Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Traangas en molotovcocktails bij Griekse protesten na treinramp

Traangas en molotovcocktails bij Griekse protesten na treinramp

THESSALONIKI (ANP/AFP) - De woede na de treinramp in Griekenland heeft in Thessaloniki geleid tot uit de hand gelopen protesten. De politie zegt dat de demonstranten zelfs met molotovcocktails hebben gegooid. Inmiddels zou de rust op straat zijn teruggekeerd.

Aan het begin van de avond verzamelden mensen zich net als woensdagavond op straat om te protesteren. Donderdag waren het er zo'n 2000. Griekse media schrijven dat de demonstranten in Thessaloniki fakkels en vuurwerk bij zich hadden en dat daar ook mee gegooid is. Ze bekogelden de politie ook met stenen. De politie heeft daarna traangas ingezet om de demonstranten terug te drijven.

De mensen zijn de straat op gegaan omdat ze boos zijn over het treinongeluk waarbij zeker 57 mensen om het leven kwamen. Tien mensen zijn nog niet gevonden en zes mensen liggen in het ziekenhuis op de intensive care. Twee treinen botsten frontaal op elkaar, waarschijnlijk omdat ze door een menselijke fout op hetzelfde spoor reden.

Verwaarloosd spoor

Maar de demonstranten zijn kwaad op de spoorwegbedrijven en de overheid, omdat die het spoor te lang verwaarloosd hebben. Veel automatische seinen zijn al jaren stuk en moeten dus door mensen bediend worden. Daarom was het in de ogen van veel Grieken een kwestie van tijd tot een ongeluk van deze omvang zou plaatsvinden.

In Athene kwamen zevenhonderd mensen samen voor het kantoor van de spoorbeheerder Hellenic Train. Ze hielden een minuut stilte voor alle slachtoffers van de ramp.

Meer uit Buitenland

Gezant VS noemt gesprekken Oekraïne productief en constructief

MIAMI/KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense delegatie die in Florida over het beëindigen van de oorlog spreekt, heeft drie dagen lang "productieve en constructieve gesprekken" gevoerd met Amerikaanse en Europese partners. Dit zei de speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, die een sleutelrol speelt in de onderhandelingen.

3 uur geleden
Viceminister: delen Epstein-files teruggetrokken om betrokkenen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De verwijdering van bestanden uit de door justitie in de VS vrijgegeven online Epstein-archieven was op verzoek van vermeende slachtoffers van de zakenmagnaat en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit heeft viceminister van Justitie Todd Blanche gezegd. Het gaat om foto's van mensen die bij justitie nog niet bekend waren als mogelijke slachtoffers. Nu dat wel zo is, vormen ze onderdeel van onderzoek en worden hun namen niet openbaar totdat dat is afgerond.

5 uur geleden
VS onderscheppen voor derde keer olietanker nabij Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.

7 uur geleden
Tien doden door droneaanval op markt in Soedan

AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.

9 uur geleden
Zelensky: gesprekken VS constructief, signalen Rusland negatief

KYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.

10 uur geleden
Duizenden vieren zonnewende bij Stonehenge

AMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.

11 uur geleden
Kremlin: Poetin bereid met Macron te praten bij wederzijdse wil

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.

12 uur geleden