Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota verkoopt wereldwijd meer auto's, wel daling in China

Toyota verkoopt wereldwijd meer auto's, wel daling in China

TOYOTA CITY (ANP/RTR) - De Japanse autoproducent Toyota heeft in de eerste helft van dit jaar wereldwijd meer auto's verkocht. Vooral op de Japanse thuismarkt deed het bedrijf goede zaken en werden flink meer voertuigen aan de man gebracht. In China en de Verenigde Staten namen de verkopen daarentegen af.

Het bedrijf verkocht in de zes maanden tot en met juni wereldwijd zo'n 4,9 miljoen voertuigen, inclusief de auto's van het luxemerk Lexus. Dat zijn er ruim 5 procent meer dan de ongeveer 4,7 miljoen voertuigen in dezelfde periode in 2022. Toyota kon ook meer auto's afleveren door de afnemende problemen in de aanvoerketen. Eerder kampten veel autofabrikanten nog met tekorten aan onderdelen zoals chips.

In Japan steeg de verkoop in de eerste jaarhelft met ruim een derde tot bijna 880.000 stuks. In de VS werden iets meer dan 1 miljoen voertuigen verkocht. Dat waren er 0,7 procent minder dan een jaar geleden. In Azië daalden de verkopen met een half procent tot ongeveer 1,5 miljoen, waarbij in China sprake was van een verkoopdaling met 2,8 procent.

Groeiende vraag

In de maand juni steeg de wereldwijde verkoop met 10 procent tot 900.000 voertuigen dankzij de groeiende vraag in belangrijke markten zoals de VS en Europa. De verkopen in China daalden vorige maand echter met bijna 13 procent.

De wereldwijde verkoop van hybride elektrische voertuigen groeide in juni met bijna 38 procent op jaarbasis tot 292.131 stuks. Hybride auto's zijn daarmee goed voor iets minder dan een derde van het totale aantal wereldwijd verkochte voertuigen van Toyota vorige maand.

Ontwikkeling

In juni verkocht Toyota wereldwijd 10.191 volledig elektrische voertuigen, waarvan ongeveer 5000 in China. Dat bracht het totaal aantal verkochte volledig elektrische auto's in de eerste jaarhelft op 46.171 stuks.

De nieuwe topman Koji Sato van Toyota heeft beloofd om de ontwikkeling van elektrische voertuigen te versnellen. Toyota was een pionier op het gebied van hybride auto's, maar volgens sommige critici is het bedrijf te langzaam overgestapt op volledig elektrische auto's, waarin het Amerikaanse Tesla en het Chinese BYD het voortouw hebben genomen.

Meer uit Financieel

China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

2 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

4 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

6 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

7 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

8 uur geleden
Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

15 uur geleden