Toyota wil productie dit jaar weer fors opvoeren
TOYOTA CITY (ANP/BLOOMBERG) - Automaker Toyota wil dit jaar aanzienlijk meer auto's bouwen dan afgelopen jaar. Het Japanse bedrijf denkt problemen met de levering van onderdelen door coronalockdowns achter zich te kunnen laten. Chiptekorten zouden nog steeds wel een rem op de plannen kunnen zetten, waarschuwt de onderneming.
In 2023 verwacht Toyota 10,6 miljoen auto's van de band te laten rollen. In het nog lopende boekjaar van de automaker, dat in maart eindigt, gaat Toyota nog uit van 9,2 miljoen voertuigen. Dat doel hadden de Japanners door aanhoudende chiptekorten in november flink verlaagd.
Eerder vorig jaar had Toyota ook al last van coronalockdowns in landen als China en Vietnam. Daardoor waren er niet altijd voldoende onderdelen voorhanden om de eigen fabrieken op volle kracht te laten draaien.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.
1 uur geledenRIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese tegenheffingen tegen de Verenigde Staten kunnen snel worden ingevoerd, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiƫn in Brussel. Er ligt al een pakket klaar ter waarde van 93 miljard euro.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.
3 uur geleden