Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota verkoopt minder auto's in Japan na terugroepactie Prius

Toyota verkoopt minder auto's in Japan na terugroepactie Prius

TOYOTA (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota had in september nog altijd last van fraudeschandalen en een terugroepactie op de thuismarkt. Ook kampte Toyota met steeds grotere concurrentie van Chinese elektrische autofabrikanten als BYD.

De wereldwijde verkopen van Toyota, de grootste autofabrikant ter wereld, zakten 8 procent in september tot ruim 923.000 voertuigen. Ook het automerk Daihatsu valt onder het concern.

In Japan daalden de verkopen in de eerste negen maanden van dit jaar met bijna 17 procent. Dat kwam vooral doordat Toyota in het thuisland Prius-voertuigen moest terugroepen. Tijdens de terugroepactie die twee maanden duurde, moesten auto's terug naar de garage voor een aanpassing.

Veiligheidstesten

De fraudeschandalen gingen over het vervalsen van de resultaten van veiligheidstesten van de modellen Corolla Fielder, Corolla Axio en Yaris Cross. Het Japanse ministerie van Transport deed in juni een inval bij Toyota. Het concern stopte toen tijdelijk met de productie van deze modellen en beloofde beterschap. Toyota benadrukte eerder al dat de auto's die nu op de wegen rijden wel veilig zijn, maar kampt nog wel met de nasleep van de schandalen. De Japanse autoconcerns Honda, Mazda en Suzuki waren ook door het ministerie onderzocht.

In China daalden de verkopen in januari tot en met september 18 procent. Het Japanse concern heeft daarmee weer aandeel verloren in de grootste markt voor passagiersauto's. Autofabrikanten als Toyota ondervinden in China forse concurrentie van Chinese elektrische automakers, die hun voertuigen vaak voor minder geld op de markt brengen.

Meer uit Financieel

Weinig Nederlandse reizigers in Dubai door eerdere vliegbeperking

DEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.

18 minuten geleden
BMW roept in Nederland duizenden auto's terug om brandrisico

MÜNCHEN (ANP) - BMW roept in Nederland 4233 auto's terug om een brandrisico. Volgens het bedrijf gaat het om voertuigen van de 5-serie en de 7-serie. De eigenaren worden momenteel door BMW benaderd om het probleem te verhelpen.

36 minuten geleden
Luchtvaartaandelen zakken op lager Wall Street na aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen gingen maandag omlaag op de beurzen in New York. American Airlines, Delta Air Lines en United Airlines zakten tot 6,7 procent door de vele annuleringen van vluchten naar het Midden-Oosten. Ook kampten de luchtvaarders met een sterke stijging van de brandstofprijzen door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Olieproducenten als ExxonMobil en Chevron profiteerden van de hogere olieprijzen en stegen 1,8 en 0,8 procent.

37 minuten geleden
Ministerie ziet nog geen gastekorten, wel hogere prijzen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat ziet "geen tekenen van fysieke tekorten" aan gas, nu Qatar de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft stilgelegd. Dat laat een woordvoerder weten. Wel stijgen de prijzen op de internationale gasmarkt.

49 minuten geleden
Brancheorganisatie roept op burgerluchtvaart te sparen rond Iran

MONTREAL (ANP/AFP/RTR/DPA) - Luchtvaartorganisatie IATA heeft de strijdende partijen in het Midden-Oosten opgeroepen de burgerluchtvaart te ontzien. "Het is essentieel dat landen hun verplichtingen nakomen om burgers en de burgerluchtvaart te sparen", aldus de International Air Transport Association in een persbericht. Die brancheorganisatie vertegenwoordigt 85 procent van de commerciële luchtvaart.

1 uur geleden
ASML wil assortiment uitbreiden, zegt hoge directeur

SAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijven scherp op personeel in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.

2 uur geleden