Traagste omzetgroei groothandels sinds 2016
DEN HAAG (ANP) - De omzet van bedrijven in de groothandel en handelsbemiddeling is in het laatste kwartaal van vorig jaar met 1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat is de laagste omzetgroei in één kwartaal sinds het begin van 2016, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Handelaren in landbouwproducten, zoals granen, planten en bloemen, zagen hun opbrengsten in het vierde kwartaal met bijna 6 procent dalen. Andere branches in de groothandel boekten wel meer omzet dan een jaar eerder. Het hardst groeiden groothandelaren in olie en steenkool, aldus het CBS.
Het aantal faillissementen lag in de laatste drie maanden van vorig jaar hoger dan in het voorgaande kwartaal. Waar in het derde kwartaal nog 87 bedrijven in de sector bankroet gingen, waren dat er een kwartaal later 104.
Over heel 2019 steeg de omzet in de groothandel met 2 procent. Een jaar eerder stegen de opbrengsten nog met 4 procent.
Meer uit Financieel
GÖTEBORG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gaan kamperen in Zweden. Volgens de Zweedse kampeerbrancheorganisatie Svensk Camping steeg het aantal overnachtingen van Nederlanders op campings vorig jaar met ruim 7 procent tot meer dan 417.000. Daarmee staat Nederland op de derde plaats van buitenlandse overnachtingen in het land.
23 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van de Britse budgethotelketen Travelodge stapt op na ophef over het seksueel misbruik van een vrouwelijke gast in een hotelkamer. Door die aanval ontstonden zorgen over de veiligheidsmaatregelen van Travelodge. Topvrouw Joanna Boydell heeft daarop besloten af te treden.
39 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft donderdag verklaard dat het "fel tegen" de nieuwe Amerikaanse importheffingen op drones en drone-onderdelen uit het buitenland is. President Donald Trump kondigde vorige week een tarief van 100 procent aan.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De wereldwijde verkoop van elektrische trucks en bussen is vorig jaar bijna verdubbeld, met China als absolute koploper. Dat meldt de International Council on Clean Transportation (ICCT). Volgens die organisatie werden er vorig jaar in de hele wereld ruim 520.000 elektrisch aangedreven vrachtwagens en bussen verkocht. Dat is een stijging van 86 procent vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aegon stond donderdag bij de verliezers op de Amsterdamse beurs na publicatie van de resultaten. Topman Lard Friese sprak van "solide" cijfers van de verzekeraar, die het vertrouwen versterken de financiële doelen voor 2026 "te halen of te overtreffen". Ook werd het onlangs aangekondigde aandeleninkoopprogramma met 150 miljoen euro verhoogd tot 350 miljoen euro. Beleggers lijken echter op meer te hebben gehoopt. Het aandeel zakte ruim 3 procent.
3 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft heeft in het eerste halfjaar van 2026 bijna drie keer zoveel omzet geboekt als in dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft het bedrijf te danken aan de overname van kaasgereedschapproducent Boska. Die werd op 6 februari van dit jaar afgerond.
3 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft in de eerste helft van dit jaar lagere resultaten behaald, mede door de geopolitieke onzekerheid vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Bovendien was de eerste helft van vorig jaar nog uitzonderlijk sterk voor het bedrijf uit Papendrecht.
3 uur geleden