Traangas en molotovcocktails bij Griekse protesten na treinramp
THESSALONIKI (ANP/AFP) - De woede na de treinramp in Griekenland heeft in Thessaloniki geleid tot uit de hand gelopen protesten. De politie zegt dat de demonstranten zelfs met molotovcocktails hebben gegooid. Inmiddels zou de rust op straat zijn teruggekeerd.
Aan het begin van de avond verzamelden mensen zich net als woensdagavond op straat om te protesteren. Donderdag waren het er zo'n 2000. Griekse media schrijven dat de demonstranten in Thessaloniki fakkels en vuurwerk bij zich hadden en dat daar ook mee gegooid is. Ze bekogelden de politie ook met stenen. De politie heeft daarna traangas ingezet om de demonstranten terug te drijven.
De mensen zijn de straat op gegaan omdat ze boos zijn over het treinongeluk waarbij zeker 57 mensen om het leven kwamen. Tien mensen zijn nog niet gevonden en zes mensen liggen in het ziekenhuis op de intensive care. Twee treinen botsten frontaal op elkaar, waarschijnlijk omdat ze door een menselijke fout op hetzelfde spoor reden.
Verwaarloosd spoor
Maar de demonstranten zijn kwaad op de spoorwegbedrijven en de overheid, omdat die het spoor te lang verwaarloosd hebben. Veel automatische seinen zijn al jaren stuk en moeten dus door mensen bediend worden. Daarom was het in de ogen van veel Grieken een kwestie van tijd tot een ongeluk van deze omvang zou plaatsvinden.
In Athene kwamen zevenhonderd mensen samen voor het kantoor van de spoorbeheerder Hellenic Train. Ze hielden een minuut stilte voor alle slachtoffers van de ramp.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
21 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
4 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
7 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
7 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
7 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
9 uur geleden