Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota verkoopt wereldwijd meer auto's, wel daling in China

Toyota verkoopt wereldwijd meer auto's, wel daling in China

TOYOTA CITY (ANP/RTR) - De Japanse autoproducent Toyota heeft in de eerste helft van dit jaar wereldwijd meer auto's verkocht. Vooral op de Japanse thuismarkt deed het bedrijf goede zaken en werden flink meer voertuigen aan de man gebracht. In China en de Verenigde Staten namen de verkopen daarentegen af.

Het bedrijf verkocht in de zes maanden tot en met juni wereldwijd zo'n 4,9 miljoen voertuigen, inclusief de auto's van het luxemerk Lexus. Dat zijn er ruim 5 procent meer dan de ongeveer 4,7 miljoen voertuigen in dezelfde periode in 2022. Toyota kon ook meer auto's afleveren door de afnemende problemen in de aanvoerketen. Eerder kampten veel autofabrikanten nog met tekorten aan onderdelen zoals chips.

In Japan steeg de verkoop in de eerste jaarhelft met ruim een derde tot bijna 880.000 stuks. In de VS werden iets meer dan 1 miljoen voertuigen verkocht. Dat waren er 0,7 procent minder dan een jaar geleden. In Azië daalden de verkopen met een half procent tot ongeveer 1,5 miljoen, waarbij in China sprake was van een verkoopdaling met 2,8 procent.

Groeiende vraag

In de maand juni steeg de wereldwijde verkoop met 10 procent tot 900.000 voertuigen dankzij de groeiende vraag in belangrijke markten zoals de VS en Europa. De verkopen in China daalden vorige maand echter met bijna 13 procent.

De wereldwijde verkoop van hybride elektrische voertuigen groeide in juni met bijna 38 procent op jaarbasis tot 292.131 stuks. Hybride auto's zijn daarmee goed voor iets minder dan een derde van het totale aantal wereldwijd verkochte voertuigen van Toyota vorige maand.

Ontwikkeling

In juni verkocht Toyota wereldwijd 10.191 volledig elektrische voertuigen, waarvan ongeveer 5000 in China. Dat bracht het totaal aantal verkochte volledig elektrische auto's in de eerste jaarhelft op 46.171 stuks.

De nieuwe topman Koji Sato van Toyota heeft beloofd om de ontwikkeling van elektrische voertuigen te versnellen. Toyota was een pionier op het gebied van hybride auto's, maar volgens sommige critici is het bedrijf te langzaam overgestapt op volledig elektrische auto's, waarin het Amerikaanse Tesla en het Chinese BYD het voortouw hebben genomen.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

6 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

7 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

8 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

10 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

10 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

12 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

13 uur geleden