Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota schort productie Japan op in nasleep aardbeving

Toyota schort productie Japan op in nasleep aardbeving

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Toyota legt een deel van zijn fabrieken de komende week voor een paar dagen stil in de nasleep van de aardbeving die het land onlangs trof. Door de beving is de aanvoer van onderdelen in de war geschopt. Daarom zullen in elf fabrieken van het merk drie dagen lang geen auto's van de band rollen.

In totaal worden van maandag tot en met woensdag achttien productielijnen stilgelegd. Dat leidt tot een geschat productieverlies van ongeveer 20.000 voertuigen, aldus een woordvoerder van Toyota. Door de beving voor de kust van Fukushima zijn ook enkele toeleveranciers van Toyota getroffen. Ook twee fabrieken van Toyota raakten beschadigd. Deze konden donderdag al wel weer op beperkte capaciteit draaien.

Het is zeker niet voor het eerst dat Toyota te maken heeft met tekorten aan onderdelen. Door de coronapandemie en het herstel uit de crisis kampte de autoproducent, net als branchegenoten, met grote tekorten aan chips. Ook lag de productie van Toyota eerder stil na een cyberaanval op een van de leveranciers.

De zware aardbeving met een kracht van 7.3 trof het noordoosten van Japan. Er is zeker één dode gevallen. Tientallen mensen raakten gewond. Het epicentrum lag voor de kust van Namie, niet ver van Fukushima.

Meer uit Financieel

België wil Eurogroep niet in ruil voor gebruik Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.

37 minuten geleden
Disney laat fans zelf video's maken met iconische personages

BURBANK (ANP) - Het entertainmentconcern Walt Disney gaat 1 miljard dollar investeren in het AI-bedrijf OpenAI, zo werd donderdag bekend. Hiermee mogen gebruikers via de AI-videodienst Sora-filmpjes maken met Disney's auteursrechtelijk beschermde personages.

42 minuten geleden
Oracle hard onderuit op negatief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Oracle ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De grote producent van bedrijfssoftware kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Oracle is een belangrijke speler met clouddiensten voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en doet ook omvangrijke investeringen in AI-infrastructuur. Het bedrijf gaf daarbij aan dat de jaarlijkse uitgaven aan AI met 15 miljard dollar zullen stijgen ten opzichte van eerdere verwachtingen.

49 minuten geleden
OM: Damen wil proces zo lang mogelijk rekken

ZWOLLE (ANP) - Damen is eropuit om het strafproces dat speelt rond de scheepsbouwer "zo lang mogelijk te rekken". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Zwolle in reactie op de onderzoekswensen van Damen, dat onder meer ruim honderd getuigen van over de hele wereld wil laten ondervragen.

52 minuten geleden
Betaalbedrijf Mollie koopt Britse branchegenoot voor 1,1 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse betaaldienstverlener Mollie koopt zijn Britse branchegenoot GoCardless voor een bedrag van 1,1 miljard euro. Na de overname, die wordt afgehandeld in aandelen en contanten, ontstaat een fintechbedrijf dat samen zo'n 350.000 bedrijven als klant heeft.

54 minuten geleden
EU wil medicijnmakers belonen die nieuwe antibiotica maken

BRUSSEL (ANP) - De EU wil medicijnmakers die nieuwe soorten antibiotica ontwikkelen belonen. Daarvoor hebben vertegenwoordigers van het Europees Parlement en de lidstaten een voorlopig akkoord bereikt, naar aanleiding van een voorstel van de Europese Commissie.

1 uur geleden
Time kiest 'Architecten van AI' tot Personen van het Jaar

NEW YORK (ANP) - Time Magazine benoemt de "Architecten van AI" tot Personen van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift koos Jensen Huang van Nvidia, Sam Altman van OpenAI en Elon Musk van xAI vanwege hun "baanbrekende werk" dat de toekomst van technologie en samenleving vormgeeft.

1 uur geleden