Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota verkoopt recordaantal auto's in 2023

Toyota verkoopt recordaantal auto's in 2023

TOYOTA CITY (ANP/AFP) - De Japanse autoproducent Toyota heeft vorig jaar wereldwijd een recordaantal auto's verkocht. De fabrikant verstevigde daarmee voor het vierde jaar op rij zijn positie als bestverkopende automerk ter wereld. Toyota profiteerde in 2023 van een herstel van de vraag in alle regio's. Ook kon het bedrijf meer auto's afleveren door de afnemende problemen in de aanvoerketen.

Toyota verkocht vorig jaar wereldwijd 11,2 miljoen voertuigen, inclusief dochterondernemingen Daihatsu Motor en Hino Motors. Dat zijn er ruim 7 procent meer dan in 2022. Van de automerken Toyota en Lexus alleen werden meer dan 10 miljoen voertuigen verkocht.

Het Duitse autoconcern Volkswagen, de nummer twee in de wereld, zag vorig jaar de verkopen met 12 procent stijgen tot 9,2 miljoen voertuigen. Het Zuid-Koreaanse automerk Kia staat op de derde plaats met ruim 7 miljoen verkochte voertuigen.

Hybrides

Toyota verkocht vorig jaar 3,4 miljoen hybride-voertuigen, ruim 31 procent meer dan in 2022. De verkoop van volledig elektrische auto's bedroeg slechts 104.018 stuks. Het Amerikaanse Tesla, dat alleen elektrische voertuigen maakt, verkocht vorig jaar 1,81 miljoen auto's. Toyota wil tegen 2026 1,5 miljoen elektrische auto's verkopen en 3,5 miljoen tegen 2030.

Toyota-voorzitter Akio Toyoda liet onlangs weten dat hij verwacht dat stekkerauto's op het hoogtepunt slechts 30 procent marktaandeel zullen bereiken. De rest van de markt zal volgens hem worden ingenomen door hybrides en waterstof- en brandstofauto's. Toyota verzet zich ook tegen de kritiek dat het bedrijf achterloopt in de transitie naar elektrische voertuigen. Volgens de autofabrikant zijn onder meer hybrides en waterstoftechnologie de juiste aanpak voor het bedrijf, de consument en het klimaat.

Meer uit Financieel

AEX-index begint voorzichtig na dalingen olieprijs en marktrentes

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig ondanks de hogere slotstanden op Wall Street. De Amerikaanse beurzen wisten daarmee een verliesreeks van drie dagen te doorbreken. Een daling van de olieprijzen, na drie dagen van stijgingen op rij, zorgde voor enige opluchting. Daarnaast liepen de rentes op de obligatiemarkten weer wat terug, na het bereiken van meerjarige hoogtepunten door zorgen over vooral de torenhoge Amerikaanse staatsschuld.

51 minuten geleden
Prijzen aan de pomp lopen verder op, weer nieuw record benzine

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag verder gestegen, volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. Benzine bereikte een nieuwe recordadviesprijs van 2,692 euro per liter Euro95. Dat is een stijging van 2,4 cent vergeleken met woensdag.

1 uur geleden
Rabo-economen zien economie vooral door uitgaven overheid groeien

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar 1,3 procent en volgend jaar 1,1 procent, verwacht Rabobank. Dat komt vooral doordat de overheid en consumenten meer uitgeven, schrijft de bank.

2 uur geleden
Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

8 uur geleden
Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

10 uur geleden
Beursgraadmeters Wall Street herstellen iets na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.

11 uur geleden
Buitenlandse bedrijven tekenen oliedeals in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.

12 uur geleden