Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toyota legt fabriek Tsjechië twee weken stil door chiptekort

Toyota legt fabriek Tsjechië twee weken stil door chiptekort

KOLIN (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Toyota legt de productie van de fabriek in Tsjechië twee weken stil vanwege een tekort aan computerchips. Het is de zoveelste keer dat de Japanse automaker de productie ergens moet stilleggen vanwege dit en andere problemen. Toyota maakt in industriestad Kolín, ten westen van hoofdstad Praag, de personenauto Aygo voor de Europese markt.

Zo had Toyota al last van verstoringen door het winterweer in de Verenigde Staten, dat daar voor productievertragingen zorgde bij grondstoffenleveranciers voor de auto-industrie. Vorige maand zorgde de aardbeving voor de kust van het Japanse Fukushima voor tijdelijk oponthoud bij fabrieken. Ook zorgde een brand voor schade aan een fabriek van Renesas Electronics in Japan, een van de grootste makers van chips voor de autosector en waarvan Toyota een belangrijke klant is.

Daarnaast kampt de autosector al langer met chiptekorten. Dat komt door een zeer sterk toegenomen vraag naar apparatuur voor thuiswerk en entertainment in coronatijd, zoals computers, laptops en spelconsoles. Andere automakers zoals Honda en Nissan waren eerder al genoodzaakt de productie stil te leggen. Techbedrijven zoals Samsung merkten ook al de impact van het tekort aan halfgeleiders. Samsung zei onlangs al te overwegen een nieuw model smartphone daardoor uit te stellen. Volgens Samsung is er sprake van een "ernstige onbalans" in de halfgeleidersector.

Kenners waarschuwen dat de autosector misschien meer voorraden moet aanleggen door de zich opstapelende problemen.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

10 minuten geleden
Heineken verkoopt Bralima en vertrekt uit Congo

AMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.

16 minuten geleden
Meta weert reclame die werft voor rechtszaken tegen platforms

CHICAGO (ANP/RTR) - Meta haalt advertenties van Instagram en Facebook af die gericht zijn op het werven van nieuwe eisers voor lopende Amerikaanse rechtszaken over socialemediaverslaving. In deze zaken worden Meta en andere concerns ervan beschuldigd hun platforms zo te hebben ontworpen dat ze verslavend zijn voor jonge gebruikers.

20 minuten geleden
Team ConocoPhillips kijkt naar olieprojecten in Venezuela

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Een team van het grote Amerikaanse olieconcern ConocoPhillips doet onderzoek in Venezuela naar mogelijke olieprojecten. Daarmee volgt ConocoPhillips het voorbeeld van branchegenoot ExxonMobil dat twee weken geleden meldde dat er een team naar Venezuela was gestuurd om te kijken naar de mogelijkheden.

1 uur geleden
Staking Lufthansa raakt 90.000 mensen, verwacht luchthavenbranche

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De staking van cabinepersoneel van Lufthansa in Duitsland vrijdag raakt ongeveer 90.000 passagiers, verwacht de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV. De koepelvereniging zegt dat mogelijk meer dan 520 vluchten niet kunnen doorgaan door de werkonderbreking. Veel Duitsers keren terug van paasvakantie.

1 uur geleden
Saudi-Arabië produceert en vervoert minder olie door aanvallen

RIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben er de afgelopen weken voor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie omlaag in februari

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.

2 uur geleden