Traangas ingezet bij rellen tussen Eritreeërs in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft traangas ingezet bij een confrontatie tussen twee groepen Eritreeërs in Den Haag. De burgemeester van Den Haag, Jan van Zanen, heeft daarvoor toestemming gegeven. Dat heeft een politiewoordvoerder zaterdag bevestigd na berichtgeving van Regio15. De rellen braken uit na een bijeenkomst in zalencentrum Opera aan de Fruitweg.
Het is nog niet bekend wat de aanleiding van de confrontatie is. Ook is niet bekend of er gewonden zijn gevallen. De politie meldde eerder al dat er met stenen is gegooid. Volgens Omroep West wordt er ook met onder meer fietsen, stokken en vuurwerk gegooid. Regio15 meldt dat er twee politievoertuigen in brand zijn gestoken.
Vervoersbedrijf HTM meldt dat tram 11 en bus 26 op last van de politie omrijden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.
2 uur geleden