Toyota schort productie Japan op in nasleep aardbeving
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Toyota legt een deel van zijn fabrieken de komende week voor een paar dagen stil in de nasleep van de aardbeving die het land onlangs trof. Door de beving is de aanvoer van onderdelen in de war geschopt. Daarom zullen in elf fabrieken van het merk drie dagen lang geen auto's van de band rollen.
In totaal worden van maandag tot en met woensdag achttien productielijnen stilgelegd. Dat leidt tot een geschat productieverlies van ongeveer 20.000 voertuigen, aldus een woordvoerder van Toyota. Door de beving voor de kust van Fukushima zijn ook enkele toeleveranciers van Toyota getroffen. Ook twee fabrieken van Toyota raakten beschadigd. Deze konden donderdag al wel weer op beperkte capaciteit draaien.
Het is zeker niet voor het eerst dat Toyota te maken heeft met tekorten aan onderdelen. Door de coronapandemie en het herstel uit de crisis kampte de autoproducent, net als branchegenoten, met grote tekorten aan chips. Ook lag de productie van Toyota eerder stil na een cyberaanval op een van de leveranciers.
De zware aardbeving met een kracht van 7.3 trof het noordoosten van Japan. Er is zeker één dode gevallen. Tientallen mensen raakten gewond. Het epicentrum lag voor de kust van Namie, niet ver van Fukushima.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam beveelt dat er een onderzoek moet komen naar chipmaker Nexperia. De Chinese zakenman Wing Zhang blijft daarmee geschorst als topman van het Nijmeegse bedrijf. Een oplossing voor het internationale conflict rond het bedrijf is daarmee nog ver weg.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - Syrië heeft grote onontgonnen voorraden aan olie en gas en is van plan om de westerse oliebedrijven Chevron, ConocoPhillips, TotalEnergies en Eni vergunningen te geven om naar die reserves te zoeken. Dat heeft het hoofd van het Syrische staatsoliebedrijf gezegd in een interview met zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het twaalfde kwartaal op rij winstgevende groei laten zien. Volgens topman Kai-Ulrich Deissner steeg het onlinemarktaandeel van zijn bedrijf in de feestdagenperiode daarbij tot een recordniveau. Hij heeft de indruk dat eerdere investeringen zich uitbetalen en dat zijn meer dan duizend winkels en websites goed op elkaar aansluiten.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het moet mogelijk worden voor Europese ondernemers om binnen 48 uur hun bedrijf in elke EU-lidstaat te registreren. Dat voornemen staat in een plan van de Europese Commissie om obstakels binnen de interne markt van de EU te verwijderen, aldus voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met winst geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de plus van een dag eerder. Supermarktconcern Ahold Delhaize en bierbrouwer Heineken kwamen met cijfers en gingen daarop flink omhoog. Uitzender Randstad en ABN AMRO openden eveneens de boeken en werden juist lager gezet.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar flink last gehad van de gedaalde waarde van de dollar. De omzet groeide met minder dan 1 procent door nadelige valutaeffecten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was in 2025 op dreef met de grote reorganisatie bij de bank, waarmee topvrouw Marguerite Bérard het concern winstgevender wil maken. Per saldo zijn al zo'n 1500 voltijdsmedewerkers vertrokken. Dat komt neer op circa 30 procent van de 5200 banen die tot en met 2028 worden geschrapt.
5 uur geleden