Toyota verkoopt recordaantal auto's in 2023
TOYOTA CITY (ANP/AFP) - De Japanse autoproducent Toyota heeft vorig jaar wereldwijd een recordaantal auto's verkocht. De fabrikant verstevigde daarmee voor het vierde jaar op rij zijn positie als bestverkopende automerk ter wereld. Toyota profiteerde in 2023 van een herstel van de vraag in alle regio's. Ook kon het bedrijf meer auto's afleveren door de afnemende problemen in de aanvoerketen.
Toyota verkocht vorig jaar wereldwijd 11,2 miljoen voertuigen, inclusief dochterondernemingen Daihatsu Motor en Hino Motors. Dat zijn er ruim 7 procent meer dan in 2022. Van de automerken Toyota en Lexus alleen werden meer dan 10 miljoen voertuigen verkocht.
Het Duitse autoconcern Volkswagen, de nummer twee in de wereld, zag vorig jaar de verkopen met 12 procent stijgen tot 9,2 miljoen voertuigen. Het Zuid-Koreaanse automerk Kia staat op de derde plaats met ruim 7 miljoen verkochte voertuigen.
Hybrides
Toyota verkocht vorig jaar 3,4 miljoen hybride-voertuigen, ruim 31 procent meer dan in 2022. De verkoop van volledig elektrische auto's bedroeg slechts 104.018 stuks. Het Amerikaanse Tesla, dat alleen elektrische voertuigen maakt, verkocht vorig jaar 1,81 miljoen auto's. Toyota wil tegen 2026 1,5 miljoen elektrische auto's verkopen en 3,5 miljoen tegen 2030.
Toyota-voorzitter Akio Toyoda liet onlangs weten dat hij verwacht dat stekkerauto's op het hoogtepunt slechts 30 procent marktaandeel zullen bereiken. De rest van de markt zal volgens hem worden ingenomen door hybrides en waterstof- en brandstofauto's. Toyota verzet zich ook tegen de kritiek dat het bedrijf achterloopt in de transitie naar elektrische voertuigen. Volgens de autofabrikant zijn onder meer hybrides en waterstoftechnologie de juiste aanpak voor het bedrijf, de consument en het klimaat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.
2 uur geledenBERGEN (ANP/BELGA) - Koelkasten en vriezers van een filiaal van IKEA in België zijn ook geraakt door een cyberaanval. Het gaat om de IKEA in het Waalse Bergen, nabij Charleroi. Andere winkels van IKEA in België hebben geen last van een cyberaanval. Een woordvoerder van IKEA in Nederland kon niet direct aangeven of ook Nederlandse winkels getroffen zijn.
2 uur geleden