Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Traangas en molotovcocktails bij Griekse protesten na treinramp

Traangas en molotovcocktails bij Griekse protesten na treinramp

THESSALONIKI (ANP/AFP) - De woede na de treinramp in Griekenland heeft in Thessaloniki geleid tot uit de hand gelopen protesten. De politie zegt dat de demonstranten zelfs met molotovcocktails hebben gegooid. Inmiddels zou de rust op straat zijn teruggekeerd.

Aan het begin van de avond verzamelden mensen zich net als woensdagavond op straat om te protesteren. Donderdag waren het er zo'n 2000. Griekse media schrijven dat de demonstranten in Thessaloniki fakkels en vuurwerk bij zich hadden en dat daar ook mee gegooid is. Ze bekogelden de politie ook met stenen. De politie heeft daarna traangas ingezet om de demonstranten terug te drijven.

De mensen zijn de straat op gegaan omdat ze boos zijn over het treinongeluk waarbij zeker 57 mensen om het leven kwamen. Tien mensen zijn nog niet gevonden en zes mensen liggen in het ziekenhuis op de intensive care. Twee treinen botsten frontaal op elkaar, waarschijnlijk omdat ze door een menselijke fout op hetzelfde spoor reden.

Verwaarloosd spoor

Maar de demonstranten zijn kwaad op de spoorwegbedrijven en de overheid, omdat die het spoor te lang verwaarloosd hebben. Veel automatische seinen zijn al jaren stuk en moeten dus door mensen bediend worden. Daarom was het in de ogen van veel Grieken een kwestie van tijd tot een ongeluk van deze omvang zou plaatsvinden.

In Athene kwamen zevenhonderd mensen samen voor het kantoor van de spoorbeheerder Hellenic Train. Ze hielden een minuut stilte voor alle slachtoffers van de ramp.

Meer uit Buitenland

Zweedse verkiezingswinnaar wil land in nieuwe richting leiden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.

1 uur geleden
Nederlandse EP'ers positief over innige samenwerking EU-Canada

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van D66, CDA, VVD, PRO en Volt reageren uiterst positief op de speech van de Canadese premier Mark Carney donderdag in het Europees Parlement. Daarin zei Carney het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen te verwelkomen om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de EU te maken. D66-voorman Gerben-Jan Gerbrandy noemt het een "historisch moment".

2 uur geleden
Ierland doet niet mee aan het Eurovisie Songfestival

DUBLIN (ANP) - De Ierse omroep RTÉ heeft bekendgemaakt dat Ierland niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival van 2027. De omroep zal het muziekevenement ook niet uitzenden. Ierland was dit jaar al een van de vijf landen die het songfestival oversloegen vanwege de deelname van Israël.

3 uur geleden
Oppositie wint Zweedse verkiezingen, premier Kristersson stapt op

STOCKHOLM (ANP) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de parlementaire verkiezingen gewonnen. Dat meldt de kiescommissie van het Noord-Europese land na telling van alle kiesdistricten. In reactie op die verkiezingswinst kondigde premier Ulf Kristersson van de liberaal-conservatieve Gematigde Uniepartij op X zijn vertrek aan.

3 uur geleden
EP: EU-buitengrens moet beter beschermd, sluit hekken niet uit

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept de Europese Commissie en de EU-lidstaten op de Europese buitengrenzen beter te beschermen, door onder meer extra geld vrij te maken voor infrastructuur aan de buitengrenzen. Daarbij kan aan hekken worden gedacht. Daarnaast moet de EU-grensbewakingsdienst Frontex meer capaciteit krijgen, stelt het parlement in een verklaring die donderdag met 339 stemmen voor en 225 tegen is aangenomen.

3 uur geleden
Rusland: nieuwe sancties VS maken vredesdeal Oekraïne lastiger

MOSKOU (ANP/RTR) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland gaan het lastiger maken om tot een vredesakkoord in Oekraïne te komen, meldt het Kremlin. De Verenigde Staten namen woensdag een ingrijpend sanctiepakket tegen Rusland aan. "Het valt in de categorie onvriendelijke daden", aldus woordvoerder Dmitri Peskov.

4 uur geleden
Canadese premier verwelkomt idee van geassocieerd lidmaatschap EU

STRAATSBURG (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen verwelkomd om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de Europese Unie te maken. Hij zei tijdens een toespraak in het Europees Parlement dat Canada en de EU samen sterker staan en van elkaar kunnen profiteren.

4 uur geleden