Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota verkoopt minder auto's in Japan na terugroepactie Prius

Toyota verkoopt minder auto's in Japan na terugroepactie Prius

TOYOTA (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota had in september nog altijd last van fraudeschandalen en een terugroepactie op de thuismarkt. Ook kampte Toyota met steeds grotere concurrentie van Chinese elektrische autofabrikanten als BYD.

De wereldwijde verkopen van Toyota, de grootste autofabrikant ter wereld, zakten 8 procent in september tot ruim 923.000 voertuigen. Ook het automerk Daihatsu valt onder het concern.

In Japan daalden de verkopen in de eerste negen maanden van dit jaar met bijna 17 procent. Dat kwam vooral doordat Toyota in het thuisland Prius-voertuigen moest terugroepen. Tijdens de terugroepactie die twee maanden duurde, moesten auto's terug naar de garage voor een aanpassing.

Veiligheidstesten

De fraudeschandalen gingen over het vervalsen van de resultaten van veiligheidstesten van de modellen Corolla Fielder, Corolla Axio en Yaris Cross. Het Japanse ministerie van Transport deed in juni een inval bij Toyota. Het concern stopte toen tijdelijk met de productie van deze modellen en beloofde beterschap. Toyota benadrukte eerder al dat de auto's die nu op de wegen rijden wel veilig zijn, maar kampt nog wel met de nasleep van de schandalen. De Japanse autoconcerns Honda, Mazda en Suzuki waren ook door het ministerie onderzocht.

In China daalden de verkopen in januari tot en met september 18 procent. Het Japanse concern heeft daarmee weer aandeel verloren in de grootste markt voor passagiersauto's. Autofabrikanten als Toyota ondervinden in China forse concurrentie van Chinese elektrische automakers, die hun voertuigen vaak voor minder geld op de markt brengen.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

4 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

7 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

11 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

11 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

13 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

15 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

18 uur geleden