Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota roept 50.000 auto's terug naar garage om airbags

Toyota roept 50.000 auto's terug naar garage om airbags

TOYOTA (ANP/RTR/DPA) - Toyota roept nog 50.000 oudere voertuigen terug naar de garage om mogelijke problemen met airbags van leverancier Takata. De eigenaren van de auto's wordt geadviseerd voor de reparatie niet meer de weg op te gaan, omdat de airbags mogelijk zouden kunnen ontploffen.

Het gaat om Corolla's van bouwjaren 2003 en 2004, de Corolla Matrix uit 2003 en 2004 en RAV4's uit 2004 en 2005. Op basis van wat Toyota naar buiten heeft gebracht is niet direct duidelijk waar ter wereld de auto's precies rondrijden.

Door problemen bij airbagleverancier Takata moesten er wereldwijd in de loop der jaren al vele miljoenen wagens van verschillende merken terug naar de garage. Defecten aan het airbag-opblaassysteem waarbij onder meer metaaldeeltjes door de auto konden worden gelanceerd, werden toen gelinkt aan diverse dodelijke ongelukken.

Manipulatie

Toyota maakte eerder op maandag al bekend dat het de wereldwijde leveringen van tien modellen voorlopig opschort om manipulatie van motorprestatietests. Bij de certificering van de dieselwagens zou gesjoemeld zijn door de prestaties er beter uit te laten zien dan ze daadwerkelijk waren. Automobilisten die al in de wagens rijden, zouden niet hoeven te vrezen voor hun veiligheid en dus gewoon door kunnen rijden.

Het nieuws kwam nadat Toyota-dochter Daihatsu vorige maand al alle leveringen moest opschorten nadat het had onthuld dat het al tientallen jaren geen behoorlijke voertuigveiligheidstests had uitgevoerd.

Meer uit Financieel

Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

29 minuten geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

1 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

2 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

11 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

12 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

13 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

15 uur geleden