trabzonspor zes duels zonder fans in thuiswedstrijden na rellen
ANKARA (ANP/RTR) - Trabzonspor mag de eerstvolgende zes thuiswedstrijden in de Turkse voetbalcompetitie geen toeschouwers toelaten. De Turkse voetbalbond TTF heeft dit besloten na grootscheepse rellen na afloop van de topper tussen Trabzonspor en Fenerbahçe (2-3). Fans van de thuisclub bestormden het veld om spelers van 'Fener' aan te vallen. Enkelen van hen verdedigden zich door te schoppen en te slaan.
Fenerbahçe overwoog zelfs zich terug te trekken uit de Super Lig, maar besloot dinsdag na een extra congres dit plan niet door te zetten. Een dag later volgde de strafmaatregel van de Turkse voetbalbond, inclusief een boete van een kleine 90.000 euro voor de thuisploeg. Trabzonspor-coach Egemen Korkmaz mag zich bovendien een duel noch in de kleedkamer noch op de bank ophouden.
Fenerbahçe-verdediger Bright Osayi-Samuel, die vocht met een fan die hem aanviel, kreeg geen straf. Dit gold echter niet voor zijn ploeggenoten Irfan Can Egribayat en de Nederlander Jayden Oosterwolde. Beiden werden voor één duel geschorst en kregen een boete.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
43 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geleden