Toyota roept 50.000 auto's terug naar garage om airbags
TOYOTA (ANP/RTR/DPA) - Toyota roept nog 50.000 oudere voertuigen terug naar de garage om mogelijke problemen met airbags van leverancier Takata. De eigenaren van de auto's wordt geadviseerd voor de reparatie niet meer de weg op te gaan, omdat de airbags mogelijk zouden kunnen ontploffen.
Het gaat om Corolla's van bouwjaren 2003 en 2004, de Corolla Matrix uit 2003 en 2004 en RAV4's uit 2004 en 2005. Op basis van wat Toyota naar buiten heeft gebracht is niet direct duidelijk waar ter wereld de auto's precies rondrijden.
Door problemen bij airbagleverancier Takata moesten er wereldwijd in de loop der jaren al vele miljoenen wagens van verschillende merken terug naar de garage. Defecten aan het airbag-opblaassysteem waarbij onder meer metaaldeeltjes door de auto konden worden gelanceerd, werden toen gelinkt aan diverse dodelijke ongelukken.
Manipulatie
Toyota maakte eerder op maandag al bekend dat het de wereldwijde leveringen van tien modellen voorlopig opschort om manipulatie van motorprestatietests. Bij de certificering van de dieselwagens zou gesjoemeld zijn door de prestaties er beter uit te laten zien dan ze daadwerkelijk waren. Automobilisten die al in de wagens rijden, zouden niet hoeven te vrezen voor hun veiligheid en dus gewoon door kunnen rijden.
Het nieuws kwam nadat Toyota-dochter Daihatsu vorige maand al alle leveringen moest opschorten nadat het had onthuld dat het al tientallen jaren geen behoorlijke voertuigveiligheidstests had uitgevoerd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
33 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
50 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
17 uur geleden