Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota verkoopt recordaantal auto's in 2023

Toyota verkoopt recordaantal auto's in 2023

TOYOTA CITY (ANP/AFP) - De Japanse autoproducent Toyota heeft vorig jaar wereldwijd een recordaantal auto's verkocht. De fabrikant verstevigde daarmee voor het vierde jaar op rij zijn positie als bestverkopende automerk ter wereld. Toyota profiteerde in 2023 van een herstel van de vraag in alle regio's. Ook kon het bedrijf meer auto's afleveren door de afnemende problemen in de aanvoerketen.

Toyota verkocht vorig jaar wereldwijd 11,2 miljoen voertuigen, inclusief dochterondernemingen Daihatsu Motor en Hino Motors. Dat zijn er ruim 7 procent meer dan in 2022. Van de automerken Toyota en Lexus alleen werden meer dan 10 miljoen voertuigen verkocht.

Het Duitse autoconcern Volkswagen, de nummer twee in de wereld, zag vorig jaar de verkopen met 12 procent stijgen tot 9,2 miljoen voertuigen. Het Zuid-Koreaanse automerk Kia staat op de derde plaats met ruim 7 miljoen verkochte voertuigen.

Hybrides

Toyota verkocht vorig jaar 3,4 miljoen hybride-voertuigen, ruim 31 procent meer dan in 2022. De verkoop van volledig elektrische auto's bedroeg slechts 104.018 stuks. Het Amerikaanse Tesla, dat alleen elektrische voertuigen maakt, verkocht vorig jaar 1,81 miljoen auto's. Toyota wil tegen 2026 1,5 miljoen elektrische auto's verkopen en 3,5 miljoen tegen 2030.

Toyota-voorzitter Akio Toyoda liet onlangs weten dat hij verwacht dat stekkerauto's op het hoogtepunt slechts 30 procent marktaandeel zullen bereiken. De rest van de markt zal volgens hem worden ingenomen door hybrides en waterstof- en brandstofauto's. Toyota verzet zich ook tegen de kritiek dat het bedrijf achterloopt in de transitie naar elektrische voertuigen. Volgens de autofabrikant zijn onder meer hybrides en waterstoftechnologie de juiste aanpak voor het bedrijf, de consument en het klimaat.

Meer uit Financieel

Rode cijfers op beurzen New York na sterk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.

3 uur geleden
Trump laat rundveehouders eigen vlees verwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.

4 uur geleden
Portugal verlengt onderhandelingen over verkoop belang TAP

LISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.

5 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.

7 uur geleden
Havenbedrijf: impact staking op Rotterdamse haven is beperkt

ROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.

7 uur geleden
Groei voor industrieconcern VDL, orderportefeuille dikt aan

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.

8 uur geleden
Werkgelegenheid VS veel sterker gegroeid dan verwacht in augustus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.

8 uur geleden