Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota schroeft productie Canadese fabrieken terug door protest

Toyota schroeft productie Canadese fabrieken terug door protest

WASHINGTON (ANP) - Autofabrikant Toyota ziet zich genoodzaakt de productie in Canadese fabrieken terug te schroeven. De aanvoer van onderdelen stokt "vanwege Covid-19, extreem weer en de aanhoudende protesten van Canadese vrachtwagenchauffeurs". De productie wordt er zeker voor de rest van de week stilgelegd. Ook Ford produceert minder auto's als gevolg van de protesten.

Meerdere belangrijke grensovergangen met de Verenigde Staten zijn geblokkeerd door de Canadese demonstranten, die al ruim anderhalve week actievoeren vanwege het coronabeleid van de regering van premier Justin Trudeau.

Canadese en Amerikaanse ondernemersorganisaties vroegen de demonstranten eerder deze week al een einde te maken aan een protest op de brug die de Canadese provincie Ontario verbindt met de Amerikaanse staat Michigan, omdat deze route cruciaal is voor forensen, toeristen en vrachtverkeer.

Ook Ford heeft de productie volgens The New York Times in één Canadese fabriek al stil moeten leggen, elders in het land is de productie teruggeschroefd. Honda wacht waarschijnlijk hetzelfde lot. De Amerikaanse krant schrijft dat zowel Toyota als Honda met krappe voorraden werken en daarom zeer regelmatig afhankelijk zijn van nieuwe leveringen.

"Blokkades en illegale demonstraties zijn onaanvaardbaar en hebben een negatieve impact op onze bedrijven en fabrikanten", zei Trudeau deze week in het parlement. "We moeten er alles aan doen om ze te beëindigen." Ook het Witte Huis beloofde de situatie "goed in de gaten te houden".

In de autofabrieken van Toyota in Ontario wordt onder meer de nieuwe Toyota RAV4 geproduceerd.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

1 uur geleden
Trump ziet geen sterke onderhandelingspositie Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.

1 uur geleden
Iraanse parlementsvoorzitter wil eerst bestand in Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.

2 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

NABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.

3 uur geleden
Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

5 uur geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

5 uur geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

5 uur geleden