
Toyota wint voor vierde keer op rij 24 uur van Le Mans
LE MANS (ANP) - Toyota heeft voor de vierde keer op rij de lange afstand autorace de 24 uur van Le Mans gewonnen. Het succes was deze keer voor de coureurs Kamui Kobayashi uit Japan, Mike Conway uit Groot-Brittannië en José Maria López uit Argentinië. Ook in een Toyota eindigden Kazuki Nakajima, Sebastien Buemi en Brendon Hartley in de koningsklasse als tweede. Dit team won de vorige editie.
De winnaars waren dolgelukkig, nadat het een aantal jaren net niet was gelukt de klassieker te winnen. "Het voelt een beetje onwennig", zei Kobayashi, voormalig coureur in de Formule 1. "We hebben het een en ander meegemaakt door de jaren heen en dat was niet altijd positief. Het is fantastisch dat het nu eens een keer meezat."
Conway was emotioneel. "Ik heb staan huilen als een klein kind", zei hij. "We hebben er zo hard voor gewerkt en we waren er zo vaak heel dichtbij. Nu weten we dat het allemaal niet voor niets is geweest."
Toeschouwers
Robin Frijns won in de LMP2-klasse. De coureur, doorgaans uitkomend in de Formule E, deed dat op het Circuit de la Sarthe met Ferdinand Habsburg en Charles Milesi in het Belgische Team WRT. Frijns nam voor de eerste keer deel aan de 24 uur van Le Mans.
De wedstrijd werd later verreden dan gebruikelijk, zodat er ondanks de pandemie toch toeschouwers bij konden zijn. Er waren 50.000 belangstellenden. De editie van 2020 was zonder publiek verreden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Engelsman Cameron Norrie in drie sets: 6-2 6-3 6-3. De titelverdediger speelt in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Taylor Fritz, die de Rus Karen Chatsjanov versloeg.
5 uur geledenZURICH (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker probeert woensdag gebruik te maken van het volgens hem mindere gevoel bij tegenstander Engeland. De titelverdediger verloor het eerste duel met 2-1 van Frankrijk.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova staat in de halve finale van Wimbledon. Daarin treft ze Aryna Sabalenka uit Belarus, die de Duitse Laura Siegemund uitschakelde. De Amerikaanse Anisimova versloeg de Russische Anastasia Pavljoetsjenkova in de kwartfinale van het Londense grandslamtoernooi op Court 1 in twee sets: 6-1 7-6 (9).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.
8 uur geledenROUEN (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de vierde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Amiens naar Rouen over 174 kilometer. In de finale lagen enkele hellingen. De drievoudige Tourwinnaar van UAE Team Emirates won de sprint van een select groepje voor Mathieu van der Poel en de Deen Jonas Vingegaard.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Taylor Fritz heeft voor het eerst de halve finales van Wimbledon bereikt. De als vijfde geplaatste Amerikaan was in vier sets te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov: 6-3 6-4 1-6 7-6 (4).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser David Pel heeft voor het eerst de halve finale bereikt van het mannendubbelspel op Wimbledon. De 33-jarige Noord-Hollander won met zijn dubbelpartner Rinky Hijikata in twee sets van de Brazilianen Rafael Matos en Marcelo Melo: 7-6 (5) 6-4. Pel had eerder in 2022 de derde ronde gehaald op Wimbledon.
9 uur geleden