Toyota snijdt opnieuw in productie auto's
TOYOTA (ANP) - Autofabrikant Toyota heeft opnieuw zijn productieplannen aangepast. In september en oktober bouwt het Japanse bedrijf 400.000 auto's minder dan het na een eerdere bijstelling van plan was. Toyota voert tekorten aan onderdelen door de opleving van de coronapandemie in Zuidoost-Azië op als reden voor de aanpassing.
Toyota wilde in september eigenlijk 900.000 auto's maken, maar verlaagde dat in augustus met 40 procent tot 540.000 voertuigen. Nu schrapt het bedrijf nog eens 70.000 auto's van zijn productiedoel. In oktober wordt de geplande productie met 330.000 auto's naar beneden bijgesteld.
De eerste verlaging in augustus had vooral te maken met chiptekorten, maar inmiddels ontbreken ook andere onderdelen omdat fabrieken waar die gemaakt worden door corona-uitbraken stil zijn gelegd. Toyota heeft fabrieken in onder meer China, Japan en Thailand, maar toeleveranciers van het bedrijf zitten ook in andere landen waar door de Delta-variant van het coronavirus strengere maatregelen gelden.
De vraag naar auto's blijft wel sterk, merkt Toyota op. Het bedrijf houdt voor de maanden november tot en met maart vooralsnog vast aan de oorspronkelijke productieplannen. Voor heel zijn boekjaar, dat in maart eindigt, gaat Toyota nu uit van de bouw van 9 miljoen auto's. Dat was 9,3 miljoen voertuigen.
Meer uit Financieel
VELSEN-NOORD (ANP) - De drie energiecentrales van Vattenfall bij het terrein van Tata Steel Nederland komen begin volgend jaar definitief in handen van de staalfabrikant. De twee bedrijven hebben hierover een definitieve overeenkomst ondertekend.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De olieraffinaderij Zeeland Refinery bij Vlissingen komt niet stil te liggen door de Amerikaanse sancties tegen de Russische medeaandeelhouder Lukoil. Dat verzekert het Franse olieconcern TotalEnergies, dat voor 55 procent eigenaar is van de raffinaderij. Lukoil heeft de andere 45 procent in handen.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - SnowWorld gaat samen met de Britse branchegenoot Snowcentres. Dat heeft de uitbater van skihallen vrijdag bekendgemaakt. De nieuwe groep telt twaalf locaties in vijf landen: Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, België en Frankrijk.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae Myung zei vrijdag dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over samenwerking op het gebied van handel en veiligheid. Vorige maand ontmoette de leider van het Aziatische land de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten wil in de EU-begroting voor 2026 voldoende speelruimte houden voor onvoorziene gebeurtenissen. Het Europees Parlement voelt daar niet veel voor en wil nu al zoveel mogelijk budget vastleggen. De lidstaten en het parlement onderhandelen vrijdag om tot een definitief akkoord te komen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de uitbreiding van het elektriciteitsnet zoeken netbeheerders, aannemers en de overheid de komende vijf jaar 5000 extra technici. Daarvoor willen ze samen investeren in opleidingen en de begeleiding van nieuwe werknemers, meldt koepelorganisatie Netbeheer Nederland. Ze krijgen daarvoor een subsidie van 25 miljoen euro uit het Klimaatfonds.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Birkenstock heeft een rechtszaak gewonnen van Scapino over het namaken van populaire sandaalmodellen van het Duitse merk. De rechter in Utrecht oordeelt dat de Nederlandse schoenwinkelketen met de verkoop van vergelijkbare sandalen inbreuk heeft gemaakt op het auteursrecht van drie Birkenstock-modellen.
4 uur geleden