Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota verkoopt minder auto's in Japan na terugroepactie Prius

Toyota verkoopt minder auto's in Japan na terugroepactie Prius

TOYOTA (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota had in september nog altijd last van fraudeschandalen en een terugroepactie op de thuismarkt. Ook kampte Toyota met steeds grotere concurrentie van Chinese elektrische autofabrikanten als BYD.

De wereldwijde verkopen van Toyota, de grootste autofabrikant ter wereld, zakten 8 procent in september tot ruim 923.000 voertuigen. Ook het automerk Daihatsu valt onder het concern.

In Japan daalden de verkopen in de eerste negen maanden van dit jaar met bijna 17 procent. Dat kwam vooral doordat Toyota in het thuisland Prius-voertuigen moest terugroepen. Tijdens de terugroepactie die twee maanden duurde, moesten auto's terug naar de garage voor een aanpassing.

Veiligheidstesten

De fraudeschandalen gingen over het vervalsen van de resultaten van veiligheidstesten van de modellen Corolla Fielder, Corolla Axio en Yaris Cross. Het Japanse ministerie van Transport deed in juni een inval bij Toyota. Het concern stopte toen tijdelijk met de productie van deze modellen en beloofde beterschap. Toyota benadrukte eerder al dat de auto's die nu op de wegen rijden wel veilig zijn, maar kampt nog wel met de nasleep van de schandalen. De Japanse autoconcerns Honda, Mazda en Suzuki waren ook door het ministerie onderzocht.

In China daalden de verkopen in januari tot en met september 18 procent. Het Japanse concern heeft daarmee weer aandeel verloren in de grootste markt voor passagiersauto's. Autofabrikanten als Toyota ondervinden in China forse concurrentie van Chinese elektrische automakers, die hun voertuigen vaak voor minder geld op de markt brengen.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

6 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

7 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

8 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

10 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

10 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

11 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

13 uur geleden