Traagste omzetgroei groothandels sinds 2016
DEN HAAG (ANP) - De omzet van bedrijven in de groothandel en handelsbemiddeling is in het laatste kwartaal van vorig jaar met 1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat is de laagste omzetgroei in één kwartaal sinds het begin van 2016, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Handelaren in landbouwproducten, zoals granen, planten en bloemen, zagen hun opbrengsten in het vierde kwartaal met bijna 6 procent dalen. Andere branches in de groothandel boekten wel meer omzet dan een jaar eerder. Het hardst groeiden groothandelaren in olie en steenkool, aldus het CBS.
Het aantal faillissementen lag in de laatste drie maanden van vorig jaar hoger dan in het voorgaande kwartaal. Waar in het derde kwartaal nog 87 bedrijven in de sector bankroet gingen, waren dat er een kwartaal later 104.
Over heel 2019 steeg de omzet in de groothandel met 2 procent. Een jaar eerder stegen de opbrengsten nog met 4 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben in het handelsconflict met Canada opnieuw maatregelen genomen. Dat heeft het Witte Huis dinsdag laten weten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.
7 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.
7 uur geledenJAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.
11 uur geleden