Toyota roept 50.000 auto's terug naar garage om airbags
TOYOTA (ANP/RTR/DPA) - Toyota roept nog 50.000 oudere voertuigen terug naar de garage om mogelijke problemen met airbags van leverancier Takata. De eigenaren van de auto's wordt geadviseerd voor de reparatie niet meer de weg op te gaan, omdat de airbags mogelijk zouden kunnen ontploffen.
Het gaat om Corolla's van bouwjaren 2003 en 2004, de Corolla Matrix uit 2003 en 2004 en RAV4's uit 2004 en 2005. Op basis van wat Toyota naar buiten heeft gebracht is niet direct duidelijk waar ter wereld de auto's precies rondrijden.
Door problemen bij airbagleverancier Takata moesten er wereldwijd in de loop der jaren al vele miljoenen wagens van verschillende merken terug naar de garage. Defecten aan het airbag-opblaassysteem waarbij onder meer metaaldeeltjes door de auto konden worden gelanceerd, werden toen gelinkt aan diverse dodelijke ongelukken.
Manipulatie
Toyota maakte eerder op maandag al bekend dat het de wereldwijde leveringen van tien modellen voorlopig opschort om manipulatie van motorprestatietests. Bij de certificering van de dieselwagens zou gesjoemeld zijn door de prestaties er beter uit te laten zien dan ze daadwerkelijk waren. Automobilisten die al in de wagens rijden, zouden niet hoeven te vrezen voor hun veiligheid en dus gewoon door kunnen rijden.
Het nieuws kwam nadat Toyota-dochter Daihatsu vorige maand al alle leveringen moest opschorten nadat het had onthuld dat het al tientallen jaren geen behoorlijke voertuigveiligheidstests had uitgevoerd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.
1 uur geledenASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.
2 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
9 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
11 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
18 uur geleden