Traangas ingezet bij rellen tussen Eritreeërs in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft traangas ingezet bij een confrontatie tussen twee groepen Eritreeërs in Den Haag. De burgemeester van Den Haag, Jan van Zanen, heeft daarvoor toestemming gegeven. Dat heeft een politiewoordvoerder zaterdag bevestigd na berichtgeving van Regio15. De rellen braken uit na een bijeenkomst in zalencentrum Opera aan de Fruitweg.
Het is nog niet bekend wat de aanleiding van de confrontatie is. Ook is niet bekend of er gewonden zijn gevallen. De politie meldde eerder al dat er met stenen is gegooid. Volgens Omroep West wordt er ook met onder meer fietsen, stokken en vuurwerk gegooid. Regio15 meldt dat er twee politievoertuigen in brand zijn gestoken.
Vervoersbedrijf HTM meldt dat tram 11 en bus 26 op last van de politie omrijden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het advocatenechtpaar Geert-Jan en Carry Knoops voelt zich in het hart geraakt door een civiele rechtszaak die is aangespannen door een voormalige cliënt. Dat bleek donderdag tijdens de zitting in de zaak voor de Amsterdamse rechtbank. Het gerenommeerde Amsterdamse kantoor stond de man bij in een zedenzaak, die uitmondde in een veroordeling. De ex-cliënt meent dat Knoops ver onder de maat heeft gepresteerd en veel te hoge rekeningen heeft gestuurd.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Net als bij eerdere verkiezingen klinkt ook in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van maart de oproep stemlokalen toegankelijk in te richten, zodat ook mensen met een lichamelijke beperking er terechtkunnen. De Nationale Vereniging de Zonnebloem heeft daarvoor een checklist opgesteld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wanneer vrouwen zwanger worden, veranderen hun hersenen. En wanneer ze voor de tweede keer zwanger worden, ondergaat het brein een andere verandering dan bij de eerste zwangerschap. Dat hebben onderzoekers van ziekenhuis Amsterdam UMC ontdekt. Ze schrijven er donderdag over in het wetenschappelijke tijdschrift Nature Communications.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een oproep eerder deze week heeft "een recordaantal" mensen zich aangemeld als burgerhulpverlener, meldt de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een van de verdachten in de Friese soevereinenzaak is op vrije voeten. De 39-jarige Harm S. mag de inhoudelijke behandeling van de strafzaak onder voorwaarden in vrijheid afwachten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.
10 uur geleden