Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Traangas ingezet bij Albanees protest tegen hotel familie Trump

Traangas ingezet bij Albanees protest tegen hotel familie Trump

TIRANA (ANP/AFP) - De politie van Albanië heeft traangas en een waterkanon ingezet bij een protest tegen de bouw van een hotel van Ivanka Trump en Jared Kushner, de dochter en schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump. Demonstranten verzetten zich al weken tegen de komst van het luxeresort in een beschermd natuurgebied en houden donderdag een nieuwe grote bijeenkomst in de hoofdstad Tirana.

De politie is in groten getale aanwezig om te voorkomen dat de demonstranten dicht bij het parlement kunnen komen. Eerder kwam het op diezelfde plek ook al tot confrontaties tussen demonstranten en de politie. Ook werd er al met eieren naar parlementariërs gegooid.

De woede onder burgers werd aangewakkerd door het toerismeproject van Trump en Kushner, maar dat hotel is inmiddels symbool komen te staan voor bredere onvrede over het regeringsbeleid. Mensen protesteren bijvoorbeeld ook tegen corruptie en een gebrek aan transparantie.

Kanye West

De demonstratie van donderdag was gepland op de dag dat het parlement naar verwachting gaat instemmen met een subsidie van 4 miljoen euro voor een concert van de omstreden rapper Ye, ook bekend als Kanye West. Volgens premier Edi Rama had het concert in een tijdelijk stadion eerder deze maand niet kunnen doorgaan als hij het geld niet had toegezegd en zou dat gênant zijn geweest voor Albanië.

Tegenstanders reageerden dat het juist beschamend is om een artiest te laten optreden die antisemitische en nazistische uitspraken heeft gedaan. De subsidie wakkerde de woede van de demonstranten verder aan, die op dat moment al een maand aan het demonstreren waren.

Rama legde de kritiek naast zich neer en ontving Ye in zijn kantoor.

Meer uit Buitenland

Griekenland koopt luchtverdedigingssysteem van Israël

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - Griekenland koopt het luchtverdedigingssysteem Achilles' Schild van Israël om het luchtruim te verdedigen tegen drones en raketten. Volgens bronnen van persbureau AFP kost het droneschild 2,8 miljard euro en is het deel van een groter Grieks defensiepakket.

9 minuten geleden
ICC zet zaak tegen Soedanese rebellenleider stop

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) zet de zaak tegen de Soedanese rebellenleider Abdallah Banda stop. Aanklagers vroegen hier al om, omdat er geen goed genoeg bewijs meer zou zijn om hem te kunnen veroordelen.

27 minuten geleden
Kallas: EU werkt aan volgende stappen tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU werkt al aan "volgende stappen", zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas in reactie op het akkoord over het 21e EU-sanctiepakket tegen Rusland. "De EU moet klaarstaan ​​om te reageren op elke verdere escalatie door Rusland", aldus Kallas op X. "Dit is niet het einde van de sancties."

1 uur geleden
De Krim installeert openbare telefoons voor noodoproepen

SIMFEROPOL (ANP/RTR) - De autoriteiten op de door Rusland geannexeerde Krim hebben openbare telefoons op straat geïnstalleerd voor noodoproepen. Die moeten een alternatief bieden voor mobieltjes, die vaak geen bereik hebben door Oekraïense aanvallen.

1 uur geleden
Zuid-Korea verandert benadering Pyongyang in 'vrede eerst'

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse benadering van zijn noorderbuur is er niet langer primair op gericht dat Pyongyang zijn kernwapens inlevert, meldt persbureau Yonhap. De minister van Hereniging, Chung Dong-young, stelt dat het beleid voor Noord-Korea is aangepast naar "vrede eerst".

1 uur geleden
Bewoners geëvacueerd gebied brand Midden-Spanje mogen naar huis

TOLEDO (ANP/AFP) - De meeste bewoners van een gebied in Midden-Spanje waar een grote natuurbrand woedt, mogen weer terugkeren naar hun huizen, melden de hulpdiensten. De brand brak woensdag uit in de buurt van Toledo, zo'n 75 kilometer ten zuidwesten van Madrid. De brandweer zou inmiddels vooruitgang hebben geboekt met het blussen van de brand.

2 uur geleden
Man die 1500 valse bommeldingen deed opgepakt in India

CHENNAI (ANP) - Een Indiase ingenieur is gearresteerd voor het versturen van honderden valse bommeldingen in India. Dat meldden Indiase media. Hij zou in drie jaar tijd meer dan 1500 van deze meldingen hebben gedaan, onder meer bij luchtvaartmaatschappijen, scholen, universiteiten, politici en andere prominente figuren.

2 uur geleden