Toyota legt productie drie fabrieken dagen stil om aardbeving
TOYOTA CITY (ANP/RTR) - Toyota legt de werkzaamheden bij drie fabrieken in het zuiden van Japan tot vrijdag stil vanwege de zware aardbeving van dinsdag. Dat besluit heeft het autoconcern woensdag genomen, amper enkele uren nadat de dinsdag al gestaakte productie juist weer was hervat. Toyota wil de tijd nemen om de gevolgen voor leveranciers en logistiek te beoordelen.
De aardbeving beschadigde onder meer wegen en legde de stroomvoorziening van duizenden huishoudens plat. Dit leidde tot bezorgdheid over de leveringsketens en logistiek, en trof naast Toyota ook andere fabrikanten. "De situatie, waaronder naschokken en herstelwerkzaamheden, verandert per dag", stelt 's werelds grootste autofabrikant in een verklaring.
Het gaat om de fabrieken in Miyata, Kanda en Kokura. Toyota bouwt een breed scala aan luxueuze Lexus-modellen in zijn fabriek in Miyata, die een jaarlijkse productiecapaciteit heeft van ongeveer 430.000 voertuigen. In de andere twee fabrieken worden hybride-onderdelen en motoren geproduceerd.
Honda
Toyota is niet het enige grote bedrijf dat zich genoodzaakt ziet om werkzaamheden stil te leggen. Honda Motor had al een productiestop aangekondigd bij zijn motorenfabriek in Kumamoto. De fabrikant heeft besloten deze tot vrijdag te verlengen, zodat beschadigde onderdelen van de fabriek kunnen worden gerepareerd. Chipmaker Renesas meldde daarnaast dat het de werkzaamheden in twee fabrieken in Kumamoto tijdelijk heeft gestaakt om de schade aan de apparatuur te onderzoeken.
Er zijn ook bedrijven waar wel wordt doorgewerkt. Nissan verklaarde geen plannen te hebben om de productie stil te leggen in zijn fabriek in Fukuoka, ten noorden van Kumamoto. Wel voegde het bedrijf eraan toe de situatie nauwlettend in de gaten te houden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, ondanks sterke resultaten. De chiptoeleverancier profiteerde afgelopen kwartaal opnieuw van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) en boekte een omzet van meer dan 1 miljard euro. Topman Hichem M'Saad sprak van een sterk kwartaal. Ook werd ASMI positiever over de omzet in 2027 dankzij de aanhoudende sterke orderontvangst dit jaar.
22 minuten geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Na een moeilijke periode lijkt Porsche financieel de weg omhoog weer te hebben ingezet. De winst van de sportautofabrikant uit Stuttgart steeg in de eerste jaarhelft met 34 procent tot 1,35 miljard euro.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgend jaar is naar verwachting voor het eerst meer dan de helft van alle nieuw verkochte auto's volledig elektrisch, denken economen van ING. Het grootste deel van deze nieuwe autoverkoop gaat naar zakelijke rijders, omdat steeds meer grote bedrijven werknemers met een leaseauto verplichten om elektrisch te rijden.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De chipbedrijven op de beurzen in Tokio en Seoul gingen woensdag opnieuw omlaag. De koersdalingen volgden op de aanhoudende verliezen in de Amerikaanse en Europese chipsector een dag eerder. Zorgen over een groeiende concurrentie uit China en de hoge koerswaarderingen drukken op de chipaandelen, die dit jaar sterk in waarde zijn gestegen door de grote vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De onderhoudstak van KLM staat sinds mei onder verscherpt toezicht van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Dat bevestigt KLM na berichtgeving door de Volkskrant. Volgens de maatschappij heeft de toezichthouder gebreken vastgesteld in de wijze waarop bijvoorbeeld verfschades of kleine deukjes bij vliegtuigen worden afgehandeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische chemieconcern Solvay heeft flink last van de oorlog in het Midden-Oosten, onder meer door de tijdelijke stillegging van een fabriek in Saudi-Arabië. Mede als gevolg hiervan liepen de omzet en de winst van het bedrijf in het afgelopen kwartaal stevig terug.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Eigenaars van elektrische auto's betalen twee keer btw als zij deze opladen via stroom van hun vereniging van eigenaren (VvE). Dit vindt Vereniging Eigen Huis (VEH) niet kunnen en daarom heeft de belangenvereniging staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) gevraagd om een oplossing. VEH denkt dan aan een uitzondering of coulanceregeling, omdat bestaande oplossingen "praktisch niet uitvoerbaar" zijn.
3 uur geleden